Въпроси и отговори

Информация за състоянието на гарите и спирките.
Историческа информация за развитието на железния път, гари, спирки, тунели, мостове, сигнализации и др.
Информация за състоянието на закрит и неизползван железен път. Информация за индустриални клонове.

Re: Въпроси и отговори

Мнениеот Пътник с билет » Чет Дек 29, 2016 9:12 pm

Имало ли е замисъл,да има линия ,към АЕЦ "Козлодуй",смисъл за превоз на суровини?Линията Ореш Белене,в какво състояние е,и имало ли е пътническо/товарно движение по нея?
Пътник с билет

Мнениеот docs76 » Чет Яну 23, 2020 2:30 pm

Имаше един файл в който бяха описани всички тунели с дължините им и кога са построени, който вече не се отваря. Има ли подобен нов, или този може ли да се активира отново?

http://rail-infra.bg/assets/Documents/R ... 204_10.pdf
docs76

Мнениеот Otskov » Чет Яну 23, 2020 8:25 pm

Има го в референтния документ на страницата на НКЖИ - приложение 24.
https://www.rail-infra.bg/bg/139
Аватар
Otskov

Мнениеот vlado » Пон Яну 27, 2020 3:37 pm

Пътник с билет написа:Имало ли е замисъл,да има линия ,към АЕЦ "Козлодуй",смисъл за превоз на суровини?

Преди доста време се интересувах от изграждането в миналото на нормалната жп линия Враца - Оряхово. За по-незапознатите да отбележа, че краят на 40-те години на миналия век е строено и то доста, но после проектът е изоставен, а вече и забравен. Споменатото проучване ми даде възможност да се запозная и с по-нови планове за изграждане на въпросната жп линия при предвидени по-благоприятни нейни скоростни параметри. Та видяният от мен чертеж на проекта предвиждаше доближаване на новата жп линия до АЕЦ "Белене" и почти съм убеден и осигуряване на жп клон до атомната електроцентрала, без обаче да съм на 100 % сигурен.
vlado

Мнениеот Димитър Деянов » Вто Яну 28, 2020 6:28 pm

vlado написа:Мнение от vlado » Пон Яну 27, 2020 3:37 pm

Пътник с билет написа:
Имало ли е замисъл,да има линия ,към АЕЦ "Козлодуй",смисъл за превоз на суровини?

Преди доста време се интересувах от изграждането в миналото на нормалната жп линия Враца - Оряхово. За по-незапознатите да отбележа, че краят на 40-те години на миналия век е строено и то доста, но после проектът е изоставен, а вече и забравен. Споменатото проучване ми даде възможност да се запозная и с по-нови планове за изграждане на въпросната жп линия при предвидени по-благоприятни нейни скоростни параметри. Та видяният от мен чертеж на проекта предвиждаше доближаване на новата жп линия до АЕЦ "Белене" и почти съм убеден и осигуряване на жп клон до атомната електроцентрала, без обаче да съм на 100 % сигурен.

Здравей Владо,
Надявам се вече да си забелязал, че в твоят последен отговор, цитиран тук, на мястото където е написано АЕЦ "Белене", трябва да стои АЕЦ "Козлодуй", но това е машинална грешка.
Що се отнася до АЕЦ "Белене", площадката на тази не построена централа има железопътна връзка с ж п гара Белене, а последната е крайна гара на отклонението Ореш - Белене, от линията Левски - Ореш - Свищов. Клонът Ореш - Белене (13,4 км), не е направен за централата. Той е построен много отдавна, през 1918 г., когато е решено мостоваците от "1-ва понтонна дружина" на българската армия да бъдат базирани на дунавски канал при Белене.
Аватар
Димитър Деянов

Мнениеот Otskov » Сря Яну 29, 2020 7:57 pm

Димитър Деянов написа:Що се отнася до АЕЦ "Белене", площадката на тази не построена централа има железопътна връзка с ж п гара Белене, а последната е крайна гара на отклонението Ореш - Белене, от линията Левски - Ореш - Свищов.

Само едно уточнение - връзката към АЕЦ-а е от гара Ореш.
Аватар
Otskov

Мнениеот Димитър Деянов » Чет Яну 30, 2020 10:11 am

Otskov написа:Само едно уточнение - връзката към АЕЦ-а е от гара Ореш.

Благодаря за поправката ! Вземам си бележка !
Аватар
Димитър Деянов

Мнениеот vlado » Пет Яну 31, 2020 4:57 pm

Благодаря и аз за поправката - наистина е АЕЦ "Козлодуй"! Моля да ме извините за грешката!
vlado

Предишна

Назад към Инфраструктура / Railway Infrastructure