Заплахи, обиди, бутане, дърпане - БДЖ 2015

Обсъждане на по-общи теми, които не попадат в обхвата на горните форуми (например обсъждане на ръководните структури на БДЖ и НКЖИ). Макар и "общи", темите трябва да са свързани с железниците или поне с някакъв друг вид транспорт или транспортна инфраструктура. Координация на срещи за наблюдение на влакове, обиколка на линии, обмяна на идеи и т.н.

Заплахи, обиди, бутане, дърпане - БДЖ 2015

Мнениеот uphero » Пон Апр 20, 2015 11:50 pm

До Министъра на транспорта

Уважаеми господин Министър,

Днес (20.04.2015) пътувах от гара Тулово до гара Казанлък с влак ПВ30134 тръгващ по разписание в 15:35 часа.
Закупих си билет както му е реда в 15:28 (прикачам снимка) и зачаках влака да дойде. Стана 15:50 и нито влака беше дошъл нито имаше обявено закъснение по уредбата, което е редовна практика в гара Тулово. Наложи се човека който държи заведение на перона да звъни на началник гарата да пита "Къде е пътника?" от което му отговарят, че закъснявал с 20 минути. След като изтекоха обявените по телефона 20 минути и влака не беше пристигнал отидох при началник гарата да попитам какво става с влака заварих следната ситуация в стаята: 3 (трима) човека в полулегнало положение и дремещи. А на въпроса ми кога ще пристигне влака и защо не съобщават закъснението по уредбата човека с червената шапка (този с палката който посреща влаковете) ми отговори:
-Няма кой да съобщи закъснението.
Както и да е оставих ги хората да си довършат дрямката. След 2/3 минути пристигна работна машина на БДЖ и единия излезе да я посрещне и му зададох следния въпрос:
- След като няма кой да съобщава по уредбата закъсненията и др. съобщения това не създава ли предпоставки за произшествия?
Отговора беше:
-Уредбата е развалена!
Аз: Е откога е развалена?!? Нали уж нямаше човек да съобщава по нея?
Човека с червената шапка: От много време.

След което се прибра в стаята си и след 2 минути съобщи за първи път, че влак ПВ30134 закъснява с 36 минути по "не работещата" уредба. Г-н Министър, защо ме излъга, аз не съм платил билета си фалшиви пари?
Часа беше ~ 16:00.

След като пристигна влака отидох да попитам за имената на човека за да пусна оплакване. Предварително бях започнал да снимам клип с телефона си защото от други хора знам как обичат да налитат на бой в Тулово.
След отказа да си каже имената вдигнах телефона за да го снимам и другия който не знам как точно се води (не човека с плаката или кантонера) започна да ме блъска и обижда.

Съжалявам, че съм заключил телефона и е спрял да снима за да чуете как добре се справят с псувните и заплахите - то не бяха споменаване на майка ми или как щели да ми избият зъбите и други в тази насока.

Всичко това се случи пред очите на полицай от Транспортна полиция - Стоян Стоянов. Който гледаше без да вземе никакво участие и грам не се трогна.
Човека който налетя на бой се покри някъде но този с палката продължи да ме псува и заплашва и да съм "изчезвал от гарата му" и как щял да ме намери.

Прикачам клипове и снимка на билета към жалбата. И искам да добавя също, че в гара Тулово е редовна практика да не се съобщават закъснения по уредбата. Покрай тази цялата разправия и закъснението на влака не успях и да си свърша работата за която бях тръгнал.

Моля да извършите проверка по случая, като обективно разгледате жалбата и изложените в нея факти и обстоятелства. Изключително неприятено и унизително поведение, което мисля, че подлежи и на дисциплинарна санкция.
Считам, че освен завеждане на гражданско дело, с оглед нарушените ми права като пътник, поради пълното бездействие на служителите, налице са и предпоставки за наказателно дело срещу служителите, които имаха грубо и неуважително поведение. Като квалификацията на поведението им ще запазя за жалбата, която ще подам.

