Политика

Тук може да пишете за всичко, което ви вълнува и което не е пряко свързано с железниците.

Re: Политика

Мнениеот plastikat » Вто Юли 23, 2013 11:40 pm

Абе какво става в София ? Хората са доволни от управлението и са излезли на улицата да подкрепят правителството,или аз не съм разбрал правилно ? Клюката е ,че Недев бил с разбита глава -и той "подкрепял" кабинета Орешарски :D
Аватар
plastikat

Мнениеот turboto » Сря Юли 24, 2013 12:41 am

всичко е по план - няма да се притесняваш :)))
turboto

Мнениеот bdz43r » Сря Юли 24, 2013 12:43 am

Ами какво става... някакви ходят по улиците вече почти 40 дни, направили са си шарен катун пред парламента, станаха част от пейзажа и никой не им обръща внимание. Протест имаше в началото - с ясни искания в отговор на съвсем конкретни действия. След това, явно разпалван умишлено, се превърна в някаква неопределена сбъркана проява, на която не се знае какво точно и защо се иска и какво се предполага, че ще стане след като "искането" бъде изпълнено, а някои заработиха и съвсем прилични заплати.
Протест се прави интензивно и ударно, ако няма резултат - значи не струва, ако продължи трайно, си губи ефекта и проваля и вече постигнатото. В случая резултат имаше, но протеста не спря, а продължи с неадекватни искания и стана безпредметен.

А и социологическите проучвания твърдят, че повечето хора не споделят протеста. Отделно има опити и за контрапротест в подкрепа на правителството и против президента.

П. П. Явно липсва необходимия на някой ефект, а протеста беше започнал да замира и играта загрубява. Нищо случайно и "спонтанно" няма тук.
bdz43r

Мнениеот Administrator » Сря Юли 24, 2013 11:32 am

plastikat написа: Клюката е ,че Недев бил с разбита глава -и той "подкрепял" кабинета Орешарски :D

Бившият шеф на БДЖ: Полицията ми пусна ток

Не съм наясно с групировките, но със сигурност имаше провокатори, твърди Йордан Недев
Девойка полицайка ми пусна ток. Това каза в ефира на bTV бившият изпълнителен директор на БДЖ Йордан Недев, който се оказа в центъра на напрежението пред парламента снощи. Недев обясни, че към него е приложено "душене" от полицията.
"Не съм запознат с протестите с насилие. Покрай мен имаше много жени, които бързо бяха разпръснати. Тогава един полицай издаде заповед "тоя го вземете вътре". Заградиха ме, събориха ме на земята и започнаха да ме ритат", категоричен е Йордан Недев.
"Аз, казано на жаргон, "нося на бой", но заради адреналина не мога да кажа какво точно се случва. Ако искаха да ми сторят нещо лошо може би щяха да го направят", добави Недев.
"Не съм наясно с групировките, но със сигурност имаше провокатори на протестите. По едно време някой метна паве към полицаите", разказа още наблюденията си Йордан Недев.

Източник
Administrator
Администратор

Мнениеот stankos » Сря Юли 24, 2013 11:46 am

Направо съм възмутен ! Нямат ме за човек ,ама въобще ! Давали пари за протестиране , а на мен никой не ми предлага !Купуват гласове , а моя никой го неще ! Калпава държава сме щом това българите въобще не се уважаваме !
Аватар
stankos

Мнениеот plastikat » Вто Авг 06, 2013 8:05 am

Добро утро и едно поздравче за всички "червени" :D http://vbox7.com/play:bfb2e58ccb
Аватар
plastikat

Re: Нередности и произшествия в ЖП транспорта през 2013 г.

Мнениеот railjet » Нед Сеп 15, 2013 11:03 pm

Във всеки бюлетин неизбежно попадаме на няколко изяви от страна на електората на управляващата коалиция. БСП/ДПС. Помислете само за секунда с колко е ощещил железницата този електорат през последните 20 години....
railjet

Re: Препълнени влакове - остър недостиг на подвижен състав

Мнениеот railjet » Пон Сеп 16, 2013 10:57 am

bdz43r написа:А през това време чисто работническият 50263/50260, за който дори в работни дни 4-5 вагона са напълно достатъчни, беше с цели 6, от тях 2 Х 2974 и 1 Х 2297.

