GIS описание на мрежата на НКЖИ

Информация за състоянието на гарите и спирките.
Историческа информация за развитието на железния път, гари, спирки, тунели, мостове, сигнализации и др.
Информация за състоянието на закрит и неизползван железен път. Информация за индустриални клонове.

GIS описание на мрежата на НКЖИ

Мнениеот assen » Нед Авг 17, 2014 4:07 pm

Дали някой разполага и може да предостави GIS описание на мрежата на НКЖИ? Достатъчни са главните и второстепенни линии с GPS координати на гарите и спирките; подробности като индустриални клонове, еднопътни/двупътни трасета, електрификация, коловозно развитие на гарите не са необходими. Нямам претенции към файловия формат, стига да не е привързан към някакъв специализиран софтуер (KML е идеалният вариант). В краен случай работа би свършил и списък с GPS координати на гарите и спирките.

Ако, не, дали някой знае има ли изобщо нещо подобно в НКЖИ и има ли начин да бъде получено от тях?

Целта на проекта е некомерсиална.
assen

Re: GIS описание на мрежата на НКЖИ

Мнениеот stani72 » Пон Май 16, 2016 8:54 pm

Здравей
Търсил съм ги много...един ден реших да ги открия една по една гарите. В НКЖИ може и да ги имат...но на мен ми трябваха също некомерсиално...или полу-комерсиално :) , тъй като работя в голяма спедиторска фирма..трябваше ми заради честите промени на статута на товарните гари...кога са затворени..кога са отворени кои са закрити и т.н... къртовска работа... но най-вече защото имах желание в един поглед на екрана да покрия цяла България...карта на линиите, данни за товарните гари жп телефони и т.н.
Пиши ако ти трябват все още... Може да измислим нещо... Аз моята цел все още не съм я постигнал... дано стане един ден.
Търсех съмишленици да го постигна понеже българската железницата ми е слабост ... и исках дори с нещо малко да допринеса за популяризирането и...
Лек ден!
stani72

Назад към Инфраструктура / Railway Infrastructure