ГДВ 2014

Информация и обсъждане на текущия график за движение на всички категории товарни и пътнически влакове; предложения и обсъждане на промени в графика, нови влакови маршрути и т.н.; информация и справки за стари разписания

Модератори: bdz, VESO, Vancho_4647, rexkos1991, railjet

Re: ГДВ 2014

Мнениеот жпр » Вто Юни 24, 2014 9:11 am

Коя чест, честта да заорат отново ли, ама на друго място ...
жпр

Мнениеот rexkos1991 » Вто Юни 24, 2014 9:46 am

Нечовешкото е, че се очаква депо София да кара 3637/3636 по дългото рамо прев По-Кв.
rexkos1991

Мнениеот railjet » Вто Юни 24, 2014 11:37 am

Има време до врътката. Няма утре да късат Пирдоп-Антон.
railjet

Мнениеот 42 072.9 » Вто Юни 24, 2014 4:48 pm

жпр написа:Коя чест, честта да заорат отново ли, ама на друго място ...

По начало беше планирано влакът да се дели на Тулово между бригада Сф и Ва. Сега друго се говори, но нека да го пуснат първо.
42 072.9

Мнениеот Vancho_4647 » Сря Юни 25, 2014 2:09 am

16101 под формата на автобус е изместен в 04:00 от Септември, а 8626 пристига в 04:13 ...
Vancho_4647

Мнениеот disell » Пет Юли 04, 2014 1:18 pm

3636/37 ще се обслужва само от депо Сф .
Аватар
disell

Мнениеот lui6_figo_cfr » Пет Юли 11, 2014 9:20 pm

Най-остро настоявам БДЖ да разрешат веднага пътуване вътрешно съобщение в съставите на сезонните МБВ от/до Русе от/до Варна/Бургас. Става въпрос преди всичко за този влак:
http://bdz.bg/files/2012/raz_bdz/Albena_Nesebar.pdf
Вижда се, че той изминава разстоянието между Русе и Варна за 3:30 часа, а между Русе и Бургас за 5:45 часа. Това са отлични времепътувания и при положение, че няма директен БВ Русе-Бургас, е повече от задължително да се разреши вътрешно съобщение в посочения състав. Искат ли БДЖ да направят поне малък опит за реална конкуренция на автобусите през летния сезон по споменатите направления? Мисля, че забраната за пътуване във вътрешно съобщение с този влак е нарушаване на конституционни права на българските граждани, за което БДЖ би следвало да понесе санкции от Международния съд по правата на човека в Страсбург. Освен това, тарифите за превоз би трябвало да са същите като за УБВ на територията на България, а виждам, че има и вагон 2 класа седящ Будапеща-Варна/Бургас в този състав.
lui6_figo_cfr

Мнениеот rexkos1991 » Пет Юли 11, 2014 9:29 pm

Няма за какво да настояваш, защото 1471/1470 Русе - Бургас - Русе от тази година е разрешен във вътрешно съобщение и се движи в дните сряда и събота, като се таксува по цена за БВЗР. Пътуването минава изключително бързо и приятно, като влакът спира единствено в гарите Синдел и Карнобат по технологични причини - обръщане на локомотива. Има един седящ първокласен вагон на унгарските железници, който е идентичен на нашите 40-ки, и се води по условията за втори клас.
1481/1480 Русе - Варна - Русе мисля, че не е разрешен, тъй като не излиза в сайта на БДЖ, а и телеграмата за издаването на билети във вътрешно съобщение касаеше само бургаския влак.
rexkos1991

Мнениеот lui6_figo_cfr » Пет Юли 11, 2014 9:57 pm

Супер! Не го знаех, но това е много радостна новина. Би трябвало да се популяризира повече подобна информация, ако и да не се рекламира. От това БДЖ само ще спечели! Значи билетът Русе-Бургас с такъв влак ще струва като за RБВ, 2 класа. А дали е възможна релационна цена с 20 % отстъпка отиване и връщане Русе-Бургас-Русе?
Иначе, същото трябва да се направи и за другите сезонни МБВ, напр.
http://bdz.bg/files/2012/raz_bdz/cherno_more.pdf ,
който е доста удобен в посока Варна (19:30-22:40) Русе
lui6_figo_cfr

Мнениеот rexkos1991 » Пет Юли 11, 2014 9:58 pm

Билетът Русе - Бургас с намалението струва 12,60 лв. - напълно приемлива цена предвид условията, които се предлагат.
Миналата събота имаше 4-5 човека, пътуващи Русе - Бургас именно с 1471.
rexkos1991

Мнениеот lui6_figo_cfr » Пет Юли 11, 2014 10:20 pm

Тази вечер ми съобщаваш само хубави новини, които много ме радват :D. Този влак задължително ще го опитам.
lui6_figo_cfr

Мнениеот lui6_figo_cfr » Съб Юли 12, 2014 9:19 am

В сайта на чешките железници може да се въведе всяка една гара от международно съобщение от/до която иска човек да пътува. Например, изважда ти разписанията между Прага и Русе, между Бърно и Бургас, между Берлин и Будапеща през Прага, между Прага и гари в Унгария, Румъния, Германия и др. В сайта на БДЖ няма такова нещо и трябва да се ровиш из различни допълнителни сайтове, да правиш сложни изчисления, сметки и др., за да си избереш най-удобния влак в международно съобщение. След като сме членове на ЕС от 7 години насам, какво прави БДЖ в тази насока, за да синхронизира базата-данни на сайта си с тази на другите жп администрации? Освен това, имам и друг въпрос- защо при преминаване на германско-чешката или чешко-словашката или словашко-унгарската граница няма каквото и да е забавяне за митнически проверки, докато на унгарско-румънската и румънско-българската граница има такива и при това от двете страни на границата с по половин час престой (минимум) в граничните гари. МБВ престояват по 40 мин на Русе, а само по 2-3 мин на Прага, Бърно и др. :o Не е ли странно това?
lui6_figo_cfr

Мнениеот NikolaiRG » Съб Юли 12, 2014 9:26 am

Не е странно. Има едно условие и то се нарича Шенгенско споразумение. Между всички страни, които попадат в шенгенската зона, гранични проверки няма. Ако пътуваш по земя например за Великобритания, след румънско-унгарската граница ще те проверят чак на Ламанша.