Клипове за доказателства:
https://www.youtube.com/watch?v=t3iEaaOEQTs
https://www.youtube.com/watch?v=Wh69LZYJjms

Снимка на билета ми:
Изображение

Ето и файл с цялата информация:
http://uphero.biz/file/bdz.doc
Последна промяна uphero на Вто Апр 21, 2015 12:20 am, променена общо 1 път
uphero

Re: Заплахи, обиди, бутане, дърпане - БДЖ 2015

Мнениеот stern_stern » Вто Апр 21, 2015 12:06 am

Мда,доста грозна ситуация и недопустимо поведение. Пишете как се развиват нещата, имам предвид отговора от министерството. Дали ще бъде задоволителен, адекватен...или остават вратичките към съдебния процес?Ще споделите и ще разберем....
stern_stern

Мнениеот uphero » Вто Апр 21, 2015 12:19 am

Ще доведа нещата докрай бъдете сигурни. Ще ви държа също и в течение. А вие можете да ми помогнете като споделите темата ми или файла с жалбата ми:
http://uphero.biz/file/bdz.doc
uphero

Мнениеот Варужан Апелян » Вто Апр 21, 2015 1:15 am

Чл. 9. Основно задължение на всички работници и служители от НК "ЖИ" и железопътните превозвачи е превозът на пътници и товари при безусловно осигуряване: безопасност на движението на влаковете и маневрената дейност, опазване живота и здравето на пътниците, създаване на необходимите удобства за пътниците и културното им обслужване през времепрестоя в гарите и при пътуване във влаковете....
Варужан Апелян

Мнениеот Otskov » Вто Апр 21, 2015 1:35 am

Странно, когато миналата година посетих Тулово, дежурния ръководител (този с шапката) беше много любезен, даже ме пусна в апаратната да снимам; доколкото помня на смяна не беше човека от клипа (някой да не си помисли, че за него говоря)...
Аватар
Otskov

Мнениеот railjet » Вто Апр 21, 2015 9:25 am

niroulf написа:Човече, прехласваш се! Или както казват старите хора - търсиш под вола теле.
Това да ти е проблема с превоза.)

Абе, еййй, шушлек! Намери се едно момче, да се изправи срещу гнусния комунизъм в тази система, и ти вместо шапка да му сваляш, тръгнал си да му обясняваш как "търсел под вола теле" :evil:

