Весели случки

Обсъждане на по-общи теми, които не попадат в обхвата на горните форуми (например обсъждане на ръководните структури на БДЖ и НКЖИ). Макар и "общи", темите трябва да са свързани с железниците или поне с някакъв друг вид транспорт или транспортна инфраструктура. Координация на срещи за наблюдение на влакове, обиколка на линии, обмяна на идеи и т.н.

Re: Перничанин пикае на ЖП релсите

Мнениеот Otskov » Чет Юли 25, 2013 11:51 pm

Историите за Перник са истина :mrgreen:
Аватар
Otskov

Re: Весели случки

Мнениеот railjet » Пон Авг 12, 2013 9:14 pm

Нощес пътувах с EN 465 (EuroNight "Zurichsee") ZURICH-GRAZ/Villach/Beograd. Натоварих колата на Feldkirch, на ддм вагон, и си постлах чисто чаршафче в шлафенвагена. На светлинни години бях от мисълта за веселата случка, която предстоеше да се случи, и която помрачи впечатленията от традиционния квалитет на OBB. :shock: :shock:

Който познае от какво естество е случката, печели билет за обратната дестинация :arrow:
railjet

Мнениеот bdz43r » Пон Авг 12, 2013 9:31 pm

Подозирам, че DDm-а е поел в друга посока.
Но билет за обратната дестинация не ми трябва, вече съм си взел.
bdz43r

Мнениеот plastikat » Пон Авг 12, 2013 10:38 pm

Нямало е локомотив за влака и са чакали 2 часа ,да им подадат локомотив от първият пристигнал влак :D :D :D
Аватар
plastikat

Мнениеот railjet » Пон Авг 12, 2013 11:34 pm

На перона на Грац ни чакаше.....полиция! Целия горен етаж на ддм-а с изпотрошени и ограбени коли, в това число и моята. :shock:
railjet

Мнениеот 4и4о ман4о » Вто Авг 13, 2013 5:58 pm

Цитрона ли бе?
и сега с какво ще шариш из Родината?
Аватар
4и4о ман4о

Мнениеот railjet » Вто Авг 13, 2013 6:11 pm

В момента шаря с 50-60 км/ч, щото над 70 става ад. Търся джам, а отговорът е "няма,няма"...

За австрийската полиция обир на ДДМ в движение е прецедент. Из тази прекрасна страна са плъзнали цигански банди от изт. Европа и непрекъснато имат проблеми с тях. Във всеки случай идиотите са предприели сериозен риск- главите под КМ, горен етаж без предпазни перила, движение до 160 км/час, безброй тунели... Грабили ли са каквато са можели и са го изхвърляли встрани от линията. Интересното е, че колите на долния етаж не бяха пипнати :!:

Останах изненадан също и от агресивното каране на OBB. Газ-спирачка. Животното таурус дърпа безмилостно 800т. Задържанията за намаления, спиране в гара или затворен сигнал се извършваха почти на авариен режим. Надвишенията в кривите им са почти несъществуващи и вътре прав във вагона залиташ като изпил кило ракия. Представям си бандата апаши горе върху ДДМ-а... :shock: :shock:
railjet

Мнениеот 4и4о ман4о » Вто Авг 13, 2013 6:25 pm

да де ,ама те сега пируват с плячката ,а ти търсиш джам ;)
ела в пункта ще ти дам едно челно от седмак и каретка имам :mrgreen:
Аватар
4и4о ман4о

Мнениеот 07 » Вто Авг 13, 2013 7:11 pm

Егаси наглите и тъпи парчета - какво са намерили и какво е оцеляло като са мятали от влака? Впрочем - от къде са се качили - трябва да са знаели къде спира влака и да са се метнали от там и пак някъде така да са слезли. Или по времето на престой да са отарашили набързо...
07

Мнениеот railjet » Нед Авг 18, 2013 8:48 pm

Вчера започнахме от Поповица. Докато снимахме гърловината, две мургави гласоподавателки на БСП/ДПС тръгнаха да пресичат коловозите. Едната към другата+ диалога (на висок глас):

- Ма чай чи ората искат да снимат, ма!
- 'Бала съм ги у ората, чи не'ема 'а ми снимат гъзъ!
- Ама има подлес долу ма!
- 'Бала съм ти подлеса,ма, ас си минавам ей така по линийътъ!

