АПЖТ

Обсъждане на по-общи теми, които не попадат в обхвата на горните форуми (например обсъждане на ръководните структури на БДЖ и НКЖИ). Макар и "общи", темите трябва да са свързани с железниците или поне с някакъв друг вид транспорт или транспортна инфраструктура. Координация на срещи за наблюдение на влакове, обиколка на линии, обмяна на идеи и т.н.

Re: Нов сайт на БДЖ

Мнениеот NikolaiRG » Пон Юни 01, 2015 12:46 pm

niroulf написа:Ей, много хитро! С парите, предвидени за дейността на асоциацията за кампанията за закриване на БДЖ се хвърля прах в очите на хората, плащайки за нещо уж полезно за БДЖ. Наистина умно!

А ще приведеш ли доказателства в защита на своята теза?
Аватар
NikolaiRG

Мнениеот ivajlo_nikolov » Пон Юни 01, 2015 1:21 pm

railjet написа:Този глупак нищо не може да приведе. Дефектни са му синаптичните връзки, които предават електроимпулсите от
от един неврон към друг съседен такъв.

Хайде, моля ви се без обиди. И аз не съм съгласен с тезата му за "световната конспирация" спрямо националната "скъпоценност", но всеки е с правото си да живее в заблуда. Нали за това сме демокрация :D А "скъпоценността" всеки ден поскъпва. С 575342 лв. без видим резултат. :mrgreen:
Аватар
ivajlo_nikolov
Глобален модератор

Мнениеот NikolaiRG » Вто Юни 02, 2015 7:32 am

niroulf написа:Да, доказателства съществуват. Шепа хора сме в тая страна - всичко се знае.

В писанията ти освен демагогия, друго не виждам.
Аватар
NikolaiRG

Мнениеот railjet » Вто Юни 02, 2015 10:33 am

Защо Асоциацията не е правила подобни предложения на мен?
railjet

Мнениеот railjet » Вто Юни 02, 2015 10:52 am

Асоциацията ме контактува често,но никога не ми е предлагала платена диверсия. Което ме обижда в известна степен- демек аз съм растение на фотосинтеза и нямам нужда от 20лв,да си купя с тях си малко саламче,кашкавалче,бобец и лебец :(

А ако наистина има двайсетачки в свободна циркулация, те откъде прииждат ?
railjet

Мнениеот railjet » Вто Юни 02, 2015 11:08 am

Язък за общия ни бизнес,умрял още преди да се роди... :(
railjet

Мнениеот Варужан Апелян » Вто Юни 02, 2015 12:00 pm

От къде са парите - тайни служби на чужда държава ми плащат.
Варужан Апелян

Мнениеот NikolaiRG » Вто Юни 02, 2015 12:07 pm

Аз също общувам от време на време с "асоциацията" и то от много дълго и досега защо не съм получавал никакви такива предложения за платени писания? Вероятно и тук действа принципът, че когато една лъжа се повтори многократно, тя става истина.
Аватар
NikolaiRG

Мнениеот railjet » Вто Юни 02, 2015 12:35 pm

Стана интересно. Подмолен соросоид vs лъжлив комуноид: мач за четвъртфинал :mrgreen: :lol:
. Нека да видим кой друг е получавал предложения за двайсетачки :arrow:

ПП Единственото видно лице на бг жп сцената, прибирало двайсетачки на вересия, се числи към ПП Ахххх :lol:
Последна промяна railjet на Вто Юни 02, 2015 12:45 pm, променена общо 2 пъти
railjet

Re: АПЖТ

Мнениеот ivajlo_nikolov » Вто Юни 02, 2015 1:13 pm

Новата тема е от ivajlo_nikolov, а не от niroulf. Форума автоматично поставя името на създателя на най-старото прехвърлено мнение. Ако може, админа да го оправи
Аватар
ivajlo_nikolov
Глобален модератор