Няма само едноличната aсoциация да му е в подкрепа. Този ще има и други.
railjet

Мнениеот uphero » Вто Апр 21, 2015 10:53 am

Излез от филма. Няма вече шпиони и врагове на народа.
uphero

Мнениеот semafor » Вто Апр 21, 2015 11:40 am

И на мен ми е свидно за БДЖ и искам да го виждам едва ли не пресупяваш жп гигант като DB или SNCF обаче с подобна селяния и отношение няма да стане!!!Крайно време е да се разбере,че РАБОТАТА С ХОРА НЕ Е ЗА ВСЕКИ! Като не ти изнася и не можеш да се контролираш - марш на полето да пасеш овцете.Бойчо сега ще уреди износ за арабите и ще има добро търсене.Освен това откъде накъде тоя сел*к ще спи по време на работа? Като иска да спи си отива в тях и там безработен ще си спинка по цял ден.Когато си на работа НЯМА ДА СПИШ! Още повече на отговорна работа като неговата! Освен това ако е вярна случката с уредбата това е допълнителен пример,че на същото това лице явно НЕ МУ СЕ РАБОТИ следователно трябва да бъде освободен на момента без каквито и да е обяснения тъй като същият грубо нарушава и неизпълнява своите работни задължения. Заплахите (ако такива наистина са отправени) по отношение на хора-клиенти и редови данъкоплатци,които му плащат заплатата на същият този "герой" са АБСОЛЮТНО НЕПРИЕМЛИВИ и потърпевшия е в пълното си право да заведе иск.Това мисля,че може да се класифицира като хулиганство и заплаха за саморазправа.Понякога клиентите са виновни и сами предизвикват дадена ситуация,но в смрадливия кенеф в които подобни служители превърнаха БДЖ, това отношение се среща все по-често.Пътниците и данъкоплатците не са виновни,че навсякъде в тая ш*бана система и държава се краде и всеки го мързи и след като си плащат за нещо искат да получат качество срещу парите си!!! Съвсем отделен въпрос е колко плащат и дали нужното качество може да се постигне с подобни суми. Аз лично съм бил нееднократно свидетел на изключително грубо даже бих казал СЕЛСКО (без обида към хората от село - много са добри,свестни и трудолюбиви) отношение от страна на служители от превозната бригада,билетни касиерки и други към пътници включае възрастни хора!!! Да не говорим за средните пръсти,псувните и водата която се лее по хора снимащи влакове - нещо което никъде по света го няма.За справка - отворете сайта Railfaneurope.com и разгледайте снимките които се качват там.Хората качват от цяла Европа.Навсякъде служителите в железниците им се радват,помагат им,учтиви са и Транспортна полюция не ги гони от пероните,даже обратното - изобщо не ги закачат с подобни глупости за тероризъм и тн. а все си мисля,че гарата в Мюнхен примерно е много по-застрашена от атентат. Хората си снимат безпроблемно и в много случаи дори персонала позира,горд с това,че някой проявява интерес към работата им.Ама това е в нормалните жп администрации.Тук малцина са тези служители ЗА ЖАЛОСТ! Какво да говорим пък за служителя на Транспортна полюция който е станал свидетел на случката,но дори не е направил забележка на коя да е от двете страни,не се е намесил.За какво получава пари този? Въобще много се надявам тази история да получи своя край и замесените лица да бъдат ДИСЦИПЛИНАРНО УВОЛНЕНИ ако се докаже истинността на заявените от потърпевшото лице факти.После няма защо да се сърдим на протурските медии като правят реклами на рейсовете и антиреклама на БДЖ.Някои служители в железницата допринасят много повече за антирекламата от платените медии.А разните там неправителствени организацийки са ясни - те са като БХК и "Обществото" на Сорос - предимно паразитиращи върху обществото ни и работещи де факто срещу него под захаросани предлози и сладки приказки.В случая няма значение дали потърпевшия е служител на друг оператор, лобира за някого, син е на еди кой си и тн. - той има валиден превозен документ за който е заплатил,следователно е редови клиент и трябва да бъде обслужен като такъв.Ако обслужването и ползването на БДЖ вече включва заплахи за саморазправа,псувни и други подобни селянии и като добавим към това вече обичайната гледка на отвратителни и освинени вагони с осрани кенефи без вода - ами не се учудвайте ако след 2-3 години никой вече не ползва влак.Само,че тогава ще се резне и субсидията и к*рец - ще ходят подобни "герои" да се правят на велики на полето с мотика в ръка,a покрай тях ще си отидат и добрите съвестни служители,тези които наистина милеят за железницата.Отдавна трябваше да имаме образцова железница,а не социален пансион за кьораво,куцо и сакато ама трябва да дойде някой с "топки" дето да каже - ето ви тези и тези пари,но срещу тях - качество,нормално обслужване,никакви или минални закъснения! Засега такъв няма,чакаме да видим дали ще дойде.Ако ли не - като се отвори пазара всичко ще се случи от само себе си - още по-болезнено.Тук съм сигурен,че ще получа подкрепа от jet!
semafor

Мнениеот Saruman » Вто Апр 21, 2015 11:59 am

Аз доколкото разбрах човека е бутан и обиждан от служители на НКЖИ, защо обаче темата за пореден път БДЖ са виновдни. В случая служител на БДЖ е бил само билетния касиер на гарата.
Аватар
Saruman

Мнениеот railjet » Вто Апр 21, 2015 12:27 pm

Ти разбра ли защо употребих "шушлек"? Не беше случайно и не е свързано с родното място.
railjet

