Неприличен жест на машинист ?

Обсъждане на по-общи теми, които не попадат в обхвата на горните форуми (например обсъждане на ръководните структури на БДЖ и НКЖИ). Макар и "общи", темите трябва да са свързани с железниците или поне с някакъв друг вид транспорт или транспортна инфраструктура. Координация на срещи за наблюдение на влакове, обиколка на линии, обмяна на идеи и т.н.

Re: Нередности и произшествия в ЖП транспорта през 2014 г.

Мнениеот 07 » Чет Мар 13, 2014 8:06 pm

Driver написа:Абе ти ме снимай без моето съгласие пък да видим какво разкарване ще падне

Aко те снимам на публично място - разкравай ме колкото искаш... Още малко ще изкарате че е по лесно да се използва законно оръжие от колкото фото-техника :mrgreen:
07

Мнениеот railjet » Чет Мар 13, 2014 8:08 pm

Отклониха се от същественото: как действа АЛС в рехабилитираното междучасие Клц- Мх и в самите гари Клц, Мх.

ПП Среднопръстният поздрав е отправен към друг фен, или поне така изглежда.

ПП2 Драйвъре, ще те снимам, когато развиеш пак 172км/час.
railjet

Мнениеот Saruman » Чет Мар 13, 2014 8:26 pm

plastikat написа:Предлагам на г-н инжинера Колев,когато пише в бюлетинчето , "как БДЖ подобрява транспортното обслужване" - да поставя и тази снимка с "любезният поздрав на машиниста" ,за илюстрация.

Хахах, много забавно и нямащо нищо общо темата. Вулгарноста на някой не трябва да се предава, като виновност на трети и четвърти лица нямащи нищо общо темата. Назнам какъв е проблема постоянно да се заяждаш с мен, качели с това ще поправиш света. Като не ти е интересно нещо прескачаш го и толкоз... Нито някой някога е казал нещо против тебе, нито те е убидил, а ти с кое право постоянно ни нападаш, подиграваш ни се и ще го напиша в кавичко "уронваш имената ни публично", с какво право?!?
Аватар
Saruman

Мнениеот bdz43r » Чет Мар 13, 2014 8:45 pm

railjet написа:Отклониха се от същественото: как действа АЛС в рехабилитираното междучасие Клц- Мх и в самите гари Клц, Мх.
Зле работи. Пъртното оборудване на АЛС си е старото.
bdz43r

Мнениеот 4и4о ман4о » Чет Мар 13, 2014 8:46 pm

ами колегата е "нахранил"поредните досадни фотаджии-браво :mrgreen:
Аватар
4и4о ман4о

Мнениеот railjet » Чет Мар 13, 2014 8:58 pm

Бализите трябва да са изместени. Входът със 100км/ч в Мх не би трябвало да е възпрепятстван поне до обратните изходни. (страна Клц).
railjet

Мнениеот bdz43r » Чет Мар 13, 2014 9:05 pm

В обратна посока още не съм пробвал.
bdz43r

Мнениеот railjet » Чет Мар 13, 2014 9:12 pm

Ще чакаме.

Когато стане 125 ще е още по-интерес, предвид че влизането е в надолнище.
railjet

Мнениеот rexkos1991 » Чет Мар 13, 2014 10:02 pm

46 229 е оставила влак 8610 някъде по пазарджишко. 44 128 довлече влака в София с 90 мин/з.
rexkos1991

Мнениеот жпр » Чет Мар 13, 2014 11:26 pm

rexkos1991 написа:46 229 е оставила влак 8610 някъде по пазарджишко. 44 128 довлече влака в София с 90 мин/з.

8610 с 46.229 - локомотива се повреди при заемането на междугарието ПО - ТКЛ и бе върнат обратно в гара ПО. Откъдето замина повторно с 44.128 начело и с +95 мин.
жпр

Мнениеот Варужан Апелян » Пет Мар 14, 2014 1:10 am

Driver написа:Абе ти ме снимай без моето съгласие пък да видим какво разкарване ще падне

Драйвър, готов съм да те снимам без да те питам, когато караш влака и де се срещнем в съда?
Варужан Апелян

Мнениеот Vancho_4647 » Пет Мар 14, 2014 2:49 am

4и4о ман4о написа:ами колегата е "нахранил"поредните досадни фотаджии-браво :mrgreen:

Същото е отношението във всички държавни учреждения като отидеш. ''ДОСАДНИТЕ'' клиенти, ''ДОСАДНИТЕ'' пътници по билетните каси , ''ДОСАДНИТЕ'' граждани... :shock: :? Изобщо не оценявате ползите от ''ДОСАДНИТЕ'' фенове и фотографи .. Ама така е те затова и цифрите от превозени пътници говорят едно тенденцията е за надолу надолу и пак надолу. А нали субсидията расте, километрите намаляват... Същото е отношението и като се види писмо за подобряване на някой влак. Пак ли тия ''ДОСАДНИЦИ'' ? И после искате да вървите нагоре ? Няма как да стане, когато не признавате нищо, което идва отстрани. Затова винаги ми е по приятно да снимам при северните ни съседи. Там подобни изцепки от кабината, че и радостни коментари отдолу браво, че си нахранил нахалните фотографи няма ... Ама хората явно си обичат професията и когато нещо в живота им е криво не си го изкарват на целия свят. Галфоне, ония на север са наистина по добре от нас и аз го признавам вече :|
Vancho_4647

