Инж. Димитър Деянов отговаря на вашите въпроси

Обсъждане на по-общи теми, които не попадат в обхвата на горните форуми (например обсъждане на ръководните структури на БДЖ и НКЖИ). Макар и "общи", темите трябва да са свързани с железниците или поне с някакъв друг вид транспорт или транспортна инфраструктура. Координация на срещи за наблюдение на влакове, обиколка на линии, обмяна на идеи и т.н.

Re: Инж. Димитър Деянов отговаря на вашите въпроси

Мнениеот Petko Ivanov » Чет Авг 20, 2020 8:41 pm

Г-н Деянов, поне аз досега не бях срещал снимка на локомотив 08.03 "Евдокия"
Изображение
Petko Ivanov

Re: Инж. Димитър Деянов отговаря на вашите въпроси

Мнениеот Димитър Деянов » Пет Авг 21, 2020 5:20 pm

Petko Ivanov написа:Мнение от Petko Ivanov » Чет Авг 20, 2020 8:41 pm
Г-н Деянов, поне аз досега не бях срещал снимка на локомотив 08.03 "Евдокия"

Драги Петко,
Аз също нямам снимка на локомотивът „Евдокия”. И сега, благодарение на твоята публикация, тази липса е запълнена.
На снимката се вижда, че освен табелата с името на локомотива, отстрани на димната камера стои и табела с тогавашният му експлоатационен номер 3. По тази причина можем да предположим, че локомотивът е фотографиран във времето между 1932 г., когато Момчилград става крайна гара на 4-та линия и 1936 г., когато е въведено новото серийно означение на нашия локомотивен парк и локомотив № 3 – „Евдокия” получава табели със серия и номер 08.03 (които носи до бракуването му през 1946 г.), а табелите с номер 3 от димната камера са демонтирани.
Аватар
Димитър Деянов

Предишна

Назад към Общи теми / Other railway topics