Превозни бригади

Пътувания по жп мрежата и впечатленията от тях; следене на влакове и локомотиви (trainspotting); текуща информация за състоянието на подвижния състав (повреди, пребазирания и т.н.); текущи ремонти и аварии по инфраструктурата; нарушения в графика поради ремонти, инциденти, природни бедствия; сигнали за нередности (неотоплени вагони и т.н.) и за големи закъснения на влакове.

Re: Превозни бригади

Мнениеот 07 » Съб Юли 04, 2015 12:11 am

niroulf написа:
07 написа:
niroulf написа:Хаха,
пробвай да си началник влак и да върнеш състава по "хигиенни" съображения.

Що да не го върна?

Ела да питаме 10 началника и да видим какви 10 от 10 отговора ще получим.
Самоувереността е недотам ефективно качество и улавяйки го у другите е добре да не го демонстрираш веднага и пряко.

Не те питах какво ще кажат 10 клатикуреца, питах те защо един нач. влак не може да върне влак по хигиенни съображения? Няма право ли? А не може ли на втората гара да се качи един проверяващ и като види влака - след един месец нач.влака да е на друго работно място.
07

Мнениеот 07 » Съб Юли 04, 2015 12:20 am

niroulf написа:Все тая какво ме питаш - отговорът е един - СТРАХ!
Всички ги е страх, никой не бара да проява самоинициатива и да си изпълнява длъжностната характеристика. Затова клатикурците не са виновни, а ония дето всяват страха. Сещай се кои са!
Е затова до утре сутринта да ми повтаря китаеца, че 400 лв на секунда капели в БДЖ ще ми е смешно. На хората това им единствения шанс да оцеляват - ОЦЕЛЯВАТ! А на пускащите по 400 на секунда е единствения начин да крадат - КРАДАТ! Е как ще се намесиш в такава система и да искаш нещо да се промени? Карай си каруцата и заеби релсите!

Сега, аз каквото се иска от мен че да вървят тези 400 лв на секунда го давам - клатикурците да се оправят! Какво карам и какво ще заебавам - си е лично моя работа.
07

Мнениеот BDZ 07 » Съб Юли 04, 2015 8:13 am

Според Договор № ДР-7 от 25.06.2009г., приложение 2 т.4 между Министерство на транспорта на република България, и БДЖ-ПП ЕООД, подписан от Петър Мутафчиев - министър на транспорта, и Стефчо Събчев - управител на БДЖ-ПП, грубото почистване на влаковете на крайни спирки се извършва от персонала на влака след всяко пътуване. Според същия договор БДЖ-ПП получава от бюджета 400 лв. всяка секунда :!:

Ето това е проблемът: Никъде в този договор няма дефиниция какво е това “грубо почистване“ и в какво се състои то. Мързеливите кондуктори само това и чакат - да метат и бършат, да събират шишета и кутии.

А едно време си имаше чистачки - пристига влакът на крайна гара (абстрахираме се от големите гари с депа - По, Сф, Бс, Ва) и жените се качваха да чистят. А сега се разчита на дембелите от превозните бригади - с кирливите непрани ризи, миришещи усти, изпочупените и жълти зъби, а често и вонящи на алкохол - ако влакът е рано сутринта.

А тоя Събчев по времето на другаря от БСП Христо Монов (Иванов) (той пък после скочи при Бареков) искаше да вкара едни стари спални вагони - БДЖ плати за тях, но те така и не дойдоха...
Последна промяна BDZ 07 на Съб Юли 04, 2015 8:55 am, променена общо 2 пъти
Аватар
BDZ 07

Мнениеот railjet » Съб Юли 04, 2015 8:21 am

niroulf написа:Все тая какво ме питаш - отговорът е един - СТРАХ!
Всички ги е страх, никой не бара да проява самоинициатива и да си изпълнява длъжностната характеристика. Затова клатикурците не са виновни, а ония дето всяват страха[u]. Сещай се кои са!
Е затова до утре сутринта да ми повтаря китаеца, че 400 лв на секунда капели в БДЖ ще ми е смешно. На хората това им единствения шанс да оцеляват - ОЦЕЛЯВАТ! А на пускащите по 400 на секунда е единствения начин да крадат - КРАДАТ! Е как ще се намесиш в такава система и да искаш нещо да се промени? Карай си каруцата и заеби релсите!

