Заплахи, обиди, бутане, дърпане - БДЖ 2015

Обсъждане на по-общи теми, които не попадат в обхвата на горните форуми (например обсъждане на ръководните структури на БДЖ и НКЖИ). Макар и "общи", темите трябва да са свързани с железниците или поне с някакъв друг вид транспорт или транспортна инфраструктура. Координация на срещи за наблюдение на влакове, обиколка на линии, обмяна на идеи и т.н.

Re: Заплахи, обиди, бутане, дърпане - БДЖ 2015

Мнениеот uphero » Съб Апр 25, 2015 12:54 pm

railjet написа:
uphero написа:... или в детската градина?

Да,и няма нищо лошо в това. Аз станах жп фен в детската градина.

От Търново до гара Кръстец влакът се катери почти непрекъснато. Кръстец е най-висока кота от жп линията и веднага започва стръмно надолнище. Ама много стръмно, чак свят да ти се завие. Предвид, че влакът тежки повече от няколко пернишки печки взети заедно, хората са преценили, че наклонът на линията не бива да надвишава 30/1000. Щото няма да може да спре. Ще му се запалят кучките от търкане и пак ще продължи да ускорява. Както споменах по-горе теренът е шеметно стръмен- много повече от тези 30 промила, които нашият влак може да понесе.

Тъй, в задачата се пита, какво са направили жепейците, че спускащата се композиция да не издуха гара Дъбово с 200 км/час ?

Аз съм си фена на железницата, но ще помоля да не бъркате това понятие със БДЖ. За мен е все едно коя е компанията зад всичко и железница не означава БДЖ.

А за въпроса колкото и елементарно да звучи според мен са завоите. С тях се убива скоростта на влака. Също и псвен слизане надолу може да има и изкачване и да се върти де да знам.
Последна промяна uphero на Съб Апр 25, 2015 1:57 pm, променена общо 1 път
uphero

Мнениеот uphero » Съб Апр 25, 2015 12:56 pm

NeroN написа:Аз пък предлагам друго:
Събираме се по двама (ако имаме скрити камери по нас втория е излишен), отиваме в произволна гара, избираме си врата на която пише "ВХОД ЗА ВЪНШНИ ЛИЦА СТРОГО ЗАБРАНЕН" и влизаме(Защо влизаме ли? Защото или не можем да четем, или...сещайте се). Започваме да се държим арогантно, да държим сметка за щяло и нещяло, да раздаваме епитети и квалификации и естествено реакцията от тези които са в стаята няма да закъснее. Камерата снима и ето ти сензация. После горкичкия "потърпевш" съди компанията, човека, или там който намери. Гарантирам, че на доста места ще се случат същите събития (ако изобщо са се случили) Така ние от форума за нула време ще изчистим глъма. :mrgreen: :mrgreen:

Съветвам "потърпевшия" да разиграе същата сценка на някоя митница (докато тече контрабанда и ощетяват бюджета), или да набара енергото в нарушение и така да е полезен за всички нас :lol:

Поредното неадекватно включване. Вие изобщо мислите ли преди да пишете?
uphero

Мнениеот bdz » Съб Апр 25, 2015 4:06 pm

uphero написа:Аз съм си фена на железницата, но ще помоля да не бъркате това понятие със БДЖ. За мен е все едно коя е компанията зад всичко и железница не означава БДЖ.

:arrow:
uphero написа:Поредното неадекватно включване. Вие изобщо мислите ли преди да пишете?

А ти какво разбираш под БДЖ?
bdz

Мнениеот uphero » Съб Апр 25, 2015 4:16 pm

bdz написа:
uphero написа:Аз съм си фена на железницата, но ще помоля да не бъркате това понятие със БДЖ. За мен е все едно коя е компанията зад всичко и железница не означава БДЖ.

:arrow:
uphero написа:Поредното неадекватно включване. Вие изобщо мислите ли преди да пишете?

А ти какво разбираш под БДЖ?

Български държавни железници + Националната компания „Железопътна инфраструктура“
uphero

Мнениеот bdz » Съб Апр 25, 2015 4:30 pm

uphero написа:
bdz написа:А ти какво разбираш под БДЖ?

