Литература

Обсъждане на по-общи теми, които не попадат в обхвата на горните форуми (например обсъждане на ръководните структури на БДЖ и НКЖИ). Макар и "общи", темите трябва да са свързани с железниците или поне с някакъв друг вид транспорт или транспортна инфраструктура. Координация на срещи за наблюдение на влакове, обиколка на линии, обмяна на идеи и т.н.

Литература

Мнениеот IKAR » Съб Юни 20, 2015 5:36 pm

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,4392.0.html

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,4396.0.html

На тези два линка в другия форум съм публикувал списъци с книги, посветени на железниците и на градския пътнически транспорт, които съм събирал от цял свят в продължение на повече от 20 години. Някои все още се намират сравнително лесно и евтино, но други отдавна са изчерпани и набавянето им е проблематично, в някои случаи съм прибягвал и до лични запитвания и "връзки".......Старал съм се да обелязвам литература, която наистина си струва, понеже няма как да не се случи да си харесаш нещо, да го поръчаш и то да се окаже боклук, а понякога и доста скъп.........Неизбежно е, когато пазаруването става по интернет и няма как да се разгледа това, което се поръчва........Ако имате въпроси, не се притеснявайте да питате, също разбира се в тази тема могат да бъдат представяни и други книги, които считате за интересни и полезни. Списъците подлежат на обновяване и в бъдеще.
IKAR

Re: Литература

Мнениеот Димитър Деянов » Чет Окт 06, 2016 5:18 pm

Излезе от печат книгата на Георги Бирданов - "БЪЛГАРСКАТА ЖЕЛЕЗНИЦА И НЕЙНИТЕ СТРОИТЕЛИ (1866-2016 г.). Книгата е посветена на 150 години от началото на железопътните съобщения по българските земи (7 ноември 1866 г. линията Русе - Варна). Съдържа: Сборник биографични очерци и 6 приложения. Формат 70х100/16; печатни коли 36,5; страници 578.

GB.jpg
GB.jpg (76.24 KiB) Прегледано 1120 пъти
Аватар
Димитър Деянов

Мнениеот KRAKOMOBILA » Пет Окт 07, 2016 8:23 am

Каква и е цената и как можем да си я набавим ?
KRAKOMOBILA

Мнениеот Димитър Деянов » Пет Окт 07, 2016 11:39 am

Цената на книгата е 20 лева и може да се закупи от "Клуба на железничаря", както на Централна гара, така и на "Ив. Вазов" 3.
Аватар
Димитър Деянов

Назад към Общи теми / Other railway topics