Мнениеот Driver » Пет Мар 14, 2014 8:37 am

МНОГО ПЪТИ СА МЕ СНИМАЛИ НО С МОЕТО СЪГЛАСИЕ .ИДВА ЧОВЕКА ПОЗДРАВЯВА ПИТА СЛЕД ТОВА СНИМКИ КОЛКО ЩЕШ ,ПОСЛЕ СЛАДКА ПРИКАЗКА И ХАЙДЕ ЧАО.ДАЖЕ ЧОВЕК ОТ ФОУМА НЯКОЛКО ПЪТИ МЕ Е СНИМАЛ.НО ТОЙ ПОСТЪПИ КОЛТУРНО ,ЗАЩОТО Е МНОГО ИНТЕЛЕГЕНТЕН,АНЕ КАТО НЯКОЙ ПАПАРАК МИШОК ДА СЕ КРИЕ.
Driver

Мнениеот SaiLeR » Пет Мар 14, 2014 11:13 am

Driver написа:ЗАЩОТО Е МНОГО ИНТЕЛЕГЕНТЕН,АНЕ КАТО НЯКОЙ ПАПАРАК МИШОК ДА СЕ КРИЕ.

Ентелегнциъта са обади. Писането с включен Caps Lock също дава бонус точки да знаеш.
SaiLeR

Мнениеот Ivan_Valkov » Пет Мар 14, 2014 12:37 pm

На мен ми се струва , че машиниста гледа на другаде!Дали не е бъзик между колеги , защото ние в службата си правим подобни бъзици. :D
Ivan_Valkov

Мнениеот Недев » Пет Мар 14, 2014 2:15 pm

Много ми е интересно как става взимането на разрешение от машинист при движещ се локомотив по коловоз през 5-6 коловоза от мястото на снимане. Второто съществено нещо е , че аз не снимам машиниста, а локомотива , който се намира на обществено място , където очевидно няма забрана за снимане. Приемайте нещата по спокойно .Прекалено голям проблем стана от една безобидна снимка.
Недев

Мнениеот bdz » Пет Мар 14, 2014 2:40 pm

Недев написа:Много ми е интересно как става взимането на разрешение от машинист при движещ се локомотив по коловоз през 5-6 коловоза от мястото на снимане. Второто съществено нещо е , че аз не снимам машиниста, а локомотива , който се намира на обществено място , където очевидно няма забрана за снимане. Приемайте нещата по спокойно .Прекалено голям проблем стана от една безобидна снимка.

Напълно те подкрепям!Задавам абсолютно същите въпроси + още 1 и той е към driver ако те снима някоя национална медия какво ще стане после ?Били обяснил ?Когато не си на работа може да ме съдиш,но когато си на работа,изпълнявайки служебните си задължения това,че те снимат не е никакъв проблем,независимо дали е компромат или любителско и не подлежи на санкция или съд,тъй като никъде /все още няма / заповед за забрана снимането на обществени места /без депата,където има такава/.Без знак забрана за снимането и заповед никой не може да ми забрани да снимам,тъй като снимайки към влак/локомотив/вагон/мотриса не знаеш дали снимам точно това или нещо друго.Между другото снимащия е в позиция да съди господина със този жест,ако пожелае,но тук не сме съдебна зала,за да се съдим,а да се разберем ако има някакъв проблем :)
bdz

Мнениеот vlado » Пет Мар 14, 2014 2:51 pm

Направихте от мухата слон...
vlado

Мнениеот bdz » Пет Мар 14, 2014 3:19 pm

vlado написа:Направихте от мухата слон...

Не смятам така,тъй като не мисля,че е нормално подобно отношение към снимащия,тъй като освен,че може да бъде българин може да бъде и чужденец и снимката да попадне в някой чужд известен сайт,а да не помисляме,че може и в някоя чужда международна агенция и това да ни представи в една "страхотна светлина",колко сме културни и възпитани и т.н. Другото,което е ние не застрашаваме ничия сигурност,за да сме толкова "опасни",за да се спира влак за това,че снимаш или да те заплашва,че ако слезе какво щяло да ти се случи,или да те поливат с вода и т.н,тъй като това устройство не струва някакви си 5-10 лв,а няколко хиляди.Има фирми,които пращат тайни клиенти и тези тайни клиенти са задължени да заснемат,че са били на мястото и че не си измислят,това,което говорят,а това не означава,че не важи и за БДЖ.Ако точно от БДЖ ПП изпратят такъв таен клиент,който си позволи да снима и бъде посрещнат с този жест и него ли ще съдите ?
bdz

Re: Неприличен жест на машинист ?

Мнениеот Driver » Пет Мар 14, 2014 5:30 pm

Е това че те заляли с вода и намкрили фотото голяма работа ами не там ,снимай нещо друго ,птички,цветя,А скъпата техника нея излагай на риск ,снимай с ломо прави чудни снимки
Driver

ПредишнаСледваща

Назад към Общи теми / Other railway topics