Мнениеот ivajlo_nikolov » Вто Юни 02, 2015 1:58 pm

Първо, искам да напомня, че асоциацията се казва "приятели на железопътния транспорт", а не асоциация приятели на БДЖ. Не е и негов враг, а по-скоро, коректив. Наи-големите врагове на БДЖ са вътре в БДЖ. Като се почне от чистачката, оставяща осрани вагони, мине се през н-к влак, приемащ такива, както и с неизправни климатик, осветление или отопление, през спящия г-н "монети и карти за проверка", и закъсняващ нарочно машинист за половин час извънреден труд. По-нагоре - през малоумни диспечери, пускащи по празниците селски въздуховози с 6 вагона и основни междурегионални влакове с по 4, през неграмотни графисти, заради които се изпускат важни връзки за 2 минути, и в същия момент правят връзки Варна - Димитровград през София. Да не говорим пълното объркване на категориите влакове - половината БВ, дори МБВ по част от маршрута си са работническо-селски. Най-горе, на Вазов, срещу над 17 млн. лева не можаха да направят система на билетоиздаване, по-добра от на селски автобусен превозвач. И накрая - разхищенията за милиони при ремонти на ПС и "правилни" доставки. За всичко това асоциацията ли е виновна? И защо тези безобразия трябва да са "секретни"? И защо МТИТС не влезе в ролята си на контролен орган по договора? И ако БДЖ не е в състояние да го изпълнява, договора да не се прекрати? А пари има. От 2009 до сега 1 милярд и 600 млн. лв. Някакъв видим резултат :?:
Аватар
ivajlo_nikolov
Глобален модератор

Мнениеот BDZ 07 » Вто Юни 02, 2015 3:57 pm

Това за малоумията не е от вчера, нито пък е резултат от констатации на асоциацията. Ръководството на БДЖ от години не се съобразява с държавата, вие чакате да се съобрази с някаква организация на един съмнителен арменец.
Аватар
BDZ 07

Мнениеот Варужан Апелян » Вто Юни 02, 2015 4:36 pm

Асоциацията е предлагала карта Класик на трима души до сега и тримата са от форума, първите двама казаха, че и без карта Класик ще помогнат за документиране на нарушенията и го правят и до сега. Третият на, когото асоциацията предложи карта Класик беше Георги Балджиев за да документира нарушенията на глъма с неуспорими доказателства по втора линия. Ти да не си Георги Балджиев?
Варужан Апелян

Мнениеот railjet » Вто Юни 02, 2015 4:53 pm

А ти защо си се заврял там, по където сега плюеш неуморно?
railjet

Мнениеот ivajlo_nikolov » Вто Юни 02, 2015 5:03 pm

niroulf написа:Да споменавам ли и платеното на 3-мата журналисти от Канал 3 и още 2 медии, които чинно чакат удобен момент, за да заработят даденото от теб?

Подхлъзна се. 3-мата журналисти от Канал 3 на срещата с Недев през 2013г. не бяха осигурени от Варуджан, а от мене. И им е "платено" по един сандвич и 2х500 мл. минерална вода. Осигурени от railjet, Варуджан и мене с лични средства. Естествено, през това време журналистите са си вършили работата, и са си заработвали заплатата.
Аватар
ivajlo_nikolov
Глобален модератор

Мнениеот railjet » Вто Юни 02, 2015 5:04 pm

Четвърто, ако не се беше укрил кат дрислива сврака о трънака,щеше да разбереш доста неща. Без фейсбук. Кой,как,защо,откъде и закъде.
railjet

Мнениеот Driver » Вто Юни 02, 2015 9:00 pm

Комунистите родината изграждат комсомолците на стража бдят.
Driver

Мнениеот railjet » Вто Юни 02, 2015 10:51 pm

Случва ми се да си забравя някъде телефона,представи си. А после кой на кого дрънна тенекията?? Знаеш ли,че специално за твоя милост се преместих до Сф. И чакам пред ЦГ,и звъня.. Женски номерца!
railjet

Мнениеот plastikat » Вто Юни 02, 2015 11:19 pm

От писанията ти оставам с впечатлението ,че освен на заплата в зандана , си и на % от Релсов обществен и затова В.А . ти е трън в очите . Прав ли съм ?
Аватар
plastikat

Мнениеот railjet » Вто Юни 02, 2015 11:35 pm

Като работиш в агенцията по храните, ще обясниш защо спряха coca cola light, и я заместиха със zero, и защо освен колата и пепсито, други безалкохолни с аспартам няма.

За Глъма,железницата и тоалетната хартия ще ме слушаш, защото съм тотално прав.
Последна промяна railjet на Вто Юни 02, 2015 11:44 pm, променена общо 1 път
railjet

Следваща

Назад към Общи теми / Other railway topics