Преди време смело заяви "Комунизъм вече няма, има само олигархия", а с написаното в цитат правиш промоция на антитезата. Усещаш ли се каква прекрасна синтеза си му предоставил (на този дето вече го нямало) ?

ПП: А някой рязко се самосезира, загдето намеси милата Столетница в батака..
railjet

Мнениеот BDZ 07 » Съб Юли 04, 2015 8:27 am

За мен не е в страха проблемът, а в ЛИПСАТА НА КОНТРОЛ.

За началници в БДЖ-то са бутани и назначавани хора, които са близки до властта, която управлява. Четири години те са на топло - верни партийци са. БДЖ е държавно, а държавата у нас няма навик да си наглежда собствеността. Партиецът е тотално некомпетентен за длъжността, която заема. И става батак.

Началникът - нефелен. Нефелен става и работникът. За тях е все едно чист ли ще е влакът или не. Заплатата върви. Премиалните - също.
Аватар
BDZ 07

Мнениеот railjet » Съб Юли 04, 2015 8:31 am

Или с други думи- виновен е единствено Глъма.
А дали в едно истински либерализирано общество той би покълнал и оцелял?
railjet

Мнениеот BDZ 07 » Съб Юли 04, 2015 8:52 am

Глъма е глупост. В едно нормално общество, лишено от тъпотия - с възпитание, ценности и култура - глупостта не може да вирее.
Аватар
BDZ 07

Мнениеот railjet » Съб Юли 04, 2015 8:58 am

Има съществена разлика между Глъма и глупостта. Втората вирее навсякъде, във всички общества, под една или друга форма. Първият- не.
Не правиш разлика между група гламави индивиди и група глупави такива.
railjet

Мнениеот 07 » Съб Юли 04, 2015 9:27 am

railjet написа:Или с други думи- виновен е единствено Глъма.
А дали в едно истински либерализирано общество той би покълнал и оцелял?

Естествено - нали виждаш в какво се превърна България! От миризлив кенеф стана преливащ кенеф, залял и малкото останало чисто...
07

Мнениеот ivajlo_nikolov » Съб Юли 04, 2015 2:19 pm

BDZ 07 написа:
Според Договор № ДР-7 от 25.06.2009г., приложение 2 т.4 между Министерство на транспорта на република България, и БДЖ-ПП ЕООД, подписан от Петър Мутафчиев - министър на транспорта, и Стефчо Събчев - управител на БДЖ-ПП, грубото почистване на влаковете на крайни спирки се извършва от персонала на влака след всяко пътуване. Според същия договор БДЖ-ПП получава от бюджета 400 лв. всяка секунда :!:

Ето това е проблемът: Никъде в този договор няма дефиниция какво е това “грубо почистване“ и в какво се състои то. Мързеливите кондуктори само това и чакат - да метат и бършат, да събират шишета и кутии.

А едно време си имаше чистачки - пристига влакът на крайна гара (абстрахираме се от големите гари с депа - По, Сф, Бс, Ва) и жените се качваха да чистят. А сега се разчита на дембелите от превозните бригади - с кирливите непрани ризи, миришещи усти, изпочупените и жълти зъби, а често и вонящи на алкохол - ако влакът е рано сутринта.

А тоя Събчев по времето на другаря от БСП Христо Монов (Иванов) (той пък после скочи при Бареков) искаше да вкара едни стари спални вагони - БДЖ плати за тях, но те така и не дойдоха...

Има дефиниция. В приложението. Тя гласи: "Грубо почистване: Събиране на различни предмети (хартии, кутии от напитки и пр.). След всяко пътуване. Иначе, в крайните гари, в които има чистачки, по мои наблюдения те си вършат съвестно работата. Но при "сефтето" на новия солунски влак м.г. най ме впечатли една жена, която се качи в 361 от Генерала, изми го до Кулата, и ...изненада! На следващия ден, като дойдоха вагоните за 360 от Генерала пак беше в тях и пак ги беше мила! Като поисках да я снимам, ме помоли да не го правя-не била за снимка.
Аватар
ivajlo_nikolov
Глобален модератор

Мнениеот Vancho_4647 » Съб Юли 04, 2015 2:50 pm

niroulf написа:Ха, нима мислиш, че методите на олигарсите са по-различни от методите на комунистите? - затова ти казах - не слагай етикети - ни на строеве, ни на хора. Абсолютно безмислено е.
Понеже в другата тема се цепиш, че съм тъпчел на място и съм навирал телета под вола, не мисля, че е удачно да защитавам тезите си, че ще стане дълго и нечитаемо. Ако ти е интересна защитата обаче - дай мейл да ти пратя извадка от книга, писана от умен човек. Там е обяснено.