Мнениеот Saruman » Вто Апр 21, 2015 1:43 pm

Аз съм за плюенето и омаскаряването в случаите когато е нужно, но да е към правилната компания!
Аватар
Saruman

Мнениеот semafor » Вто Апр 21, 2015 1:46 pm

Да ти кажа ли защо съм употребил БДЖ в моето мнение Сарумане? Защото за всички извън жп средите всичко свързано с железницата в България е БДЖ.99 % от хората ползващи влак не знаят,че инфрата и гарите са към НКЖИ,нито пък какво е туй животно НКЖИ.И като стане някоя издънка всички викат не срещу НКЖИ,а срещу БДЖ.Като те псува началник гарата - виновно е БДЖ,като закъснее влака - пак е виновно БДЖ,като спрат даден влак или той се движи с 15 км/ч - познай кой -> БДЖ. Е те затова! Железниците ни биват иронизирани ежечасно отвсякъде,а най-грубо и тъжно е когато това го правят самите пътници и служители както в повечето случаи.Просто хората не им пука,не са информирани,а и не е тяхна работа да ги интересува в случая виновния служител дали е от НКЖИ,БДЖ,БЖК,Шенкера и тн.За тях е факт,че са ги напсували,наплювали,заплашвали,закъснели са с 5 часа,мръзнали са и тн.По твоята логика и БДЖ-ТП какво са виновни - и те го отнасят под общия знаменател БДЖ.Не може лице което е представително за дадената компания в тази гара независимо служител на коя от компаниите е да се държи по подобен начин.На мен също не ми пука дали е от НКЖИ или от БДЖ ако съм потърпевш (примерно).Ми той е служител да речем на НКЖИ поделение еди кое си.Що пък да го отнася цялото НКЖИ? Айде малко по-сериозно! Когато ти работиш с клиенти трябва да имаш предвид,че ти си представителят на компанията за която работиш пред клиента.Ти трябва да направиш нужното,за да остане той с добро впечатление и да се върне отново за да потребява дадения продукт.Мнозина обаче не го осъзнават сега,но като влезе частен оператор и останат на улицата може и да се сетят.От години БДЖ-ПП,че и ТП поемат огромно количество негативи поради некадърността,неграмотността,мързела на служители извън самото предприятие.Това не само подронва и без това избледнелия имидж на предприятието,но и прогонва останалите малко клиенти.Този случай е кристален пример затова.А ремонтите дето се точат с десетилетия и ниските скорости? НКЖИ защо не вдига скоростите и толкова влачат ремонтите? Кой нарежда Янтрата да седи на Ребърково 15-20 минути,за да я надмине на Дунчев товарачката? Знаеш ли тогава колко хора недоволстваха във влака и задаваха логичният въпрос на началника "Ние за какво плащаме добавка за експрес?" Какво трябваше да им обясни човека а? Обаче да сте чули БДЖ да е пуснало иск за морални и материални щети? Да сте видяли позитивна рекламна кампания на това дружество? За 181764817 път питам има ли тази компания Отдел Връзки с обществеността и ако Да за какво служителите в този отдел получават заплата? А тези в маркетинга? Кога ще имаме работеща резервационна система подобна на тази на авиокомпаниите? Не е толкова трудно и скъпо щом и малки нискотарифни оператори могат да си го позволят!Служителите трябва да се научат,че пътниците не са им длъжни с нищо повече от това да следват и спазват нормалните норми на обществото.Колко от служителите имащи пряк достъп с хора са минали някакво реално обучение за работа с хора? Дали има 3 %? Едва ли. Другото лошо е изначалната ни българска черта да приемаме хубавото за даденост и когато сме обслужени културно и вежливо да не изразяваме благодарност затова.Хубаво е да се помисли в тази насока като се направи нещо като електронна книга за похвали и оплаквания на сайта на БДЖ.Спомням си едно време по 7-ма имаше един кондуктор,стар жепеец,нисичък с мустаци като на Филип Тотю - страшен образ.Като си кажеш две приказки с него и ти се оправяше деня и се усмихне човек.Ето такива служители трябват днес ама повечето гледат да отбият номера до другия месец щото сега има боб и леб и те така пък на тия долни навлеци пътниците - ма*ната им,кой му пука за тях.Ако потърпевшия докаже вина на длъжностно лице - да се съдят там,да се оправят.Ако обаче не успее да докаже нищо - компанията да го съди.Във всички страни по света е така.Никъде не може да кажеш и А срещу някого ако нямаш доказателства,защото ще те скъса от дела после.Само в България това няма значение и делата за клевета,обида и вреда на имиджа са толкова малко.
semafor

