Работа в БДЖ

Обсъждане на по-общи теми, които не попадат в обхвата на горните форуми (например обсъждане на ръководните структури на БДЖ и НКЖИ). Макар и "общи", темите трябва да са свързани с железниците или поне с някакъв друг вид транспорт или транспортна инфраструктура. Координация на срещи за наблюдение на влакове, обиколка на линии, обмяна на идеи и т.н.

Работа в БДЖ

Мнениеот Варужан Апелян » Пет Фев 28, 2014 5:18 pm

:arrow: Васил Димитров
_____________ O Б Я В А____________________

БДЖ ТП Търси на назначи слжители за длъжността "Ръководител смяна" в рамките на Бизнес център София 1 ,кандидатите е неободимо да притежават свидетелство за правоспособност - ръководител движение.
За повече информация се обадете на тел.0896 797353

https://www.facebook.com/groups/1792020 ... ment_reply
Варужан Апелян

Re: Работа в БДЖ

Мнениеот Варужан Апелян » Пет Фев 28, 2014 7:03 pm

Телефона за контакт е на Васил Димитров - рък. смяна. Пишете и на мейл: rudartzi@abv.bg
Обявата е проверена от мен и е истинска. Оказва се, че на Вазов няма кой дори да я пусне на сайта на БДЖ :roll: :roll: :roll: ... и после се чудим защо няма конкурси.

Ето и подробностти - БДЖ ТП спешно търсят кандидати със свидетелство за проф. квалификация - Ръководител движение, т.е. който подаде документи и отговоря на изисквания е много вероятно да почне работа до дни. Най-добре е да се отиде директно в Личен състав на БДЖ ТП, намиращо се на сточна гара София (малката сграда от дясно след портала), където веднага ще се проведе събеседване с кандидатващия. Заплатата е към 600 чисто плюс екстрите от КТД и възможност за кариерно развитие.
Варужан Апелян

Мнениеот Otskov » Пон Авг 25, 2014 8:35 pm

46-211 Dzver написа: Сега има обявен курс за дежурни ръководители и желаещите са точно 0 (нула).

Няма тема за работа в НКЖИ и затова пиша тук. Аз съм един желаещ. :)
stankos написа:Къде мога да си подам документите и да кандидатствам за подобна длъжност ?
Аватар
Otskov

Мнениеот жпр » Пон Авг 25, 2014 10:07 pm

В ЦПК „НКЖИ“ :
гр. София ;
гр. Пловдив ;
гр. Горна Оряховица ;
школата в Лакатник не зная дали работи.
жпр

Мнениеот Някой » Вто Авг 26, 2014 9:52 pm

Не бъркайте двете неща:
!. Подаване на документи за изкарване на курс...
2. Подаване на молба з зпочване на работа....
Някой

Мнениеот 46-211 Dzver » Вто Авг 26, 2014 10:21 pm

Толкова е лесно само да имате желание. Има толкова жепейци които може да питате, а сте опрели до форума? :D Даже и в гугъл излизат адреси и телефони на на които можете да попитате за инфо.
А знаете ли, че курса трябва да си го платите? А също и медицински прегледи и психо преди курса. Също така пътни или квартира, ако не се провежда във вашето населено място.
Аватар
46-211 Dzver

Мнениеот Otskov » Вто Авг 26, 2014 10:22 pm

Някой написа:Подаване на документи за изкарване на курс...

Това ме интересува :)
Аватар
Otskov

Мнениеот 46-211 Dzver » Вто Авг 26, 2014 10:49 pm

То курс няма утре в 16:00. Има 1, най-много 2 пъти в годината. Обаждаш се, или отиваш на място и ти казват както трябва и кога. На мен едно време ми пратиха писмо в което всичко беше обяснено. Отиваш в първата попаднала ти гара, намираш началника и ще ти обясни.
Проявете малко самоинициатива, не чакайте само на готово. Още от сега чакате едва ли не някой да ви подаде молбата. А като почнете работа кой ще питате за ежедневните ситуации. Защото си нямате представа в какво се забърквате... :D ;)
Аватар
46-211 Dzver

Мнениеот railjet » Вто Авг 26, 2014 11:05 pm

Подайте молба за Айтос. Там ги уволниха и гарата остава на самоход.
railjet

Мнениеот stankos » Сря Авг 27, 2014 2:05 pm

46-211 Dzver написа:То курс няма утре в 16:00. Има 1, най-много 2 пъти в годината. Обаждаш се, или отиваш на място и ти казват както трябва и кога.

Веднъж пишеш , че има обявен курс и няма желаещи , а пък в другото мнение не става много ясно има или няма или някога ще има евентуално !?!
Желаещи има . Аз и Отсков сме двама ,ако се разгласи по подходящия начин може да се окаже ,че са много повече !
Ще взема да се разходя до ГБ и да питам РД-то както ме съветваш ! Аз като фен на железниците съм готов да се жертвам !
Аватар
stankos

Мнениеот 46-211 Dzver » Сря Авг 27, 2014 9:02 pm

stankos написа:
46-211 Dzver написа:То курс няма утре в 16:00. Има 1, най-много 2 пъти в годината. Обаждаш се, или отиваш на място и ти казват както трябва и кога.

Веднъж пишеш , че има обявен курс и няма желаещи , а пък в другото мнение не става много ясно има или няма или някога ще има евентуално !?!
Желаещи има . Аз и Отсков сме двама ,ако се разгласи по подходящия начин може да се окаже ,че са много повече !
Ще взема да се разходя до ГБ и да питам РД-то както ме съветваш ! Аз като фен на железниците съм готов да се жертвам !

