Превоз на животно

Обсъждане на по-общи теми, които не попадат в обхвата на горните форуми (например обсъждане на ръководните структури на БДЖ и НКЖИ). Макар и "общи", темите трябва да са свързани с железниците или поне с някакъв друг вид транспорт или транспортна инфраструктура. Координация на срещи за наблюдение на влакове, обиколка на линии, обмяна на идеи и т.н.

Превоз на животно

Мнениеот dobo » Съб Апр 12, 2014 12:31 pm

Здравейте, тия дни взимам билет за село и се налага да си взема и котката със себе си.Има си всичко, ваксинация, за вътрешни и външни паразити,картонче, където е отбелязано това.
Сега въпроса ми е - аз ще питам и на касите, ама мое ли да ми се направят на интересни и да ми направят спънки някакви?
dobo

Re: Превоз на животно

Мнениеот 07 » Съб Апр 12, 2014 1:01 pm

dobo написа:Здравейте, тия дни взимам билет за село и се налага да си взема и котката със себе си.Има си всичко, ваксинация, за вътрешни и външни паразити,картонче, където е отбелязано това.
Сега въпроса ми е - аз ще питам и на касите, ама мое ли да ми се направят на интересни и да ми направят спънки някакви?

Преди години и аз разнасях един персийски котор - дори го пусках от кафеза да се гуши в мен - никой не ми е правил проблем... А веднъж в 3621 се качиха ловджии с 3-4 кучета - затвориха кучетата в кенефа на последния вагон, слязоха ако не се лъжа на Златица и нямаха проблеми..
07

Мнениеот railjet » Съб Апр 12, 2014 1:22 pm

При пътуване в непозната за тях среда котките се гипсирват. Може да мине незабелязана. Само да не се напикае...
railjet

Мнениеот bdz43r » Съб Апр 12, 2014 1:26 pm

Зависи от котката. На някои им е забавно и не се впечатляват особено.
bdz43r

Мнениеот dobo » Съб Апр 12, 2014 1:31 pm

Бе тя моита си е гипс.Понякога кат се разхождам из Южния си я взимам, че да глътне малко въздух и види живот.Обаче седи ка гипс.
dobo

Мнениеот KRAKOMOBILA » Съб Апр 12, 2014 8:33 pm

Едно приятелче редовно си вози котера в Чайката - в кафезче няма ядове.
KRAKOMOBILA

Мнениеот assen » Нед Апр 13, 2014 1:26 am

Леля ми всяка седмица си води котката от София до Костенец и обратно. Пътува в кошница. Свикнала е и не се притеснява, околните по правило реагират положително на животни. Дръжте кошницата на коленете си и няма да ви трябва билет за котката - само носете документите й.
assen

Мнениеот Варужан Апелян » Нед Апр 13, 2014 3:45 am

Превоз на домашни животни

Като ръчен багаж могат да се превозват до 3 броя зайчета, едно малко котенце или кученце, поставени в непромокаеми съдове, държани на скут или поставени на пода, само във второкласните вагони и при условие, че със своята миризма или шум не пречат на останалите пътници и никой от тях не се противопоставя.

При условие, че останалите пътници не са съгласни в купето да се превозват живи животни, собствениците им, заедно с животните пътуват на платформата на вагона.

Големите домашни, ловджийски и служебни кучета се превозват само на платформата на последния вагон. Кучетата трябва да са с поставен намордник и да имат ветеринарно свидетелство. За превоза им се заплаща ½ билет, втора класа за съответната категория влак.

Не се допуска превоза на животни в спални, кушет и ресторант вагони.

Във второкласните седящи вагони на всички категории влакове и в спалните и кушет вагони се допуска превозът на кучета водачи само на незрящи граждани срещу закупуване на ½ билет, втора класа за съответната категория влак. Изискване за кучетата водачи е те да имат: намордник, ветеринарно свидетелство, лична карта и твърд повод.

http://bdz.bg/p.php?id=pets
Варужан Апелян

Мнениеот evrokoma » Нед Апр 13, 2014 8:40 am

Редовно пътувам с кокера си във влаковете без проблеми,дори често се случва хората да се радват на присъствието на животинка в купето.Досега макар и по едро, кучето е пътувало без билет, само веднъж на гара Варна се запънаха и му платих 1/2 билет.След което в мотрисата кондуктора ме изгледа странно че съм му купил билет,след обяснението че така са ме накарали от гишето той се изсмя и каза " ако от едно куче ще изкараме влака на печалба така да е" и всеки път когато минаваше покрай мен се заиграваше с кучето
evrokoma

Назад към Общи теми / Other railway topics