Мнениеот BDZ 07 » Вто Апр 21, 2015 1:59 pm

Защото за всички извън жп средите всичко свързано с железницата в България е БДЖ.99 % от хората ползващи влак не знаят,че инфрата и гарите са към НКЖИ

Това е голям проблем. Доста от закъсненията се натрупват по вина на НКЖИ, но за изнервените пътници влак и железница=БДЖ.
Аватар
BDZ 07

Мнениеот bdz43r » Вто Апр 21, 2015 2:37 pm

niroulf написа:Как би коментирал факта, че всеки пътник, който пише с плам срещу условията в БДЖ (тук въобще не коментирам, че те са ок) ще получи абонаментна карта Класик от АПЖТ?
Няколко човека се намерихме във фейсбук, които открихме, че сме обект на подобно "подкупване", поради активната ни гражданска позиция.

В духа на предишните изяви на едночленната асоциация е добре да се обърне внимание и на това твърдение. А напоследък АПЖТ е особено активна в оплюването на железницата по всички начини и с всички средства... защо ли? Едва ли само защото единственият член внезапно се е загрижил за правата на пътниците.
uphero написа:Считам, че освен завеждане на гражданско дело, с оглед нарушените ми права като пътник, поради пълното бездействие на служителите, налице са и предпоставки за наказателно дело срещу служителите, които имаха грубо и неуважително поведение.
Ще чакаме развитието на делото.
bdz43r

