Запазено място за обратна посока при билет "Отиване-връщане"

Обсъждане на по-общи теми, които не попадат в обхвата на горните форуми (например обсъждане на ръководните структури на БДЖ и НКЖИ). Макар и "общи", темите трябва да са свързани с железниците или поне с някакъв друг вид транспорт или транспортна инфраструктура. Координация на срещи за наблюдение на влакове, обиколка на линии, обмяна на идеи и т.н.

Запазено място за обратна посока при билет "Отиване-връщане"

Мнениеот Administrator » Вто Окт 15, 2013 8:38 am

Някой от вас знае ли дали и как е възможно, ако пътувам от София за Костенец в Събота и се връщам в Неделя дали мога за Неделния ден да си подсигуря по някакъв начин запазено място (дори с вариант билета ми да е от Пловдив, а не от Костенец) и то закупен от гара София. Знаете в Неделя вечерните влакове какви са в посока Пловдив-София, а планирам да слизам от дълъг планински преход с много багаж и сетни сили ...
Administrator
Администратор

Re: Запазено място за обратна посока при билет "Отиване-връщ

Мнениеот dobo » Вто Окт 15, 2013 8:46 am

Слизаш в крайната си точка от пътуването, отиваш и си презаверяваш билета и заедно с това си купуваш и запазено място.
dobo

Мнениеот Administrator » Вто Окт 15, 2013 8:56 am

Да, но крайната ми точка е Костенец. А това е междинна гара и запазени места не продават. Аз нямам нищо напротив от Пловдив да ми напишат билета, но касиерките ги мълчи мързи в повечето случаи да звъннат един телефон...И се чудя дали пък от София няма да стане номера още - по има вероятност да звъннат до Пловдив да поискат място.
Administrator
Администратор

Мнениеот bdz » Вто Окт 15, 2013 9:01 am

Петър Делчев написа:Да, но крайната ми точка е Костенец. А това е междинна гара и запазени места не продават. Аз нямам нищо напротив от Пловдив да ми напишат билета, но касиерките ги мълчи мързи в повечето случаи да звъннат един телефон...И се чудя дали пък от София няма да стане номера още - по има вероятност да звъннат до Пловдив да поискат място.

Къде пише,че от Костенец не могат да ти издадат запазено место?
bdz

Мнениеот Administrator » Вто Окт 15, 2013 9:19 am

Ами нали е междинна гара...
Administrator
Администратор

Мнениеот bdz » Вто Окт 15, 2013 9:23 am

Петър Делчев написа:Ами нали е междинна гара...

Това не би трябвало да е проблем,че е междинна гара,тъй като преди време като пътувах всеки ден до Пловдив се продаваха запазани места за 1640 от Прм.
bdz

Мнениеот SaiLeR » Вто Окт 15, 2013 9:23 am

bdz написа:
Петър Делчев написа:Да, но крайната ми точка е Костенец. А това е междинна гара и запазени места не продават. Аз нямам нищо напротив от Пловдив да ми напишат билета, но касиерките ги мълчи мързи в повечето случаи да звъннат един телефон...И се чудя дали пък от София няма да стане номера още - по има вероятност да звъннат до Пловдив да поискат място.

Нимой каза касиерката. И аз се борих с подобен глъм, да пътувам от ИХ до БС, и в крайна сметка си взех билет за 8611 от СФ до БС, а след това ползвах 10111.
SaiLeR

Мнениеот Administrator » Вто Окт 15, 2013 9:27 am

bdz написа:
Петър Делчев написа:Ами нали е междинна гара...

Това не би трябвало да е проблем,че е междинна гара,тъй като преди време като пътувах всеки ден до Пловдив се продаваха запазани места за 1640 от Прм.

Това е било по-скоро изключение. Не ми се рискува да разчитам на някаква щастлива случайност. Просто се чудя какво трябва да направя, къде да отида и как да си купя билет (дори на двойно по-висока цена) за влак само и само, за да мога да пътувам седнал от Костенец до София в Неделя вечер. Но явно е мисия невъзможна.
Administrator
Администратор

Мнениеот bdz » Вто Окт 15, 2013 9:29 am

SaiLeR написа:
bdz написа:

Нимой каза касиерката. И аз се борих с подобен глъм, да пътувам от ИХ до БС, и в крайна сметка си взех билет за 8611 от СФ до БС, а след това ползвах 10111.

