За Глъма, Зандана, Боба и Леба

Обсъждане на по-общи теми, които не попадат в обхвата на горните форуми (например обсъждане на ръководните структури на БДЖ и НКЖИ). Макар и "общи", темите трябва да са свързани с железниците или поне с някакъв друг вид транспорт или транспортна инфраструктура. Координация на срещи за наблюдение на влакове, обиколка на линии, обмяна на идеи и т.н.

Re: За Глъма, Зандана, Боба и Леба

Мнениеот 1435 » Пет Яну 22, 2016 4:31 pm

BDZ 07 написа:А именно малките товародатели можеха да са основния приток на печалби за БДЖ... По-добре малко, но много, отколкото двама-трима крупни, но като теглиш чертата - с по-ниски приходи от “уж“ малките.

Няма как крупния да е с по малки приходи от малките! За малкия се искат локални влакове товарни гари със сумати маймунки на клона. Докато големия си товари в завода и кара до пристанището примерно на същата цена тон/километър. И въобще БДЖ-ТП трябва да се закрие по най бързия начин и да се спре с агонията. Специалистите които работят там много бързо ще се влеят в частниците които ще поемат товарите и ще са много по доволни.Недоволен ще е само пансиона по-канцелариите.
1435

Мнениеот plastikat » Пет Яну 22, 2016 10:31 pm

1435 написа:И въобще БДЖ-ТП трябва да се закрие по най бързия начин и да се спре с агонията. Специалистите които работят там много бързо ще се влеят в частниците които ще поемат товарите и ще са много по доволни.Недоволен ще е само пансиона по-канцелариите.

Същото важи с пълна сила и за ПП !!!
Аватар
plastikat

Мнениеот Nikss » Съб Яну 23, 2016 4:47 am

Само че все още нямаме частник, който да поеме пътниците... :?
Nikss

Мнениеот 1435 » Съб Яну 23, 2016 10:13 am

За ПП е още рано за този сценарий а и там държавата има начини да помага ако иска. Проблема е,че засега не иска.
1435

Мнениеот Saruman » Съб Яну 23, 2016 10:34 am

То ако държавата искаше отдавна да са изринали чуканчовците, кратуните и мързелите. Да ама държавата и частните автопревозвачи нямат изгода от това, затова и държат всички изброени които теглят компанията надолу!
Аватар
Saruman

Мнениеот 07 » Съб Яну 23, 2016 10:51 am

Ако ЖП транспорт функционира както трябва, и за автопревозвачите ще има повече хляб, като допълващ транспорт. Дългите разстояния (София Бургас / Варна, че даже и Пловдив) рейсаджиите също ги изтърваха. Хората пътуват с леки коли...
07

Мнениеот bdz46203 » Нед Яну 24, 2016 10:05 am

plastikat написа:
1435 написа:И въобще БДЖ-ТП трябва да се закрие по най бързия начин и да се спре с агонията. Специалистите които работят там много бързо ще се влеят в частниците които ще поемат товарите и ще са много по доволни.Недоволен ще е само пансиона по-канцелариите.

Същото важи с пълна сила и за ПП !!!

ААА, недей така. Не е хубаво.
bdz46203

Мнениеот IKAR » Пон Мар 14, 2016 5:47 pm

За съжаление или отново някой БДЖ-ПП началник, който по цял ден се чуди какво да прави, пуска някакви малоумни "творби-телеграми", или превозните бригади по 5-та линия се правят на интересни, понеже в петък следобед, във влака за Кулата се проведе следният разговор:

Кондукторът:
- Трябва да идеш в ония, задните вагони.
Аз:
- Не видяхте ли каква е лудница там? (наистина в тях нямаше къде игла да падне, бяха пълни до дупка, понеже се оказа, че влакът прави връзка за Кюстендил и съответно доста народ се изсипа на Радомир).
Кондукторът:
- Знам, че е лудница, ама тия вагони по принцип са само за международни пътници.
Аз:
- Ако искате, да Ви доплатя нещо за първата класа.
Той:
- Не е въпроса в първата класа........Айде седи, седи.....