Мнениеот semafor » Вто Апр 21, 2015 3:08 pm

Ами нали тоя същият потребител твърди,че е изпратил жалба до министерството.След като премине проверката ако не се установи по изричен начин вината на служителя на НКЖИ то да има реципрочни мерки от самата компания към потребителя.Нали това говорим - подронване на престижа на компанията,неимуществени вреди и тн. са наказуеми по НК. За народопсихологията знаем,но ОТ ВСЕКИ ЕДИН ОТ НАС зависи това да се промени - чрез възпитанието вкъщи,чрез въвеждане на обществени норми които да се спазват и прочие и прочие.Мързелът и опитите за келепирец трябва да се пресичат още в зародиш,от ранна детска възраст иначе след години става късно.За да се получи това обаче трябва да има и примери които да се набиват в очите на хората всеки ден и те да се стремят да ги следват. Мисленето за боба и леба е точно по селски - дребнаво,като на Андрешко. Аз от над 10 години работя с хора и всеки работен ден, независимо дали ми е зле, дали съм на кеф, дали имам пари за обяд (да речем) съм там,на работа,не спя,не псувам никой,не налитам на бой на никой и се държа учтиво с клиентите,защото те са хора,те идват при мен,аз ходя при тях и всички трябва да сме доволни и да се отнасяме добре един към друг.Това е част от успешният бизнес и изисква умението да водиш диалог с клиентите,да умееш да ги накараш да се почувстват добре,че са значими,че са специални - неща все непонятни за мнозина от държавните служители в България.Не може да отиваш в дадена институция и да им даваш пари,а те да те гледат като телета с поглед тип "Абе твоита ма*а за какво се довлече сега да ми разваляш дрямката/чата/четенето на вестника!!!". Друго си е 10 минути преди да тръгне Янтрата от ЦГ макар да има десетки души на опашки на всички каси да затворят касата пред теб и да ти кажат "Не ме интересувате,заминавайте на други каси!" Или да видиш тичащият по перона пенсионер и да дадеш ГОТОВО с думите "Е*ал съм го тоя да е дошъл досега" два пъти за половин час! Ама сигурно аз нищо не разбирам и как така ще настоявам за нормално цивилизовано обслужване!Откъде накъде?!Т.н. "шеф на държавата" е премиер/министър-председател.Не съм гласувал за него нито пък покрай моето жилище и в него е неподдържано както на други места тъй,че не приемам това множествено число "ние" използвано от Нироулф.Всеки отговаря първо пред себе си и след това пред обществото.Аз какво съм виновен,че другите цапат,не пускат водата,трошат,палят,крадат? Ами искам да ги застрелям,да ги тикна в затвора,да има ред и наказания,обаче не става,нимой! Имам много приятели и роднини работещи не само в БДЖ,но и в НКЖИ и знам как стоят нещата както отвън така и отвътре затова мога да направя трезва преценка. С рейлджета десетки пъти сме спорили за какво ли не,но за боба и леба е прав трябва да му се признае.Когато си е така,така си е.Не искам да обиждам никой и затова нека няма сърдити,но не може вечно да се премълчават и неглижират проблемите.Това няма да ги реши!За железничарската професия се иска не само дупе,но и сърце - без да ги има и двете налице - не става! Да си железничар е призвание,трябва да ти идва отвътре и да работиш с любов въпреки всичките проблеми,въпреки мизерията, въпреки подигравките! Звучи прекалено романтично,но само това е положителният изход от положението. Другият е фалит, славното някога БДЖ отива в историята за жалост и мъка на мнозина от нас,а новия оператор на пазара им строга кадрова политика и не наема служители от кол и въже.Това е!
semafor

Мнениеот bdz43r » Вто Апр 21, 2015 3:32 pm

В този дух, боба и леба са първа грижа и на едночленната асоциация, за която до преди година бяхме забравили, че съществува.
Положението никой не го оспорва, но това е различно от целенасоченото изливане на помия, истинска или не толкова или пък съзнателно провокирана с тази цел.

Аз напълно подкрепям niroulf за народопсихологията, опираща до ракията и 5-те лева. Но на това отговарят не само лошите железничари, а обикновено и самите оплакващи се, част от същото племе и едва ли по-съвестни на собствените си работни места. И дори решение не предлагам... или поне не реалистично и обществено приемливо. Изключенията са твърде малко и се губят в тълпата или просто се спасяват през Терминал 2. То и на мен не ми се връща, когато мина веднъж от там.
Ето авторът на темата - вместо просто да пусне жалба, той съзнателно търси конфликт, с който да направи драма. Случайно или не, регистрирал се е преди две седмици, само за да предложи безвъзмездно услугите си на АПЖТ.
bdz43r

Мнениеот uphero » Вто Апр 21, 2015 3:55 pm

bdz43r написа:В този дух, боба и леба са първа грижа и на едночленната асоциация, за която до преди година бяхме забравили, че съществува.
Положението никой не го оспорва, но това е различно от целенасоченото изливане на помия, истинска или не толкова или пък съзнателно провокирана с тази цел.

Аз напълно подкрепям niroulf за народопсихологията, опираща до ракията и 5-те лева. Но на това отговарят не само лошите железничари, а обикновено и самите оплакващи се, част от същото племе и едва ли по-съвестни на собствените си работни места. И дори решение не предлагам... или поне не реалистично и обществено приемливо. Изключенията са твърде малко и се губят в тълпата или просто се спасяват през Терминал 2. То и на мен не ми се връща, когато мина веднъж от там.
Ето авторът на темата - вместо просто да пусне жалба, той съзнателно търси конфликт, с който да направи драма. Случайно или не, регистрирал се е преди две седмици, само за да предложи безвъзмездно услугите си на АПЖТ.