Не вярвам да е невъзможно,но при такава ситуация си плащаш разлика 2-ра-1-ва класа и сядаш в 1-ва там почти винаги има свободни места.А сега вече и 1626 се движи с 5 вагона в неделя,тъй че може да си спокоен,че все ще има свободни места:)
bdz

Мнениеот Administrator » Вто Окт 15, 2013 9:47 am

1626 е винаги над 100% пълен вкл. и първа класа. Изключение са само случаите, когато има 2 АБ вагона, но сега въпреки допълнителния вагон - май си е пак само 1 АБ вагон и не мога и на първа класа да разчитам. Всяка Неделя пътувам и ад. Не вярвам този допълнителен вагон да е променил нещата, защото и преди беше с такъв състав и пак се пукаше по шефовете...Направо не знам. Варианта е ясен, според мен - ако може по-рано да ми презаверят билета за връщане - още на предварителна продажба в София и да звъннат до Пловдив за запазено място...На Костенец не разчитам, че ще го направят в Неделя, защото ще излезнат с номера "че и други хора ще поискат места по тази схема"...
Administrator
Администратор

Мнениеот rain » Вто Окт 15, 2013 10:18 am

Костенец не би трябвало да има запазени места за който и да е влак. Само големи междинни гари имат контингент и то ограничен за преминаващи влакове. Плевен и ГО например имат за варненските БВ.
Аватар
rain

Мнениеот bdz » Вто Окт 15, 2013 10:26 am

Току що се обадих на жп гара Димитровград и попитах биха ли ми издали запазено место за който и да е БВ за Сф през Пловдив,но отговорът беше категорично НЕ,само от Пловдив.При зададен от мен въпрос,а ако нямам време "НЕ,не издаваме места".Интересно е защо в сайта на БДЖ има подвеждаща информация,че можеш да си запазиш место, във който и да е влак,който е на цена 0,50 ст. :?: :?:
bdz

Мнениеот Administrator » Вто Окт 15, 2013 10:28 am

Докато запазените места са на някакви хартийки ще е така ...

Въпроса е аз какво да правя...
Administrator
Администратор

Мнениеот bdz » Вто Окт 15, 2013 10:34 am

Петър Делчев написа:Докато запазените места са на някакви хартийки ще е така ...

В такъв случайн разчиташ изцяло на късмета си и 5-тия вагон да е облекчил пътникопотока и да има къде да седнеш...
bdz

Мнениеот bdz43r » Вто Окт 15, 2013 10:50 am

Петър Делчев написа:Въпроса е аз какво да правя...
Пишеш гневно оплакване на официалния адрес. Или ти отговарят, че това е положението, или хокат касиерките и другия път ти дават място и от спирка Бойка ако искаш.
bdz43r

Мнениеот Administrator » Вто Окт 15, 2013 10:56 am

bdz написа:
Петър Делчев написа:Докато запазените места са на някакви хартийки ще е така ...

В такъв случайн разчиташ изцяло на късмета си и 5-тия вагон да е облекчил пътникопотока и да има къде да седнеш...

Специално за 1626 това е НЕВЪЗМОЖНО дори при 6 ваогна. Но остава едничката надежда да има местенце в 1-ва класа, но имайки предвид, че тя е само 20-30 места в екс-дб вагон по-скоро съм песимист, а и тъй като сме двама души и ако платим за 2 добавки първа класа и пак сме прави - просто ще намразя и аз БДЖ-то !!!
Administrator
Администратор

Мнениеот railjet » Вто Окт 15, 2013 4:31 pm

Да се бориш с Глъма неуморно. Впрочем, къде му е фантастичната резервационна система?

Щом като ще има "47 нови влака", толкова ли е трудно да прибавим и един 48-ми, с номер 1672 в ден неделя от По на 18:30. Локомотив+3 вагона ще свършат работа. Мой или нимой?
railjet

Мнениеот rain » Чет Окт 17, 2013 1:32 pm

railjet написа:
Щом като ще има "47 нови влака", толкова ли е трудно да прибавим и един 48-ми, с номер 1672 в ден неделя от По на 18:30. Локомотив+3 вагона ще свършат работа. Мой или нимой?

Или 2 вагона без друг локомотив, без друга бригада, без такси за друг влак, без други машинисти на опашка на 1624? Осъзнаваш ли абсурдите си сам? Това е нещо малко по-различно от търкалянето на влакчетата Пико в хола преди години ...
Аватар
rain

Мнениеот railjet » Чет Окт 17, 2013 1:42 pm

Локомотиви? Нимой!
Вагони? Нимой!
Влакове? Нимой!
Такси? Нимой! Нема пари!
Работа? Нимой щот нема работа!

Боб? Мой,мой!!! Дай боб!!! Дай леб!!!

Ето ти един въпрос по-различен от търкалянето на влакчетата в хола:

Боб и леб даваш ли?
railjet

Мнениеот bdz » Чет Окт 17, 2013 2:26 pm

railjet написа:Локомотиви? Нимой!
Вагони? Нимой!
Влакове? Нимой!
Такси? Нимой! Нема пари!
Работа? Нимой щот нема работа!

Боб? Мой,мой!!! Дай боб!!! Дай леб!!!

Ето ти един въпрос по-различен от търкалянето на влакчетата в хола:

Боб и леб даваш ли?

Галфоне ставаш смешен не се ли усещаш ?И хората ти го казват и ти си твоята...Как може да предлагаш подобна глупост,подобен ГЛЪММММММ нов влак 20-30 минути след като преди него има друг със същата категория като може на него както rain каза да се добавят още вагони,но една бригада да обслужи влака,а не както ти предлагаш...това да го предложиш и в Германия ще ти се изсмеят...И ти очакваш да вземат идеите ти на сериозно ?Глъм ще е ако ти ги вземат :?
bdz

Следваща

Назад към Общи теми / Other railway topics