Български държавни железници + Националната компания „Железопътна инфраструктура“

:?:
uphero написа:Аз съм си фена на железницата, но ще помоля да не бъркате това понятие със БДЖ
bdz

Мнениеот BDZ 07 » Съб Апр 25, 2015 5:17 pm

А за въпроса колкото и елементарно да звучи според мен са завоите.

Завоите са по пътищата, не по жп линиите.
Аватар
BDZ 07

Мнениеот uphero » Съб Апр 25, 2015 5:52 pm

bdz написа:
uphero написа:
bdz написа:А ти какво разбираш под БДЖ?

:?:
uphero написа:Аз съм си фена на железницата, но ще помоля да не бъркате това понятие със БДЖ

Някои много изпростяхте. Тъй ли не остана за какво да се хванете?
uphero

Мнениеот uphero » Съб Апр 25, 2015 5:52 pm

BDZ 07 написа:
А за въпроса колкото и елементарно да звучи според мен са завоите.

Завоите са по пътищата, не по жп линиите.

За мен са завои.
uphero

Мнениеот uphero » Съб Апр 25, 2015 7:32 pm

niroulf написа:Колкото завоите са завои, толкова и нередността на Тулово с маратонките ти е нередност.

Гошо, че си тъп тъп си, ама защо държиш да го изтъкнеш с всеки твой пост?
uphero

Мнениеот bdz46203 » Съб Апр 25, 2015 10:00 pm

Хей, маратонка, спирай да пишеш, че ще ядеш дебелата опашка.
bdz46203

Мнениеот uphero » Съб Апр 25, 2015 10:34 pm

bdz46203 написа:Хей, маратонка, спирай да пишеш, че ще ядеш дебелата опашка.

Кой беше ти, че не се сещам?
uphero

Мнениеот uphero » Съб Апр 25, 2015 11:01 pm

niroulf написа:Маратонка,
Ако беше пич на място вече да си завел дела срещу мен и 46203.
Нали си радетел за реда и правосъдието? Как може да ни оставиш за изобличаваме простотията и наглостта ти без да усетим силата на закона? С какво ние сме повече от клетите движенци, че закона не ни достига? Та ние те злепоставяме и провокираме да изявяваш нечовешки същности, уронваме престижа на теб и бялата ти гордост. Предлагам да сезираш прокуратурата и да започнеш дела за нанесени морални щети.
Та ние ти разсипахме цялата история, бре човече! Трябва да градиш цялата си личност наново, това е подсъдно.

Много си вярваш нещо. Кое викаш си разсипал?
uphero

Мнениеот viktorbdz » Нед Апр 26, 2015 12:52 am

uphero написа:
railjet написа:
uphero написа:... или в детската градина?

Да,и няма нищо лошо в това. Аз станах жп фен в детската градина.

От Търново до гара Кръстец влакът се катери почти непрекъснато. Кръстец е най-висока кота от жп линията и веднага започва стръмно надолнище. Ама много стръмно, чак свят да ти се завие. Предвид, че влакът тежки повече от няколко пернишки печки взети заедно, хората са преценили, че наклонът на линията не бива да надвишава 30/1000. Щото няма да може да спре. Ще му се запалят кучките от търкане и пак ще продължи да ускорява. Както споменах по-горе теренът е шеметно стръмен- много повече от тези 30 промила, които нашият влак може да понесе.

Тъй, в задачата се пита, какво са направили жепейците, че спускащата се композиция да не издуха гара Дъбово с 200 км/час ?

Аз съм си фена на железницата, но ще помоля да не бъркате това понятие със БДЖ. За мен е все едно коя е компанията зад всичко и железница не означава БДЖ.

А за въпроса колкото и елементарно да звучи според мен са завоите. С тях се убива скоростта на влака. Също и псвен слизане надолу може да има и изкачване и да се върти де да знам.
Е нали не ти пукаше за нея?
viktorbdz

Мнениеот BDZ 07 » Нед Апр 26, 2015 9:15 pm

Не му е лесно на бялата маратонка - единият глас в главата му казва, че не му пука, другият - че му пука. Изобщо акълът му е останал нейде из “завоите“ на родната жп мрежа.
Аватар
BDZ 07

Предишна

Назад към Общи теми / Other railway topics