Впечатления от пътувания

Обсъждане на по-общи теми, които не попадат в обхвата на горните форуми (например обсъждане на ръководните структури на БДЖ и НКЖИ). Макар и "общи", темите трябва да са свързани с железниците или поне с някакъв друг вид транспорт или транспортна инфраструктура. Координация на срещи за наблюдение на влакове, обиколка на линии, обмяна на идеи и т.н.

Re: Впечатления от пътувания

Мнениеот Варужан Апелян » Чет Ное 13, 2014 9:41 am

Симеонова написа:
Коментар № 104952 | 12/11, 22:03
Връщам се от пътуване с влака София – Варна тази вечер Също закъсня с 30 мин- никой нищо не каза ,В Мездра правих прехвърляне от влака от Мотана и докато чакахме станах свидетел как почистиха вагоните от които току що бяхме слезли , Четири жени с три метли и една бутилка от 3л вода изчистиха четири вагона за 30мин - а те бяха отвратително мръсни от вътре Да не говорим за тоалетните- ужасно миришеха
Варужан Апелян

Мнениеот Варужан Апелян » Чет Дек 04, 2014 12:43 pm

За БДЖ децата ни явно са престъпници

Синът ми е във втори клас и ще пътува за пролетната ваканция с влак. Забелязах, че миналогодишната карта е с изтекъл срок и се заех с изваждането на нова карта за намаление.

Влязох в сайта на БДЖ и с изненада видях, че е обновен. Обновената визия ме окрили, че ще намеря бързо конкретна информация какви документи са необходими. След 10 минутно обикаляне по страниците най-после открих – вижте страницата, и прочетох следното:
“картата се издава на деца от 7 до 10 навършени години срещу документ, удостоверяващ възрастта. Дава право на закупуване на билети с 50% намаление в първа и втора класа. Цената на картата е 1 лв. и е с валидностен срок една година от датата на издаване.”
Понеже нямаше конкретен документ – взех ученическия бележник и личната карта и тръгнах към гарата.
30 март 9:15 часа – ЖП гара Варна – гише за издаване на карти: Насреща ми служителка, която обясни, че трябва акт за раждане.
Обясних, че в сайта е написано “документ, удостоверяващ възрастта” и аз извадих миналогодишната карта, личната карта и ученическия бележник. Тези документи обаче не били достатъчни и трябвало акт за раждане!?
Госпожата все пак започна да пише картата и мърмореше раздразнително като насочи недоволството си и ми заговори директно на “ТИ”. Заявих, че утре може да остане без работа и ако дойде на интервю – никога няма да я взема. Помолих да не ми говори на “ТИ”. Ефект никакъв – цитирам: “Искаш ли да не ти издам картата и да те върна!?”
Казах да я върне ако иска проблема да стане още по-голям и в този момент тя наистина ми върна документите.
Попитах я къде да намеря нейния шеф и когато го издирих (ръководител смяна) се оказа, че всъщност аз съм виновен, че незнам, че трябва акт за раждане!?
Помолих го да вземе мерки подчинените му да не се обръщат на “ТИ”. Той заяви, че щял да обърне внимание на служителката. Помолих да я извика, но той отказа под предтекст, че чакал да звънне телефона. Обясних и на него, че БДЖ е държавна фирма и по тази логика ние субсидираме нейното съществуване.
Той явно не ме разбра и когато помолих да напиша жалба – той ми даде кариран лист :) , но като поисках втори лист за жалба против него – прибра и този лист.

http://tangram.bg/2011/03/30/за-бдж-децата-ни-явно-са-престъпници/
Варужан Апелян

Мнениеот дзвера44 » Чет Дек 04, 2014 2:59 pm

И до там ли опряхме да обсъждаме такива дивотий. Касиерката не е права ама да правим световен проблем от това, те другите хора все едно нямат деца!Варужане само пълниш форума с глупости
дзвера44

Мнениеот Варужан Апелян » Чет Дек 04, 2014 3:55 pm

Мнението на потребителите бе глупост, когато чакахме 3 часа за банани пред показните магазини...
Варужан Апелян

Мнениеот bdz43r » Чет Дек 04, 2014 4:46 pm

Проблемът не е световен и нямаше да е проблем, ако беше само една касиерка, но това е положението в цялата система и повечето служители, било то касиерки, кондуктори, машинисти или началници.
Лоша услуга -> малко клиенти -> малък приход -> малко заплащане -> некачествен персонал -> лоша услуга.
Малко клиенти -> празни влакове -> спрени влакове -> излишен персонал -> съкратен персонал.
bdz43r

Мнениеот 07 » Чет Дек 04, 2014 5:14 pm

bdz43r написа:Проблемът не е световен и нямаше да е проблем, ако беше само една касиерка, но това е положението в цялата система и повечето служители, било то касиерки, кондуктори, машинисти или началници.
Лоша услуга -> малко клиенти -> малък приход -> малко заплащане -> некачествен персонал -> лоша услуга.
Малко клиенти -> празни влакове -> спрени влакове -> излишен персонал -> съкратен персонал.