Живееш около София където има и УДВГД и ЦПК, а оцков е от Горна където сградата на ЦПК е НА ГАРАТА и имате проблем кой да питате? :shock:
Аватар
46-211 Dzver

Мнениеот plastikat » Сря Авг 27, 2014 10:39 pm

Ти в качеството си на обикновен пътник или на обикновен кандидат за работа ,питал ли си служител на железницата за каквото и да е било ? Или не си ,или е било отдавна и си забравил какъв е бил отговорът !
Аватар
plastikat

Мнениеот bdz43r » Сря Авг 27, 2014 10:51 pm

В ЦПО на БДЖ процедурата включва пускане на заявление и ако някога се съберат достатъчно кандидати, обаждат се да питат дали желанието е актуално и евентуално се осъществява курса. След това имаш в джоба тапия, с която можеш да кандидатстваш за работа, но дали ще те огрее и най-истинските врачки не могат да кажат.
bdz43r

Мнениеот 07 » Сря Авг 27, 2014 11:09 pm

bdz43r написа:В ЦПО на БДЖ процедурата включва пускане на заявление и ако някога се съберат достатъчно кандидати, обаждат се да питат дали желанието е актуално и евентуално се осъществява курса. След това имаш в джоба тапия, с която можеш да кандидатстваш за работа, но дали ще те огрее и най-истинските врачки не могат да кажат.

Преди две години баща ми подаде документи в депо Бс за шлосер, търсеха човек, дори бройката беше обявена в бюрото по труда. Документите му още са в (или на път за) Пловдив, а трябваше "за 2-3 дена, най-много седмица" да се върнат подписани и да започне работа... И това при условие че не му трябва курс - има си всички правоспособности които се изискваха (електроженист, оксиженист, стругаро-фрезист, група за ел. безопасност....)
07

Мнениеот 46-211 Dzver » Чет Авг 28, 2014 8:03 am

plastikat написа:Ти в качеството си на обикновен пътник или на обикновен кандидат за работа ,питал ли си служител на железницата за каквото и да е било ? Или не си ,или е било отдавна и си забравил какъв е бил отговорът !

Аз как съм се оправил според теб? Бях външен, без да познавам нито един човек от системата. Карах курса в Пловдив( на 200 км. от мястото където живея). Отидох в една гара, дадоха ми телефон, обадих се и след това ми пратиха писмо в което беше обяснено кога и какво трябва да направя.
Искам да кажа на желаещите да се поразмърдат малко. Пред клавиатурата не се кара курс.
Аватар
46-211 Dzver

Мнениеот stankos » Чет Авг 28, 2014 9:23 am

Аз твърдя ,че вакантни работни места има и не се обявяват по правилния начин , а се търсят "подходящите наши хора " за да ги заемат ! Дискусията тръгна от това , че ти твърдиш ,че желаещи няма като посочваш ,че за курса организиран не се е записал никой ! Само с пускането на бегла информация в този форум се появиха двама желаещи , но пък се започнаха изказвания , че видиш ли дори да изкараш курса то работа не можеш да започнеш...., като доказателство на моето твърдение ! Твърде вероятно твоят случай е изключението потвърждаващо правилото ! ;)
Аватар
stankos

Мнениеот 46-211 Dzver » Чет Авг 28, 2014 1:35 pm

Моят случай: Като изкарах курса за стрелочник за мен нямаше място. Всички от курса започнаха веднага работа освен мен. Това разбира се беше, защото аз не познавам никой и не съм мъкнал торби, агнета и т.н. Знаете как е. Ако до 6 месеца след курса не започнеш работа- губиш правоспособност и пак трябва да се явяваш на изпити. На мен малко ми остана- 5 месеца молбата ми стоя, но не ме взимаха. Даже бях почнал работа на друго място. Накрая в една гара 1 напусна, 1 се пенсионира, 1 почина и се сетиха за мен...
Приготви си около 1500 лв ако караш курс за стрелочник, и около 2500 за дежурен. Ако го караш в град близо до теб няма да са толкова. Но знай, че тези пари може и да изгорят, ако не те вземат.
Аватар
46-211 Dzver

Мнениеот stankos » Чет Авг 28, 2014 4:15 pm

На 42 години да се преквалифицирам от счетоводител на дежурен ръководител ми е късничко май ! ;) Ама все ревете ,че нямало хора ,че нямало желаещи , ама май не е точно така ! Мисля си за младите имащи желание да започнат работа в системата от де ще извадят толкова пари и то като няма сигурност за започване на работа !
Е,някога ,ако се наложи съм готов да се жертвам за любимата железница ! :twisted:
Аватар
stankos

Мнениеот railjet » Чет Авг 28, 2014 6:11 pm

Представете си реакцията на французите, които са идвали да оглеждат депата, ако им кажеш, че в неотразимата болшевишка железница трябва да мъкнеш армагани, за да те вземам на нисък пост :mrgreen:
railjet

Мнениеот rain » Пет Авг 29, 2014 12:01 am

Започнах в НКЖИ, напуснах за да отида в БДЖ, напуснах за известно време и се върнах в Холдинг БДЖ, после се преместих в БДЖ ПП. Не съм носил агнета, уиски или портокали. Нямам роднини в системата и не съм имал такива.
Казвам това за да опровергая горното - ако искаш и си кадърен и знаеш как да се представиш - очевадно може. Другото са оправдания.
Аватар
rain

Следваща

Назад към Общи теми / Other railway topics