Я сега се върни на последното си мнение в темата ЖП Произшетвия и прочети частта след втория цитат. Малко двойни стандарти прилагаш :mrgreen:
Vancho_4647

Мнениеот Nikss » Сря Окт 14, 2015 9:30 am

В Петък 09.10 пътувах с 2613 и останах приятно изненадан от отношението на превозната бригада към пътниците. На Лк като спряхме за среща с 2610 дори минаха да съобщят, че влакът ще стои 10'.
В Неделя в 2614 си взех добавка за 1.класа от кондуктора /няколко Недели поред вече така правя, тъй като Б ваг. са пренаселени/, но вместо обичайните 2 лв, наложи се аз и двама приятели да дадем по 3 :shock:
Смятам, че кондукторът Иван Христов Тодоров от Превозна служба-ГО прибра повече пари... :evil:
Вижте:
http://www.prikachi.com/images.php?imag ... 05463y.jpg
И все пак не съм за 1 лв, но въпросът е принципен... :?
Nikss

Мнениеот Варужан Апелян » Сря Окт 14, 2015 10:57 am

Nikss написа:В Петък 09.10 пътувах с 2613 и останах приятно изненадан от отношението на превозната бригада към пътниците. На Лк като спряхме за среща с 2610 дори минаха да съобщят, че влакът ще стои 10'.
В Неделя в 2614 си взех добавка за 1.класа от кондуктора /няколко Недели поред вече така правя, тъй като Б ваг. са пренаселени/, но вместо обичайните 2 лв, наложи се аз и двама приятели да дадем по 3 :shock:
Смятам, че кондукторът Иван Христов Тодоров от Превозна служба-ГО прибра повече пари... :evil:
Вижте:

Пусна ли похвала/оплакване?
Варужан Апелян

Мнениеот KRAKOMOBILA » Сря Окт 14, 2015 11:04 am

Nikss написа:В Петък 09.10 пътувах с 2613 и останах приятно изненадан от отношението на превозната бригада към пътниците. На Лк като спряхме за среща с 2610 дори минаха да съобщят, че влакът ще стои 10'.
Вижте:

И как ще ти е прибрал повече пари като ти е написал 3 лв на билета ? Нали тия билети ги отчита..
KRAKOMOBILA

Мнениеот railjet » Сря Окт 14, 2015 11:18 am

Кондукторът Иван го е боцнал с едно левче. И не само него. Всеки ден боцва десетки други.

Причината е проста и ясна: Червен Бряг-София не е 141км.. По-малко е. Крайно време е Милчо да обяви реалния километраж на линиите си.
railjet

Мнениеот Варужан Апелян » Сря Окт 14, 2015 11:20 am

Имаш ли снимки на билети от други боцвания?
Варужан Апелян

Мнениеот railjet » Сря Окт 14, 2015 4:59 pm

Съвсем друга ми беше мисълта, но Варуджан изтълкува неправилно боцването.
Иван хал хабер си няма от дължината на релсите. Пък и не му е работа. Дори и Влатко няма представа за разстоянията. Това е проблем на Милчо.
railjet

Мнениеот KRAKOMOBILA » Чет Окт 15, 2015 4:39 pm

Според сайта на БДЖ - Червен Бряг - София е точно 141км. Ако ти е зор ходи да го измериш.
KRAKOMOBILA

Мнениеот railjet » Чет Окт 15, 2015 4:59 pm

Хаслерчето това ли показва? Съмнявам се. Някой изобщо сетил ли се е да погледне колко км цъка?
railjet

Мнениеот KRAKOMOBILA » Чет Окт 15, 2015 5:48 pm

Хаслера на една машина ще показва едно, на втора трето, на трета пето - защото той мери разстоянието спрямо бандажа на машината... Тоест между различните локомотиви - Червен бряг - София може да е 130 може и 150 км да е.
KRAKOMOBILA

ПредишнаСледваща

Назад към Актуална информация