41-ва линия

Информация за състоянието на гарите и спирките.
Историческа информация за развитието на железния път, гари, спирки, тунели, мостове, сигнализации и др.
Информация за състоянието на закрит и неизползван железен път. Информация за индустриални клонове.

Re: 41-ва линия

Мнениеот Някой » Вто Сеп 27, 2016 7:01 pm

Развили са куп глупости.
Линията до Лясковец и в момента се използва за товарно движение.
Смяна на междурелсието, особено с трета релса е икономическо безумие.
Какъв пътникопоток може да има до Елена, град който е с население 5000 души?
Маршрутките пътуват с по 5 човека до Елена.
Общините нямат абсолютно никакъв интерес и желание да се възстановяват влаковете в този регион.
Възстановяване се иска само от шепа ентусиасти, които изпитват някаква носталгия и до там.
Трябват едни 2 милиона и малко и си возете по линията каквото искате.
Поздрави от оная земя!
Някой

Мнениеот bdz46203 » Вто Сеп 27, 2016 7:16 pm

Ти остави това убито отклонение. Кажи за главните линии, че нещо се скатаваш. Май провалът е голям....Поне мъж ли си да признаеш? :roll:
bdz46203

Мнениеот railjet » Вто Сеп 27, 2016 7:20 pm

Онези там в скайсрапърския форум са пълни лаици в по-голямата им част.

А това дето напъват за 41-ва..Не е ясно как ще се оправиш със свлачището на Самоводене и с батака по 9-та, та само ти остава да се занимаваш с мъртвата 41-ва....
Последна промяна railjet на Вто Сеп 27, 2016 7:28 pm, променена общо 1 път
railjet

Мнениеот Някой » Вто Сеп 27, 2016 7:21 pm

За кое се скатавам бе охлюв? Що не се скриеш някъде че като гледам що влак е отменен днес по липса на локомотиви и състави, ако бях на твое място щях да се скрия вдън земя.
Всички намаления по 3 та линия след пресявките до другият петък ще бъдат махнати. До новият гдв ще се завиши скоростта Ведрово Завет, Брп се прави на Струя.. подвис прилеп и то до другият петък ще е оправено. Друго? Вие кога ще имате вагони и локомотиви за над 100 км?
Някой

Мнениеот diesel07 » Вто Сеп 27, 2016 7:27 pm

Синдел-Провадия има ли надежда за възстановяване на проектните параметри?
diesel07

Мнениеот railjet » Вто Сеп 27, 2016 7:27 pm

Аз сто пъти му казах, че в последните две години заварихте рекорден брой релси, ама той не отцепва...
railjet

Мнениеот Някой » Вто Сеп 27, 2016 7:29 pm

Развалихме темата. Синдел Провадия път 2 е в пожелателната програма за 2017 та, ако не му мине котка път.
Някой

Мнениеот bdz46203 » Вто Сеп 27, 2016 7:32 pm

Някой написа:За кое се скатавам бе охлюв? Що не се скриеш някъде че като гледам що влак е отменен днес по липса на локомотиви и състави, ако бях на твое място щях да се скрия вдън земя.
Всички намаления по 3 та линия след пресявките до другият петък ще бъдат махнати. До новият гдв ще се завиши скоростта Ведрово Завет, Брп се прави на Струя.. подвис прилеп и то до другият петък ще е оправено. Друго? Вие кога ще имате вагони и локомотиви за над 100 км?

Виж сега, пъпеш, съвсем нормални ти въпроси те питах, ти се скри, а после се правиш на итересен, че и обиждаш...
Другото е, какво ще стане с останалите настави , Ведрово-Завет и Люляково-Завет, Голяма част от тях, пропаднали ли са или релсите са износени, ама много друса.
А ако не знаеш повечето ни локомотиви и вагони са за над 100 км/ч и се движат с такава скорост в много малкото участъци, които инфрата ни е осигурила.
bdz46203

Мнениеот bdz46203 » Вто Сеп 27, 2016 7:34 pm

railjet написа:Аз сто пъти му казах, че в последните две години заварихте рекорден брой релси, ама той не отцепва...

А през това време колко рекордни километра жп линиия се скапа?? Можеш ли да смяташ?
Последна промяна bdz46203 на Вто Сеп 27, 2016 7:35 pm, променена общо 1 път
bdz46203

Мнениеот bdz46203 » Вто Сеп 27, 2016 7:35 pm

Някой написа:Развалихме темата. Синдел Провадия път 2 е в пожелателната програма за 2017 та, ако не му мине котка път.

:lol: :lol: Само път 2, и само пожелателна, а не спешна, и само ако не мине котка път... :lol: :lol:
bdz46203

Мнениеот Някой » Вто Сеп 27, 2016 7:54 pm

Ведрово Завет е БРП, и не се крия просто нямам време да се занимавам с нещастници като теб, които само се чудят с кого да се заяждат. Не отговори за отменените влакове, не отговори кои влакове по 2 еа се движат над 100 в междугарията до 130, и не ми излизай с лафа с вагоните защото аз се возих в лок със 160 и не ми трепна кафето в него.
И последно да те чуя ти какво си свършил полезно, що не се похвалиш? Или само можеш да храчиш другите? Ама нали си си нещастен драскач ще си плуваш в собствената си злоба дълго.
Айде, че много внимание ти отделих.
Ще ти друса, като са ви издънени окачванията на локомотивите и празни главите. И пъпеш не пъпеш съм свършил в пъти повече отколкото ти можеш да си мечтаеш в най мокрите си сънища. Такива чукове като тебе трябва да им спират нета доживот да не могат да пръскат злобата и глупостта си.
Някой