По-късно, след смяната на кондукторите на Дупница, мадамата, като ми провери билета отново: "Колегите защо не са ви предупредили, това са гръцки вагони, айде нищо, голям праз......" и си отиде. Да отбележа, в другия вагон не знам, но при мен в целия имаше само още едно момче, което беше до Благоевград, за Гърция нямаше абсолютно никой......

Поне 10 пъти пътувах с този влак надолу и обратно, та се чудя кой пак се занимава с глупости и простотии. По този начин още повече гонят хората към рейса и към личните коли.

Както и да е. Конкретно за мен тези глупости приключват, тъй като заминавам окончателно за чужбина, имигрираме в Канада, та известно време няма да мога да следя форума и да пиша. Надявам се скоро да се устроя и да мога да ви информирам как са нещата отвъд голямата локва. През всичкото това време форумът беше изключително полезен за мен, надявам се, че и аз съм ви бил от полза.
IKAR

Мнениеот Варужан Апелян » Сря Мар 30, 2016 1:09 am

Защо ще емигрираш точно сега, като положението се подобрява?
Варужан Апелян

Re: Нови електрически локомотиви в България.

Мнениеот bdz46203 » Пет Апр 29, 2016 9:03 pm

plastikat написа:Защото са некадърници и крадат с двете ръце! Пускат гювеч и на барабите да крадат и да мълчат и боба и леба си вървят....

Не знам, какво имаш предвид под бараби. И ти ли вярваш в мита всичко краде, Машинисти и Пенчо ревизора и той... :roll:
bdz46203

Мнениеот Otskov » Пет Апр 29, 2016 10:13 pm

За Пенчо ревизора не знам, но множество пъти са ми предлагали да дам левче на ръка... а веднъж даже пътувах без билет - качих се от необслужвана гара, началник влака мина покрай мен и нищо не каза, кондукторът също мина покрай мен, погледна ме и също нищо не каза, стигнахме моята спирка, слязох си, началник влака отново ме погледна и отново нищо не каза, та не знам езиците си да бяха глътнали поне можеха да жестикулират....
Аватар
Otskov

Мнениеот bdz46203 » Пет Апр 29, 2016 10:34 pm

Otskov написа:За Пенчо ревизора не знам, но множество пъти са ми предлагали да дам левче на ръка... а веднъж даже пътувах без билет - качих се от необслужвана гара, началник влака мина покрай мен и нищо не каза, кондукторът също мина покрай мен, погледна ме и също нищо не каза, стигнахме моята спирка, слязох си, началник влака отново ме погледна и отново нищо не каза, та не знам езиците си да бяха глътнали поне можеха да жестикулират....

Знаеш ли колко хиляди работят? Какво ми обясняваш за двама трима. Сто процента като са минавали са казали непроверени билети или карти, ама ти се е паднало от глухата страна. ;) Ти още малко ще кажеш, че машинистите на Електровозите крадат. Аз си зареждам понякога телефона локомотива. Крадя ли ток според теб, а? Ще ме изпееш ли на полицията? :D
bdz46203

Мнениеот plastikat » Пет Апр 29, 2016 10:42 pm

Електровозаджиите и трансформаторно масло не крадат и медни шини и проводници и работно време.....? Ама са двама-трима,нали? :)
Аватар
plastikat

Мнениеот bdz46203 » Пет Апр 29, 2016 10:47 pm

plastikat написа:Електровозаджиите и трансформаторно масло не крадат и медни шини и проводници и работно време.....? Ама са двама-трима,нали? :)

Това, че се е случвало да се крадат тези неща, не значи, че машинистите го правят. А и това се е случвало в депата, при спрени машини за ремонт или нещо друго.
За раб. време може да се случва при някои, но всичко е в рамките на разумното. ;)
bdz46203

Предишна

Назад към Общи теми / Other railway topics