Малоумен министър или некомпетентен министър ?

Обсъждане на по-общи теми, които не попадат в обхвата на горните форуми (например обсъждане на ръководните структури на БДЖ и НКЖИ). Макар и "общи", темите трябва да са свързани с железниците или поне с някакъв друг вид транспорт или транспортна инфраструктура. Координация на срещи за наблюдение на влакове, обиколка на линии, обмяна на идеи и т.н.

Малоумен министър или некомпетентен министър ?

Мнениеот railjet » Съб Дек 06, 2014 2:16 pm

Пускам темата във връзка с пълния крах в пътническото движение. Заглавието не е безцелна провокация, а СОНДАЖ на мненията на малцината, които все още ги е еня за съсипаната железница. Надявам се този път поне 80% от посещаващите този форум да се включат. Времето на безучастно блеене пред екрана мина.

Изкажете си мнението, каквото и да е то. Никой няма да ви съди, а и няма за какво.
Едвам 50-тина души сме, да се стреснем всички!
:arrow:
railjet

Re: Малоумен министър или некомпетентен министър ?

Мнениеот 1435 » Съб Дек 06, 2014 2:51 pm

Нито едно от двете! За мен всичко се прави умишлено в полза на гумаджиите.
1435

Мнениеот NikolaiRG » Съб Дек 06, 2014 2:56 pm

Това все пак си означава, че министърът е малоумен, както и цялата нация.
Аватар
NikolaiRG

Мнениеот 1435 » Съб Дек 06, 2014 4:24 pm

Не е луд тоя който яде баницата а тоя който му я дава!
1435

Мнениеот Rado » Съб Дек 06, 2014 4:25 pm

Малоумен министър.
Rado

Мнениеот 07 » Съб Дек 06, 2014 5:17 pm

Няма нужда някой да помага на "гумаджийте" а министърчето е и малоумно и некомпетентно като всички герберастите
07

Мнениеот Saruman » Съб Дек 06, 2014 6:21 pm

Какъвто народа такъв му и жп. транспорта - мутренски! И да коментираме и да не коментираме какво ще постигнем, вече се чудя дали има и смисъл да се надигаме и да им търсим сметка. Какво ще се получи ще се търкулнат тия и ще дойдат ония и пак същата простотия!
Аватар
Saruman

Мнениеот Варужан Апелян » Съб Дек 06, 2014 6:36 pm

Болшинството пътници не показват недоволство...
Варужан Апелян

Мнениеот 07 » Съб Дек 06, 2014 6:38 pm

Варужан Апелян написа:Болшинството пътници не показват недоволство...
Така е - щом няма недоволни - значи всички са доволни :idea:
07

Мнениеот 44 134.5 » Съб Дек 06, 2014 7:20 pm

То просто няма пътници...
44 134.5

Мнениеот lopik » Съб Дек 06, 2014 7:40 pm

И аз да взема да се изкажа. Твърде малък съм, за да разбирам кой си слага паричките в джоба от пишман модернизациите. Но от около 10 години, откато получих влакче за Коледа, влаковете се превърнаха в любимо мое нещо. Крайно съм разочарован от това, което виждам в днешно време, дори ако направя сравнение с онова, което си спомням от преди 10 години. Аз съм редовен пътник във влаковете и предпочитан този транспорт с всичките му негативни черти. Като оставим настрани проблемите със стария подвижен състав, амортизираните линии и морално остарялата техника, както и ремонтите, пълнещи нечии джобове, аз съм разочарован от дребни други дейтайли. Например безхаберното влачене, дори когато влакът е със закъснение, вместо да наваксва, защото обходите го ползволяват, в повечето случаи закъснението се увеличава. Противното и невъзпитано държане от страна на кондуктори, ако щете и касиерките. Никаквата координация и кореспонденция между гарата и влака, който се очаква да пристигне в нея. Изключване на отоплението през зимата и контактите, където ги има... Ако ми беше уютно, чисто, спокойно и информирано, без закъснения, пътуването ми ще бъде по-приятно, пък ако ще и да е бавно. И по темата - не мога да преценя министърът какъв е, при положение, че му се налива акъл от други места. Но със сигурност е кукла на конци.
lopik

Мнениеот mental » Съб Дек 06, 2014 8:39 pm

Saruman написа:... вече се чудя дали има и смисъл да се надигаме и да им търсим сметка. Какво ще се получи ще се търкулнат тия и ще дойдат ония и пак същата простотия!

Спрем ли да им търсим сметка, съвсем ще се вземат на сериозно и дори сегашното положение ще ни се струва рай след време. А като се търколнат тия и дойдат ония и на тях ще им държим сметка, докато не дойдат ей онез другите дето могат и знаят. А такива все още има. Основната причина за липсата на развитие у нас е масовата диагноза "Ами аз ся за кво да недоволствам, кат все същите ще дойдат". Щото по-лесно така, ама резултатът после плаши!

PS Ти как успя да си издействаш електричка до Габрово на всеки час!? Не е като си си стоял вкъщи...

