Запазено място за обратна посока при билет "Отиване-връщане"

Обсъждане на по-общи теми, които не попадат в обхвата на горните форуми (например обсъждане на ръководните структури на БДЖ и НКЖИ). Макар и "общи", темите трябва да са свързани с железниците или поне с някакъв друг вид транспорт или транспортна инфраструктура. Координация на срещи за наблюдение на влакове, обиколка на линии, обмяна на идеи и т.н.

Re: Запазено място за обратна посока при билет "Отиване-връщ

Мнениеот railjet » Чет Окт 17, 2013 2:54 pm

Ако искаш да се обиждаме, веднага ще ти кажа, че си уникално тъп. Щом като и за кондуктор не успя да се вредиш...
От 10 изречения я хванеш смисъла на две, я не. На другите 8 ще го изопачиш до смях...
Поне да се беше сетил да провериш, дали самият Глъм не е имал (и то в не чак толкова далечно минало!) практиката на дублиращ влак в най-натоварените часови пояси на седмицата. И ако да, дали идеята е "купена" от Папуа Нова Гвинея или от Германия. И изобщо каква е файдата от идеята, и как следва да се организира.

А пък за това какво и как е в Германия, айде да не си точно ти, който ще ми обясни :lol:

П.П. Онзи, който го цитираш съвсем не е толкова ограничен, колкото си ти. Той поне се е закачил за хранилката. А ти? Колко пътника ще провериш от Садово до Катуница стъпвайки по главите им? Ще успееш ли да закъташ едно левче до Пловдив, или ще се слезнеш там от влака без работно облекло и чанта?

Айде, не ме предизвиквай да те храня още, че не ми е приятно..
railjet

Мнениеот bdz » Чет Окт 17, 2013 3:29 pm

Не ме взеха за кондуктор,защото не съм удобен ;)"Храниш ме " както се изрази по същата причина!А това до колко човек е ограничен или не в дадена област не го прави тъп или остър.Ако ти се мислиш за толкова добър нямаше да си това,което си.Ако имаше и капка смисъл в твоите безумно тъпи идеи,човек да вземе да ги приеме ама уви.Не съм претендирал,че съм "остър" и не ограничен тип.Ти така и не разбра и не проумя,че не живеем по бай Тошово време.Колкото до това,че съм те обидил не знам къде го видя,но с писанията си сам се обиждаш и показваш колко си "остър" ;) Не смятам,че тази тема и която и да е са мястото да ме "храниш" ако имаш толкова голямо желание,може и на личен.А и да не забравя продължавай да пишеш,забавляваш ме истински с твоите идеи,разбирания и неограниченост.С такива хора като теб не само БДЖ ще бъде по-добре,но и държавата ни,а някой ден може и за кондуктор да те вземат,знае ли човек :lol: за хора като мен няма места,но за такива като теб все ще се намери :D
bdz

Мнениеот railjet » Чет Окт 17, 2013 3:51 pm

Дали сме остри или тъпи- туй може вовеки да остане тайна. Друг беше въпросът: Боб и леб- мой или нимой?
railjet

Мнениеот 07 » Чет Окт 17, 2013 3:56 pm

railjet написа:, дали самият Глъм не е имал (и то в не чак толкова далечно минало!) практиката на дублиращ влак в най-натоварените часови пояси на седмицата. И ако да, дали идеята е "купена" от Папуа Нова Гвинея или от Германия. И изобщо каква е файдата от идеята, и как следва да се организира.

.

Дублиращи влакове имаше по четири причини:
1 - ако закачат доп. вагони - влака няма да се събира на пероните на всички гари и спирки на които спира и има пътници
2 - допълнителния влак няма нужда да спира на всички гари и спирки/ или спира на повече гари и спирки
3 - трябва да се изпълни "нормата" за човеко-часове труд.
4 - допълнителните вагони правят влака прекалено тежък за 1 машина през целия маршрут (до неотдавна имаше помощни машини в дадени участъци и за БВ).

И Юли, вземете по една линийка с кандидат кондуктора и идете да си ги мерите другаде.
07

Мнениеот railjet » Чет Окт 17, 2013 4:02 pm

Точно горе-описаните точки трябваше да му светнат в островръхчето евентуално да беше проверил, че наистина Е било така! Така Е в нормалните държави, и ТАКА ТРЯБВА ДА БЪДЕ. Не е идея на никакви галфони, а на НОРМАЛНО МИСЛЕЩИ хора. . Ако щеш и само от гледната точка на боба и леба- мой ли, нимой ли, защо нимой повече т.н...Ех, младост лека и безгрижна :mrgreen:
Последна промяна railjet на Чет Окт 17, 2013 7:34 pm, променена общо 2 пъти
railjet

Мнениеот 46-211 Dzver » Чет Окт 17, 2013 4:57 pm

Големия проблем е когато няма нито допълнителен влак, нито допълнителни вагони. Пътувайте с 8601 в неделя с 4 вагона и тогава думата "глъм" ще ви се стори прекалено слаба.
Истината е в клипове и снимки с които да се сигнализират медиите, ако ще после да има "уронване на престижа". А пък знае ли човек- може и да се усетят.
Аватар
46-211 Dzver

Мнениеот railjet » Чет Окт 17, 2013 7:57 pm

Уронваш престижа! Как да ти повярваме, че има глъм?! Младите форумни експерти обявиха,че такъв има само в налудничавите ми приказки. От друга страна, добрите червени чичковци 100 пъти съобщиха, че са коригирали бакиите на лошите либерални батковци. Много вагони излезли от ремонт, много били готови с реформи на реформите, цели 47 нови дестинации...ихаа, че то ще стане по-лъскаво от Лас Вегас :shock:
railjet

Мнениеот rexkos1991 » Чет Окт 17, 2013 10:19 pm

И най-развитите ж.п. администрации в Европа не са лъскави като Лас Вегас, та какво остава за БДЖ. :lol:
rexkos1991

Предишна

Назад към Общи теми / Other railway topics