Казано от защитник на Партията!! Дали се усети,че без да иска подкрепи тезата ми за основната причина на Големия крах..?
Откъдето мине Партията,акъл не пониква, с десетилетия подред след официалната й кончина (кончина- про-форма). ФАКТ. Неуспорими факти ви се поднасят всеки ден. И ако се опитвате да ги успорвате, значи и вие сте затъпели. Такива ли искате да бъдете? Като изкуфелите пенсионери?.. :(
railjet

Мнениеот 07 » Пон Сеп 16, 2013 11:29 am

railjet написа:
bdz43r написа:А през това време чисто работническият 50263/50260, за който дори в работни дни 4-5 вагона са напълно достатъчни, беше с цели 6, от тях 2 Х 2974 и 1 Х 2297.

Казано от защитник на Партията!! Дали се усети,че без да иска подкрепи тезата ми за основната причина на Големия крах..?
Откъдето мине Партията,акъл не пониква, с десетилетия подред след официалната й кончина (кончина- про-форма). ФАКТ. Неуспорими факти ви се поднасят всеки ден. И ако се опитвате да ги успорвате, значи и вие сте затъпели. Такива ли искате да бъдете? Като изкуфелите пенсионери?.. :(

Нещо много по ленински взе да мислиш... "който не е с нас - е против нас"...
Партията, милиционерската хунта и др - са не причина за българската простотия, те са следствие от въпросната простотия!
07

Мнениеот bdz43r » Пон Сеп 16, 2013 11:37 am

railjet написа:Казано от защитник на Партията!! Дали се усети,че без да иска подкрепи тезата ми за основната причина на Големия крах..?
Вкарал си се в някакъв фанатичен филм. Партията, та партията... май живееш още в 1991 г.
bdz43r

Мнениеот refil » Пон Сеп 16, 2013 12:28 pm

Аре стига с тоз електорат.По време на ГЕРБ нямаше такива изцепки-така ли ?Не усещаш ли ,че почваш да обиждаш и да казваш кой за кого да гласува.При ББ всичко беше цветя и мирис.Започваш да прекаляваш с политагитацията !!!!
refil

Мнениеот 07 » Пон Сеп 16, 2013 12:36 pm

railjet написа:Във всеки бюлетин неизбежно попадаме на няколко изяви от страна на електората на управляващата коалиция. БСП/ДПС. Помислете само за секунда с колко е ощещил железницата този електорат през последните 20 години....

Юли, не живееш за постоянно в България, за това - малко по-кротко с електоратите и кой-кого подкрепя. Едно е да четеш по вестниците - друго е да виждаш от близо какво става. А и ще е добре за "хигиената" на форума да си оставяме политическите пристрастия на входа. Защото да обръщаме всичко на политика също си е част от бай Ганьовския маталитет, от който уж се мъчим да се избавим...
07

Мнениеот railjet » Вто Окт 15, 2013 12:02 am

07 написа:
railjet написа:Нали споменахме неведнъж, че откъдето мине Партията, мозък трудно покълва. Което обяснява, че измежду анти и не-комунистите броят на тъпанарите е също голям. Всеки който зее против социалистическия строй- просто ей така- за зеене,без да е осъзнал защо той е вреден и токсичен, е същото празно канче като класическото това на един комунист.

Колко антикомунисти се захванаха да обяснят на простия народ,че ще е в негова полза да скъса окончателно пъпната връв с този строй?

Юли, и май още не си разбрал че простотията не е следствие от Партията и "метаморфозите" и, а е точно обратното. Няма да изкорениш партията докато има жив "материал" дето си я тачи, или дето му харесва начина на живот и работа "по партийно му". А за нещастие - точно "партийните" начин на живот и работа се харесват много от Бай Ганя и за това той не си ги дава лесно. Да работи без да се напъва умствено и физически, да се поскатае, да си покрадне, и накрая пак да вземе толкова колкото и тоя дето се е сцепил от бачкане. Че и като се издъни нещо - го отнася тоя дето бачкал, а не тоя дето се е скатавал - как очакваш Ганьо да пусне тоя "сладък кокал", как? Ч
railjet

Re: Правителството на Пл. Орешарски и железопътния транспорт

Мнениеот 07 » Съб Ное 16, 2013 5:19 pm

bdz43r написа:Е не разчитат само на влаковете, има и червени автобуси.