Преди два месеца се почувствах като в шенгенската зона в Силистра. Минавам пеш границата и никой не ми обърна внимание. Всъщност нямаше и кой да ме спре. Наобратно също можех да мина така, но отидох на гишето и поисках да ме проверят. :D
Аватар
NikolaiRG

Мнениеот lui6_figo_cfr » Съб Юли 12, 2014 10:25 am

Добре- страните, които са част от това "пространство" между тях си не извършват проверки, а ние, които не сме част от това "пространство",като България и Румъния, по между си извършваме такива проверки. Нека се прави само на румънско-унгарската граница, а не и на българо-румънската и то от двете страни на границата, което пък е дублиращо и безсмислено. Значи, колкото и да ни втълпяваха, че границите не разделяли, а свързвали, 7 години след пълноправно членство в ЕС и с избрани евродепутати, ние отново сме някакси втора ръка. А от нас се иска да спазваме всички изисквания на ЕС безпрекословно. Доста абсурдна и унизителна ситуация. Какво ще се случи, ако от утре спрат граничните проверки на МБВ при Русе? Едното нищо. Но нали има едни хора, дето трябва да си вземат големите заплати...
lui6_figo_cfr

Мнениеот NikolaiRG » Съб Юли 12, 2014 10:29 am

Глъмът пречи. Проверките са общи и са само от едната страна - тази, в която се влиза.
Аватар
NikolaiRG

Мнениеот Vancho_4647 » Съб Юли 12, 2014 1:11 pm

NikolaiRG написа:Глъмът пречи. Проверките са общи и са само от едната страна - тази, в която се влиза.

Колкото пъти влизам в Румъния през Дунав мост при Русе винаги ме проверяват от двете страни (вкл. и при вчерашното ми ходене до Букурещ). Наобратно на румънската граница казват проверка отсреща, но при излизане от България задължително проверяват личните карти. Колкото до влаковете за 382/383 предвид, че вози пътници най-вече от Русия и Украйна е по-логично проверки да има на двете граници, но при 460/461 според мен би следвало да е както с новия мост - проверка само от едната страна.
Vancho_4647

Мнениеот NikolaiRG » Съб Юли 12, 2014 1:28 pm

Съжалявам, мислех, че и във влака е както по шосе. Там проверяват само на влизане.
Аватар
NikolaiRG

Мнениеот lui6_figo_cfr » Съб Юли 12, 2014 4:20 pm

Vancho_4647 написа: Колкото до влаковете за 382/383 предвид, че вози пътници най-вече от Русия и Украйна е по-логично проверки да има на двете граници, но при 460/461 според мен би следвало да е както с новия мост - проверка само от едната страна.

А според мен изобщо не е логично да има каквито и да било проверки! Това е смешно, абсурдно и излишно! Да тръгнем да проверяваме собствените си братя славяни- руснаците. Да бяхме ги спрели и на времето при прекосяването на Дунава край Свищов и днес нямаше да пишем и говорим на български език. :!: То и сега не е много сигурно де, ама хайде да не навлизам пак в политиката, за която някои партии явно са вечно абонирани и няма отърване от тях...След като шенгенските страни не се проверяват по между си, т.е. имат си доверие, скрепено с правила, ние защо да си нямаме доверие с румънците и да преустановим всякакви проверки веднъж завинаги? Само си представете Русе-Гюргево за 10 мин. и Русе-Букурещ за 50 мин., колкото би трябвало да бъде, ако ги нямаше излишните дразнещи проверки. Ако пък е чак толкова важно, нека се прави някакъв контрол още при издаване на билет на съответния пътник, преди да се качи във влака, а не да се бави цял влак за проверка на границата и то от двете й страни. Параноята, която ни е гепила, че някой все ни мисли злото и точно от нас ще открадне нещо, е смехотворна. Нито сме най-великите, нито сме най-ценните страни на света, нито има какво да ни се открадне чак толкова.
lui6_figo_cfr

Мнениеот Vancho_4647 » Съб Юли 12, 2014 5:28 pm

В 382/383 пътува всичко, но не и българи и румънци ! Колкото до братята руснаци питай ги тях защо ни изискват визи и паспорти първо :mrgreen:
Vancho_4647

Мнениеот lui6_figo_cfr » Съб Юли 12, 2014 10:39 pm

Ако някой човек ти е помагал в тежки ситуации много пъти, а ти се правиш, че не го познаваш или си намираш други "приятели", няма да има нищо нелогично, ако и той почне полека да се дистанцира от теб.
Добре, нека поставя по друг начин нещата- статистически, какви видове и брой нарушения са установени при тези двойни проверки на границата през последните 2 години примерно? Не съм чувал да е имало нещо драстично, а ако тръгнем по тази логика на вечната параноя, тогава какво ли може да се случи на границите на Германия, Франция, Италия? Нима те не се прекосяват от всевъзможни хора в качеството им на пътници в даден МБВ?
lui6_figo_cfr

ПредишнаСледваща

Назад към ГДВ / Timetable