Кой транспорт да избера ???

Обсъждане на по-общи теми, които не попадат в обхвата на горните форуми (например обсъждане на ръководните структури на БДЖ и НКЖИ). Макар и "общи", темите трябва да са свързани с железниците или поне с някакъв друг вид транспорт или транспортна инфраструктура. Координация на срещи за наблюдение на влакове, обиколка на линии, обмяна на идеи и т.н.

Кой транспорт да избера ???

Мнениеот plastikat » Сря Дек 18, 2013 9:21 pm

На 21.12.2013 г. ми се налага да пътувам от Бургас до Пловдив . Кажете ми какво да избера - това http://razpisanie.bdz.bg/SearchServlet? ... istOptions
Или това: http://www.union-ivkoni.com/razbg_v-13-2

Обърнете внимание на времето и на цените и на "запазеното място" и на комфорта и тогава очаквам съвети .
Аватар
plastikat

Re: Кой транспорт да избера ???

Мнениеот 07 » Сря Дек 18, 2013 10:08 pm

*ур за БДЖ-ПП! На мястото на * сложи К!
07

Мнениеот rain » Сря Дек 18, 2013 10:11 pm

Пич ;-) Запали колата и не играй на дребно ;-)
Аватар
rain

Мнениеот plastikat » Сря Дек 18, 2013 10:16 pm

Ще пътувам сам и не ми се връзват сметките ,затова и не споменавам и личен автомобил .Ако бяхме 3-4 човека - нямаше да задавам глупави въпроси .
А БДЖ искат да вдигат и цените -полудели са тотално !!!!!!!!! Сега никой не иска да ги ползва ,а тогава съвсем ще си доизгонят пътниците :(
Аватар
plastikat

Мнениеот rain » Сря Дек 18, 2013 10:29 pm

Тогава е може би въпрос на лични предпочитания. Аз избирам влака, но съм предубеден и мнението ми не може да бъде меродавно още по-малко когато говорим за предпочитания. Изминал съм над 600 000 километра с влак в България и Европа и не бих го заменил с нищо. Чувствам се отлично във влак, не ме изморява,вълнуващо ми е, нощем спя лесно, контактен съм и винаги мога да заформя разговор при нужда, макар че като цяло предпочитам да пътувам сам. Лятото задължително правя поне едно пътуване до Варна и едно до Бургас прав в коридора и с отворен прозорец - отлично ми действа. Така че избирам влака :-)
Аватар
rain

Мнениеот plastikat » Сря Дек 18, 2013 10:34 pm

Изброил си плюсовете ,заради които и аз обичам да ползвам влакове. Но ако им сложим и минусите на кантара и .......... Ако е хубаво времето - май ще гоня рейса :(
Аватар
plastikat

Мнениеот rain » Сря Дек 18, 2013 10:40 pm

plastikat написа:Изброил си плюсовете ,заради които и аз обичам да ползвам влакове. Но ако им сложим и минусите на кантара и .......... Ако е хубаво времето - май ще гоня рейса :(

На 21 времето ще е хубаво, до колкото няма да вали дори дъжд. Предполагам е нужно да вземеш място предварително, особено за 21 :-)
За плюсовете и минусите какво да ти кажа, имало е няколко минуса за тези 600 000 км, да. Веднъж дерайлирах на Курило, веднъж преди 7 -8 години почти се вкочаних от студ из Пловдивско, а преди 2 години пътувах почти гол в 63 без вентилация. Но съм позитивен човек и на фона на това,а сигурно и още което даже не помня на прима виста, плюсовете не си давам :-)
Аватар
rain

Назад към Общи теми / Other railway topics