Абе цялата история е смешна.... Едните в София, другите в Пловдив - София 1,5 млн. Пловдив 500 хил. И в тези два града не могат да мобилизират за подкрепа 5% от населението, та се налага да си карат фенове че да стане масовката. Иначе едните ще се гордеят че са били повече от другите....
07

Re: Правителството на Пл. Орешарски и железопътния транспорт

Мнениеот plastikat » Нед Ное 17, 2013 12:39 am

Подкрепям те ! Станишев,днес ми напълни душата ,прегръщайки се с Местан - истински социалист-патриот !!! Дори наблегна ,че няма да дадат кебапчето на друг : http://flagman.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0 ... 0%B5%D1%81

Боклуци долни !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Оставка !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
plastikat

Re: Рейсове за 100 млн. лв. в София

Мнениеот railjet » Нед Ное 17, 2013 11:06 am

Защо трябва постоянно да разчитате на програми финасирани от лошия ЕС ?! Имате си другаря Станишев, другари и другарки. Нека неговата партия, която винаги е обещавала благоденствие и сполука, нека тя да се бръкне в джоба. 50млн от нея и 50млн от Кремълските другари. Какво са за тях 100млн.? Нищо!
railjet

Мнениеот 07 » Нед Ное 17, 2013 6:17 pm

railjet написа:Защо трябва постоянно да разчитате на програми финасирани от лошия ЕС ?! Имате си другаря Станишев, другари и другарки. Нека неговата партия, която винаги е обещавала благоденствие и сполука, нека тя да се бръкне в джоба. 50млн от нея и 50млн от Кремълските другари. Какво са за тях 100млн.? Нищо!

Отървахме се от луиш, намерихме си друго хахо..........
07

Мнениеот NikolaiRG » Нед Ное 17, 2013 6:32 pm

07 написа:Отървахме се от луиш, намерихме си друго хахо..........

А не е ли така? Юлиян може да се поолива малко във всяка тема, но съм напълно съгласен с него. От 1990 г. насам (от по-преди да не говорим) комунистите все са против нещо - НАТО, членство в ЕС, против не знам какво си, за сътрудничество предимно с Русия. Дори когато ръководството се преструва на модерно до някаква степен, привържениците им хептен са зле. Те си искат зрелия комунизъм (наричат го социализъм, но мен тяхната класификация не ме интересува) от времето на Студената война и СССР, докато другите страни (включително и руснаците) отдавна забравиха какво е било и гледат само напред.
Аватар
NikolaiRG

Мнениеот bdz43r » Нед Ное 17, 2013 7:17 pm

И трябва да четем това във всяка тема по 10 пъти на ден ли? Има си тема за тази цел, да си пише там, ще му отговаряме подобаващо.
bdz43r

Мнениеот 07 » Нед Ное 17, 2013 9:06 pm

NikolaiRG написа:
07 написа:Отървахме се от луиш, намерихме си друго хахо..........

А не е ли така? Юлиян може да се поолива малко във всяка тема, но съм напълно съгласен с него. От 1990 г. насам (от по-преди да не говорим) комунистите все са против нещо - НАТО, членство в ЕС, против не знам какво си, за сътрудничество предимно с Русия. Дори когато ръководството се преструва на модерно до някаква степен, привържениците им хептен са зле. Те си искат зрелия комунизъм (наричат го социализъм, но мен тяхната класификация не ме интересува) от времето на Студената война и СССР, докато другите страни (включително и руснаците) отдавна забравиха какво е било и гледат само напред.

Oт къде знаеш какво си искат привържениците им ? Всички в тая *бана територия искат едно и също... само че нито знаят как, нито от кого, обаче го искат от днес за утре... А и дори да го получат това което искат, отказват да платят цената... А на калпавия кнор - пак баластрата му пречи... На 3 милиона торба-акълии дето са против всичко и всеки - все електората на тези и онези им бил виновен... Изредиха се двама доценти и един професор, и един нецарувал цар - бах, маа му - никой не си харесахме. Избрахме си човекоподобно с фейс на хамстер скатало се от казарма, без ден трудов стаж - като противположност на останалите - пак не го харесхаме... сменихме го с куха тиква - и това не ни хареса.. Всички били маскари - когато отдолу е гюбре - отгоре винаги ще изплуват говна! И за това не е виновна тая или оная партия - от такъв калъп си излизаме - бракът е поне 90% - от 1878ма насам!
07

Следваща

Назад към Други теми / Miscellaneous