И действително мрежата между края на перона и шумузаглушителната стена липсва. Мат'ряла е я премахнал и щрапа през трите коловоза. Баластовата призма пред изходните светофори е добре отъпкана. Асансьора не работи. Стъклото му пукнато. На сп.Виница половината остъкление зад седалките върху перона вече липсва..

И лошата Европа е много виновна, загдето финансира инфраструктура на този първобитен пост-комунистически мат'рял :mrgreen:
railjet

Мнениеот bdz43r » Пон Авг 19, 2013 10:40 pm

А ти от къде знаеш за кого са гласували? Мат'ряла е гнил и никоя абревиатура не може да му помогне, ако той сам не желае...
Бай Ганьо иска да е европеец, ама да си минава през релсите. Е не става.
Последна промяна bdz43r на Пон Авг 19, 2013 10:45 pm, променена общо 1 път
bdz43r

Мнениеот 46-211 Dzver » Пон Авг 19, 2013 10:45 pm

пост-комунистически мат'рял

Точно обратното е. Те са мат'рял на демокрацията и сега имат само права, но не и задължения. Точно обратното е било през комунизма.
Аватар
46-211 Dzver

Мнениеот plastikat » Пон Авг 19, 2013 10:48 pm

Абе най-веселата случка от днес която чух е ,че кратунковците от Бургас не включват кабела за ВО и затова няма климатик в Слънчевия .Ако наистина е така - има ревизори за разстрелване ,ама в буквалният смисъл.
Аватар
plastikat

Мнениеот 46-211 Dzver » Пон Авг 19, 2013 10:57 pm

Пренасяме дискусията за 44-ките тук...
Ако днес е било така, защо всеки ден същия влак се движи с отворени прозорци на тези вагони? Ако това могат да се нарекат прозорци. Всеки ден...
Аватар
46-211 Dzver

Мнениеот plastikat » Пон Авг 19, 2013 11:04 pm

Слаби климатици -съответно и по-евтини - съответно по-голямо нагушване на определени хора!
Аватар
plastikat

Мнениеот bdz » Пон Авг 19, 2013 11:12 pm

bdz43r написа:А ти от къде знаеш за кого са гласували? Мат'ряла е гнил и никоя абревиатура не може да му помогне, ако той сам не желае...
Бай Ганьо иска да е европеец, ама да си минава през релсите. Е не става.

Ако това съкращава км да.И аз го правя и не смятам,че греша.В момента в Димитровград затвориха с метални огради около жп гарата,а от скоро покрай изравняването на терена за бъдещата 4-та жп линия в близост до пазара премахнаха една стълба,която се използваше от стотици на ден и скъсяваше пътя до пазара/работа и центъра с около км/да,но стълбата беше премахната,а там където се минаваше сложиха отново метална ограда,която не успя да се задържи повече от седмица и беше счупена и на мястото на стълбата беше сложено пале,което се използва и до днес.Не знам как не са го заснели при идването си в Димитровград,та аз минавам отново от там,защото не може правейки ремонт да не съобразиш че откъсваш цял квартал от центъра с изключение на моста,което удължава пътя двойно и да ми се наложи да отида до пазара трябва да вървя около 30 повече,спрямо на пряко 5 мин,ами сори ама не всичко опира до културата,а и до това като се прави и мисли нещо да се мисли и за улеснение,а не ей така...А тези що се отнася до шумо изолиращите стъкла те са до Прм,след Прм вече са заменени с шумо изолиращи платна/ако може да се нарече,че са шумо изолиращи въобще/
bdz

Мнениеот bdz43r » Пон Авг 19, 2013 11:14 pm

Не всеки ден е без кабел разбира се. А когато всички прозорци са отворени от пътници-индианци, климатиците и да работят, ефект няма как да има.
bdz43r

Мнениеот SaiLeR » Пон Авг 19, 2013 11:42 pm

bdz43r написа:А когато всички прозорци са отворени от пътници-индианци, климатиците и да работят, ефект няма как да има.

Има, има последния път приятелката ми ходи да затваря всички прозорци, даже и не се обясняваше защо, естествено след 5 минути се усети климатика, но не беше за дълго.
SaiLeR

Назад към Общи теми / Other railway topics