Saruman написа:Какъвто народа такъв му и жп. транспорта - мутренски!

Ами нека промяната тръгне от народа, а там освен мутри виждам и много от противоположностите им. Проблемът е на Вазов 3, където мутрите наистина преобладават.
Аватар
mental

Мнениеот dobriii123 » Съб Дек 06, 2014 11:51 pm

Дали е малоумен или некомпетентен не знам и се въздържам от квалификации,защото на един 13-годишен хлапак като мен не му трябва да знае толкоз много . Ясно е обаче,че и сегашното правителство няма за приоритет ЖП транспорта.
dobriii123

Мнениеот Petko Ivanov » Нед Дек 07, 2014 12:13 am

Добре би било да се посочат конкретни причини, поради които министъра е класифициран като "малоумен или некомпетентен". Може и да има такива, но ние извън системата на транспорта да не ги знаем. Лично за мен министър Московски не е по-лош или по-добър от предшественика си Папазов например.
Проблемите с пътническите превози не са от вчера, а са натрупвани десетилетия. Разбира се, оказват съществено влияние катастрофите и разминаванията "за малко" последните месеци, многото закъснения, бавните скорости и т.н и т.н. Оказват влияние многото лични автомобили и евтиния бензин сега. Без намалението в момента двама души пътуват по-евтино с кола, отколкото с влак за много по-кратко време.
Последна промяна Petko Ivanov на Нед Дек 07, 2014 9:56 am, променена общо 1 път
Petko Ivanov

Мнениеот Saruman » Нед Дек 07, 2014 1:02 am

mental написа:
Saruman написа:... вече се чудя дали има и смисъл да се надигаме и да им търсим сметка. Какво ще се получи ще се търкулнат тия и ще дойдат ония и пак същата простотия!

Спрем ли да им търсим сметка, съвсем ще се вземат на сериозно и дори сегашното положение ще ни се струва рай след време. А като се търколнат тия и дойдат ония и на тях ще им държим сметка, докато не дойдат ей онез другите дето могат и знаят. А такива все още има. Основната причина за липсата на развитие у нас е масовата диагноза "Ами аз ся за кво да недоволствам, кат все същите ще дойдат". Щото по-лесно така, ама резултатът после плаши!

PS Ти как успя да си издействаш електричка до Габрово на всеки час!? Не е като си си стоял вкъщи...

Saruman написа:Какъвто народа такъв му и жп. транспорта - мутренски!

Ами нека промяната тръгне от народа, а там освен мутри виждам и много от противоположностите им. Проблемът е на Вазов 3, където мутрите наистина преобладават.

Радвам се че все още има мислещи хора! Браво! Евала! Прав си трябва да се търси сметка и на тия и на следващите и на предишните, само да се надяваме че еее ония кадърните ще дойдат по-скоро!
Аватар
Saruman

Мнениеот railjet » Нед Дек 07, 2014 9:56 pm

Petko Ivanov написа:Добре би било да се посочат конкретни причини, поради които министъра е класифициран като "малоумен или некомпетентен". Може и да има такива, но ние извън системата на транспорта да не ги знаем..

Ние сме извън системата, но сме в Европа, 2014г, свободно пътуващи и имащи достъп до целия свят. Реален и виртуален. Следователно имаме база за сравнение между това, което е направено по широкия свят, и това което ни дразни очите тук.
Управляващите също пътуват,разглеждат,черпят опит. В този ред на мисли, абсолютно непростимо е те да превръщат в кочина всичко каквото пипнат :!: И още по-лошо - да поддържат статуса на кочина. :!: Защото задачата им е точно обратната: да ни изведат от кочината. Нали така.

Когато получаваш резултати диаметрално противоположни на тези, за които плямпаш по медиите (че постигаш), значи, че си или свръх некомпетентен,или откровено малоумен.

Ето конкретни причини, които ме карат да си мисля, че е точно така..
railjet

Мнениеот Варужан Апелян » Нед Дек 07, 2014 11:01 pm

Напоследък забелязвам,че свободните пътувания из Европа се осъществяват основно с успешно либерализираната авиация, която предлага пътувания от Пловдив до Гетуик или от София до Шарлероа на цената на 250 километрово железопътно пътуване с историческите жп превозвачи...
Варужан Апелян

Мнениеот railjet » Нед Дек 07, 2014 11:11 pm

Напоследък забелязвам, че Варуджан не излиза с точна и ясна позиция, а само забелязва..

Прочетете заглавието на темата.

Благодаря на включилите се дотук :arrow:
railjet

Мнениеот Варужан Апелян » Нед Дек 07, 2014 11:17 pm

railjet написа:Напоследък забелязвам, че Варуджан не излиза с точна и ясна позиция, а само забелязва..

В оставка позиции няма, единствено се довършват вече започнати дела...
Варужан Апелян

Мнениеот railjet » Нед Дек 07, 2014 11:24 pm

Надявам се на нещо по-сериозно, нещо като мнение. Времето на кифтаците мина.
railjet

Следваща

Назад към Общи теми / Other railway topics