E е това трябва да се разлепи във всички служебни помещения на БДЖ и НКЖИ. А ако можеше и насила да се набие в тиквите - щеше да е още по-добре.
07

Мнениеот dobo » Чет Дек 04, 2014 5:36 pm

От кога изброените от госпожата книжа са документ удостоверяващ възрастта? Колко малоумен трябва да си, че да мислиш, че "миналогодишната карта, личната карта и ученическия бележник" са такъв документ?
БДЖ, че са за иебън, ясно, не са го казали ясно, ама и тая е една патка не земна...
dobo

Мнениеот Vancho_4647 » Чет Дек 04, 2014 5:52 pm

Не съм имал кой знае колко досег с касиерки във Варна, но малкото пъти когато съм имал това ''удоволствие'' винаги е имало проблеми :mrgreen:

п.с. Под ''лична карта'' вероятно госпожата има предвид ученическата лична карта. Доколкото си спомням там го пишеше ЕГН-то има и снимка. С други думи може да се приеме, че с този документ се удостоверява възрастта на детето.
Винаги съм се изумявал защо е нужно за студентските карти да носиш хем заверена книжка, хем уверение ( е, освен за да даваме по 1 лев на студентските книжарници за един лист хартия) , при положение че няма как да ти заверят книжка без платен семестър и там ясно си пише дали си държавна форма на обучение. Обратно без платен семестър няма кой да ти издаде и уверение ...
Vancho_4647

Мнениеот 07 » Чет Дек 04, 2014 5:56 pm

Dobo, иди в някоя книжарница, виж една лична карта (на ученика) и един бележник - и пак кажи че не удоствоверяват възраста - и на двете имаш снимка и ЕГН удостоверени с печат на учебното заведение в което ученика е записан със същите имена и ЕГН. Акт за раждане няма снимка - мога да пробутам който си искам акт за раждане, ако детето не е до мен. Едно време си вадех "студетска" карта със студентска книжка заверена за съответния семестър...
07

Мнениеот dobo » Чет Дек 04, 2014 6:31 pm

07 недей да пишеш глупости, моля те.
dobo

Мнениеот railjet » Чет Дек 04, 2014 6:52 pm

Добо, котката обикна ли БДЖ-то?
railjet

Мнениеот dobo » Чет Дек 04, 2014 9:36 pm

Нея пък що я замесваш?
dobo

Мнениеот Варужан Апелян » Пет Дек 05, 2014 12:13 am

"Вина в наши служители не намираме и затова не е потърсена дисциплинарна отговорност."
Варужан Апелян

Мнениеот 07 » Пет Дек 05, 2014 12:13 am

dobo написа:07 недей да пишеш глупости, моля те.

Изображение Имаш документ със снимка, имена и ЕГН.... Ученик под 14 год няма лична карта издадена от МВР. Актът за раждане няма снимка (малко няма как да е актуална), отделно че не удостоверява че детето е ученик (намалението е за ученици)
07

Мнениеот NikolaiRG » Съб Дек 20, 2014 4:01 pm

Каква е тази нова мода във влак 2615 (бивш "Синият Дунав") на софийската гара? Вече двама ми искаха по 5 лв. за да се приберели. Нямали били пари за билет. Засега не давам.
Аватар
NikolaiRG

Мнениеот railjet » Съб Дек 20, 2014 5:31 pm

Събират пари за пиячка и амфетамини. На такива веднага им казваш "ок, отиваме на касата и ти купувам билета", и гледаш как пътуването ще се отложи :mrgreen:
railjet

Мнениеот radozv » Съб Дек 20, 2014 10:34 pm

На мен един онзи ден ми поиска 1,60лв. да се прибере до Видин.
radozv

Мнениеот Vancho_4647 » Нед Дек 21, 2014 3:25 am

NikolaiRG написа:Каква е тази нова мода във влак 2615 (бивш "Синият Дунав") на софийската гара? Вече двама ми искаха по 5 лв. за да се приберели. Нямали били пари за билет. Засега не давам.

Да не си бил в него ? Аз пътувах между Левски и ГО и обиколих двата вагона за Русе, но не съм те видял
Vancho_4647

Мнениеот NikolaiRG » Нед Дек 21, 2014 9:45 am

Vancho_4647 написа:
NikolaiRG написа:Каква е тази нова мода във влак 2615 (бивш "Синият Дунав") на софийската гара? Вече двама ми искаха по 5 лв. за да се приберели. Нямали били пари за билет. Засега не давам.

Да не си бил в него ? Аз пътувах между Левски и ГО и обиколих двата вагона за Русе, но не съм те видял

Бях се вглъбил в таблета да минава времето.
Аватар
NikolaiRG

Мнениеот Saruman » Нед Дек 21, 2014 5:53 pm

И аз от Павликени минах през 2-та вагона за Русе.
Аватар
Saruman

ПредишнаСледваща

Назад към Общи теми / Other railway topics