На когото искам на него ще предлагам услугите си. ПИСНА Ми от малоумно отношение в железницата (БДЖ, НКЖИ ли е за мен е едно). Искам да си снимате мутрите като излезе решението, че съм в правото си да ги видя.
Сега много знаете, били ми плащали :shock:
И да търся, но не конфликт а правата си като клиент. И ако министерството не вземе мерки ще си търся правата в съда и тогава ми е интересно какво ще измислите.
И не се мислете за много велики тук, писал съм на още много места за случая.
uphero

Мнениеот semafor » Вто Апр 21, 2015 3:55 pm

Има ли някакъв орган в държавата които да следи по какъв начин функционират разни там асоциации,организации и подобни паразити? Ако има да се внесе оплакване към него по повод тази асоциация или там каквото е и ако се докаже неправомерна и злонамерена дейност - дело! Научете се бе хора - в модерният свят за едно изречение ти съдират кожата в съдилищата! Всички са част от народа,следователно и генетично са изложени на въздействието на народопсихологията.От този момент натам обаче личната инициатива и добрите примери срещу вредните черти на тази психология са тези които трябва да се развиват и поощряват иначе само си мрънкаме.Както съм показал с примери не става въпрос само за хората от системата на железниците.Такива персонажи ги има навсякъде,такива сме си като нация и това е,но не трябва да се примиряваме,а да се борим с тези неща.България е хубава и може да се промени много в положителна насока.Важното е да почнем лека по-лека с дребнички неща ден след ден да подобряваме себе си,а оттам ще подобрим и тези около нас и всичко наоколо.Така трябва да се действа и да се мисли позитивно.Аз съм обиколил 1/2 Европа и да си призная с изключение на Люксембург никъде не ми хареса чак толкова,че да искам да остана и да заживея там за постоянно.Тук може да е мръсничко,малко изостанало и т.н ама пък си е наше,родно,българско.Хилядите загинали за свободата на България не са го направили,за да можем да се изнесем нанякъде,а за да живеем тук и да пребъде България.Дали ще стане зависи от нас!

П.С. Темата я видях от фейсбук така,че смятайте още колко хора са я видели и какъв отзвук е получила най-вероятно.Няма да се учудя ако се появи и репортаж по случая знаете в коя телевизия.Ето идеален пример за зловредно влияние освен ако случката не се е разиграла наистина и няма солидни доказателства.
semafor

Мнениеот semafor » Вто Апр 21, 2015 4:07 pm

uphero написа:
bdz43r написа:В този дух, боба и леба са първа грижа и на едночленната асоциация, за която до преди година бяхме забравили, че съществува.

На когото искам на него ще предлагам услугите си. ПИСНА Ми от малоумно отношение в железницата (БДЖ, НКЖИ ли е за мен е едно). Искам да си снимате мутрите като излезе решението, че съм в правото си да ги видя.
Сега много знаете, били ми плащали :shock:
И да търся, но не конфликт а правата си като клиент. И ако министерството не вземе мерки ще си търся правата в съда и тогава ми е интересно какво ще измислите.
И не се мислете за много велики тук, писал съм на още много места за случая.

Абе то хубаво ама хайде малко да спазваш добрият тон а? Никой не е използвал епитети като "мутри" и никой не се правил на "велик" спрямо никого или ни е забранено да си зказваме мнението? Като имаш доказателства,пуснал си жалба,чакаш отговор,ако е не те удовлетворява ги съдиш и така. Нормална обстановка.
semafor

Мнениеот bdz43r » Вто Апр 21, 2015 4:14 pm

uphero написа:И ако министерството не вземе мерки ще си търся правата в съда и тогава ми е интересно какво ще измислите.
Като излезе решението на съда, ще го споделиш (или сами ще си го намерим, публикуват се) и ще го изкоментираме.
bdz43r

Следваща

Назад към Общи теми / Other railway topics