Мнениеот bdz46203 » Вто Сеп 27, 2016 8:56 pm

Някой написа:Ведрово Завет е БРП, и не се крия просто нямам време да се занимавам с нещастници като теб, които само се чудят с кого да се заяждат. Не отговори за отменените влакове, не отговори кои влакове по 2 еа се движат над 100 в междугарията до 130, и не ми излизай с лафа с вагоните защото аз се возих в лок със 160 и не ми трепна кафето в него.
И последно да те чуя ти какво си свършил полезно, що не се похвалиш? Или само можеш да храчиш другите? Ама нали си си нещастен драскач ще си плуваш в собствената си злоба дълго.
Айде, че много внимание ти отделих.
Ще ти друса, като са ви издънени окачванията на локомотивите и празни главите. И пъпеш не пъпеш съм свършил в пъти повече отколкото ти можеш да си мечтаеш в най мокрите си сънища. Такива чукове като тебе трябва да им спират нета доживот да не могат да пръскат злобата и глупостта си.

Какво си свършил ти бе? По голяма злоба и заяждане от теб никъде другаде няма... Опитваме се да водим нормален диалог, но ти не... Ще почнеш да плюеш, ще почнеш да се*еш. ... Как да стане нормално общуване, като на съвсем естествени въпроси, ти се нахвърляш с обиди и абсолютни глупости. ако такава ти е и работат не знам..Аз не обиждам никого, но ти не спря да ме плюеш, защо? Че казвам какво е актуалното състояние на участъка ли?? Нима не знаеш, какво е. аз заставам зад всяка своя дума. А ти?? Ще излъжеш ли хората или ще кажеш истината. Не съм влязъл тук, за да ме обиждат и обвиняват, а за да водя нормален разговор.
И да се върнем на темата: Знам, че Ведрово-Завет е БРП но има малки участъци с настави ,по път 1, 2 в района на Ведрово, както и по път 2 от Завет до около ПС някъде. За тях питах. Както и за Завет-Люляково. там и двата пътя са НРП и друса и там.
bdz46203

Мнениеот bdz46203 » Вто Сеп 27, 2016 9:03 pm

А да и за отменените влакове: Ами аз никога не съм казвал, че няма проблеми с локомотивите. Знам, че недостигат в момента, но затова проблемите трябва да се търсят по-нависоко.. Пък и се надяваме, че ще се нормализират нешата. А това за влаковете по втора, ми не е от вагоните, защото същите тези вагони се движат по другите уастъци над 100, без проблеми. Интересно, защо само по втора линия друсали...Единствено 63-серия са ограничени до 100..
А не ми казвай, за окачването на локомотивите, защото дори и с най-разбитата ходова част, локомотиви, в хубавите участъци "спят" и няма проблеми..
bdz46203

Мнениеот railjet » Вто Сеп 27, 2016 9:28 pm

Искаш ли да ти дадат да отговаряш ден и нощ за 2000км път. Ще издържиш ли и 48часа...
railjet

Мнениеот bdz46203 » Вто Сеп 27, 2016 9:33 pm

railjet написа:Искаш ли да ти дадат да отговаряш ден и нощ за 2000км път. Ще издържиш ли и 48часа...

Виж, аз моята работа си я върша съвестно. Даже прекалено за условията в които попадам. За мизерни пари. А такива като теб ме плюят...е не се издържа..
bdz46203

Мнениеот BDZ 07 » Пет Сеп 30, 2016 7:53 am

За пътническо движение по тази линия и дума не може да става. Не е рентабилно. Да кажем, че и частен превозвач я вземе на концесия, пак няма да има кяр. Елена предлага сносни условия за туризъм, но много по-удобно е с личния автомобил. Туристите не стоят само в градчето, а щъкат напред-назад из околността. А колата дава независимост.

Там може да има някакво движение, ако линията стане частна (купи се от държавата) и новият собственик предлага атракционни пътувания. На чужденците ще им хареса природата.
Аватар
BDZ 07

Мнениеот Otskov » Пет Сеп 30, 2016 11:17 am

Точно за атракционни говорим, нещо като тези до Банкя - на свободен достъп, а за чужденците вече споменах за къмпинга до спирка Драгижево - на англичани е.
Аватар
Otskov

Мнениеот bdz43r » Пет Сеп 30, 2016 11:50 am

Проблемът с рентабилността на такива линии е на централно ниво.
Липсва адекватна нормативна уредба за глухи линии с малко движение, поради което е необходимо поддържане на многоброен напълно излишен персонал по трасето. Затова НКЖИ обявява някакви баснословни стойности за поддържане на такива линии и няма как да се получи сметката с нищожния брой пътници, ако ще с ръчна вагонетка да се возят.

Този въпрос е решен в други администрации, където по такива линии се работи по съвсем други, много облекчени правила и разходите за персонал са минимални. Тук обаче такива радикални идеи се приемат като крайно еретични спрямо наложените схващания и много трудно биха пробили.
bdz43r

Мнениеот railjet » Пет Сеп 30, 2016 12:43 pm

На такава линия може да работи само един човек: машинист, началник-влак, билетен касиер, поддържащ мотрисата и стрелочник. Пет в едно.
railjet

Мнениеот ilia_bdz » Пет Сеп 30, 2016 4:19 pm

Ако може и този 5 в 1 да работи на 420лв.-супер."Тъкмо си научих магарето да не яде и то взе че умря!!!!
ilia_bdz

ПредишнаСледваща

Назад към Инфраструктура / Railway Infrastructure