Парни локомотиви серия 46.оо

Информация, спомени и дискусии за историята, съдбата, техническите характеристики, настоящото местоположение и състояние и т.н. на локомотиви, мотриси и вагони, които вече не са на редовна служба в БДЖ.

Re: Парни локомотиви серия 46.оо

Мнениеот Petko Ivanov » Пет Май 22, 2015 11:06 pm

bdz46203 написа:Леле какъв е този локомотив? Скорости 30-50 км/ч. Ужас!

Това е локомотив за тежки товарни влакове, а не за пътнически. Максималната му скорост е 65 км/ч. Уникалното при него е колоосната формула 1-6-2, каквато няма друг локомотив в света. Така че скоростта е напълно без значение.
Petko Ivanov

Re: Парни локомотиви серия 46.оо

Мнениеот sek.1 » Чет Дек 15, 2016 8:29 pm

Привет на всички ! Имам един въпрос . Има ли БДЖ архив кой кои локомотиви е карал преди 09.09.1944 година и след това докато още парната тяга е била основна ? Имам някъде снимки на които е пра дядо ми като машинист на серия 46 на гара Вакарел някъде от около 1944 година . Казва се Сивко Сивков и е завършил в началото на миналия век техническо училище в Германия със специалност експлоатация и ремонт на парни машини . Във Вакарел е имало немска парна мелница и след като са я закрили е отишъл да работи в БДЖ . Единя ми дядо също беше машинист парна тяга и като дете ме е возил на парната машина която обслужваше линията Вакарел - Чукурово но не помня коя серия беше локомотива . Ще разровя семейния архив за снимки .
sek.1

Предишна

Назад към Исторически тягов подвижен състав и вагони