Нередности и произшествия в ЖП транспорта през 2016 г.

Пътувания по жп мрежата и впечатленията от тях; следене на влакове и локомотиви (trainspotting); текуща информация за състоянието на подвижния състав (повреди, пребазирания и т.н.); текущи ремонти и аварии по инфраструктурата; нарушения в графика поради ремонти, инциденти, природни бедствия; сигнали за нередности (неотоплени вагони и т.н.) и за големи закъснения на влакове.

Re: Нередности и произшествия в ЖП транспорта през 2016 г.

Мнениеот diesel07 » Нед Фев 28, 2016 10:06 pm

При дежурен движение влака се водеше празен.На талигите видимо си личеше че цистерните са пълни.
diesel07

Мнениеот 07 » Нед Фев 28, 2016 10:14 pm

bdz46203 написа:Машиниста не му е работа да рови в документите на влака.
Още чакам да ми отговориш, на това което те попитах.

И как ще разбереш че влака е "пълна норма" вместо празен.... Кое ще е различното - вместо празни вагоните ще бъдат пълни, или ще бъдат повече на брой..
Колкото до питането - знам какво целиш, направо си казвай репликата за хората извън системата, аз обещавам че ще си преместя..... бирата в другата ръка
07

Мнениеот 07 » Нед Фев 28, 2016 10:16 pm

diesel07 написа:При дежурен движение влака се водеше празен.На талигите видимо си личеше че цистерните са пълни.

Някога в Нефтохим бяха подали пълни цистерни - пак за пълнене :) :mrgreen:
07

Мнениеот bdz46203 » Нед Фев 28, 2016 10:18 pm

07 написа:
bdz46203 написа:Машиниста не му е работа да рови в документите на влака.
Още чакам да ми отговориш, на това което те попитах.

И как ще разбереш че влака е "пълна норма" вместо празен.... Кое ще е различното - вместо празни вагоните ще бъдат пълни, или ще бъдат повече на брой..
Колкото до питането - знам какво целиш, направо си казвай репликата за хората извън системата, аз обещавам че ще си преместя..... бирата в другата ръка

В пътният лист ти пишат нето, бруто и така.
Защо сега ми вкарваш думи дето не съм казал. Попитах те сериозно, ти се правиш на ошляпан. Пак ти казвам, нищо такова не целя.
bdz46203

Мнениеот bdz46203 » Нед Фев 28, 2016 10:19 pm

diesel07 написа:На талигите видимо си личеше че цистерните са пълни.

Така кажи, че са цистерни. Сега разбрах от къде идват горивата на Марешки. :mrgreen:
bdz46203

Мнениеот bdz43r » Нед Фев 28, 2016 10:44 pm

Пълен влак по документи бил празен... голямо чудо.
Един влак за Перник го закарах в Драгоман и го връщах обратно, с друг влак минах транзит през крайната му гара и бутащата машина го върна обратно, с трети влак спрях и заминах от крайната му гара и някой друг го е връщал, с изолирана машина ходих до Вакарел да помогна на влак обратно по надолнището и с друга изолирана машина от София през Пдр до Пловдив, за да се върна трасе на бръз влак... а вие се впечатлявате, че някакъв влак бил пълен вместо празен.
bdz43r

Мнениеот ivajlo_nikolov » Нед Фев 28, 2016 10:46 pm

bdz46203 написа:

Така кажи, че са цистерни. Сега разбрах от къде идват горивата на Марешки. :mrgreen:

Абе май цистерните не са били с горива и влака/влаковете не са на БДЖ-ТП.
Аватар
ivajlo_nikolov
Глобален модератор

Мнениеот bdz46203 » Нед Фев 28, 2016 10:58 pm

bdz43r написа:Пълен влак по документи бил празен... голямо чудо.
Един влак за Перник го закарах в Драгоман и го връщах обратно, с друг влак минах транзит през крайната му гара и бутащата машина го върна обратно, с трети влак спрях и заминах от крайната му гара и някой друг го е връщал, с изолирана машина ходих до Вакарел да помогна на влак обратно по надолнището и с друга изолирана машина от София през Пдр до Пловдив, за да се върна трасе на бръз влак... а вие се впечатлявате, че някакъв влак бил пълен вместо празен.

Ама то май и ти не си гледал много. Иначе повечето неща нямаше да се случат.
Само давам пример. Преди години карам влак към Карнобат. Наближавам и виждам, че ми е нареден транзит по главният коловоз за Бургас. А знам, че карам сярна киселна за Разделна. Веднага намалих и се обадих на деж. рък. движение. Уведомих го за грешката му. Тогава ми каза, че щял да ми смени маршрута и да ме вкара в отклонение, както е трябвало. И от едно зелено на входният, стана червено. После две жълти. И това за много по малко от минута!! (важна препратка към темата за Калояновец). И така. После доста време ме черпи. :) Така, че исках да ти кажа, че освен да снимаш, може и да се направиш други неща, който биха предотвратили подобни неща.
bdz46203

Мнениеот diesel07 » Нед Фев 28, 2016 11:00 pm

ivajlo_nikolov написа:
bdz46203 написа:

Абе май цистерните не са били с горива и влака/влаковете не са на БДЖ-ТП.

Бяха на БДЖ-ТП.Движеше се посока Румъния.
diesel07

Мнениеот BDZ 07 » Пон Фев 29, 2016 2:32 pm

Контрабанда на гориво значи.
Аватар
BDZ 07

Мнениеот railjet » Пон Фев 29, 2016 3:19 pm

bdz43r написа:Пълен влак по документи бил празен... голямо чудо.

:lol: :mrgreen:
railjet

Мнениеот bdz46203 » Пон Фев 29, 2016 7:55 pm

Нещо смешно ли виждаш в подчертаното? Ами ако локомотивът е бил с неизправен компресор или компресори, или неизправен скоростомер. Ама голяма си лапнимуха наистина. :D
bdz46203

Мнениеот 4и4о ман4о » Пон Фев 29, 2016 9:05 pm

С неизправни компресорИ как ще се движи локомотив?
Аватар
4и4о ман4о

Мнениеот bdz46203 » Пон Фев 29, 2016 9:15 pm

4и4о ман4о написа:С неизправни компресорИ как ще се движи локомотив?

Ами затова написах, че е възможно да се помага на влак и в надолнище, ако влаковият има някой от тези проблеми.
bdz46203

Мнениеот 4и4о ман4о » Пон Фев 29, 2016 9:38 pm

При всички положения според вида на локомотива ПОНЕ ЕДИН работещ компресор трябва да има,щот без вятър батко си за никъде!
Иначе тука си говорете-на никого не пречите :mrgreen:
Аватар
4и4о ман4о

Мнениеот bdz46203 » Пон Фев 29, 2016 10:56 pm

Ами говорим си, ама не е зле и да четете какво си говорим, че пишете после глупости.
bdz46203

Мнениеот bdz43r » Вто Мар 01, 2016 1:04 am

В случая става въпрос за помощ на опашка. Челният локомотив очевидно си е имал всичко.
bdz43r

Мнениеот railjet » Вто Мар 01, 2016 1:07 pm

Много е самонадеян, много знае, прекалено сигурен в себе си. Ще дръпне дявола за опашката...
railjet

Мнениеот disell » Съб Мар 05, 2016 9:19 am

railjet написа:Гечета, пак с 2640, за малко щяха да повторят Калояновец - вход в отклонение с над 80...Естествено, за нашия любим Кош такива неща са невъзможни, без намесата на Милчо :mrgreen:

Ще цитирам един колега който каза един път много интересна приказка в горе-долу следния смисъл :
"Не си бил машинист ако :
1.Нямаш поне една неявка
2.Нямаш поне едно закъсняване за работа
3.Нямаш поне един оставен влак
4.Нямаш поне едно надгонено закъснение
5.Нямаш поне едно запалване
6.Нямаш поне едно дерайлиране
7.Нямаш поне един скъсан влак
8.Нямаш поне един удар
9.Нямаш поне едно "транзитирано" отклонение
10.Нямаш поне едно превишаване на скоростта

Така , че такива работи са се случвали и преди , случват се сега , ще се случват и в бъдеще дори и цялата мрежа да е опасана с разни АЛС-и , ERTМS и т.н.
Даже сега на един участък в нашия ъгъл на Галактиката с любезното съдействие на Милчо&Со вече и ние ще можем да преминаваме през една бърза стрелка макар точно тя да не е от по-бързите ;)
Аватар
disell

Мнениеот disell » Съб Мар 05, 2016 11:51 am

diesel07 написа:Как бихте реагирали да карате товарен влак пълна норма, който по документи се води празен?

Машиниста изобщо не го интересува дали е празен или пълен влака зад гърба му.Важното е по документите всичко да е нормално и да има спирачки.А за тях именно няма как да ти го пишат празен и да ти изчислят спирачния товар за такъв щото после става мнооо лошо в надолнище ако влака се окаже пълен....Така ,че едва ли някой ще си слага главата в торбата за нищо а също така има талиги на които ресорното окачване и при празен и при пълен вагон изглежда по един и същ начин.
Аватар
disell

ПредишнаСледваща

Назад към Актуална информация