Политика

Тук може да пишете за всичко, което ви вълнува и което не е пряко свързано с железниците.

Re: Политика

Мнениеот 07 » Чет Ное 19, 2015 12:26 am

bdz_55-089 написа:самолети доказателства имаш ли, че той ги е поръчвал?
Самопризнания на двама човека, арестувани след като немската полиция засича телефонен разговор в който се поздравяват за "успеха" , а Кадафи като стана дебела работата прие да плаща обезщетения...
07

Мнениеот BDZ 07 » Чет Ное 19, 2015 9:09 am

А защо САЩ се намесиха във вътрешните работи на Ирак и кой им даваше право да изпратят на сигурна гибел хиляди войници, които на свой ред безчинстваха над местното население.

През 2002/2003 г., Америка зависеше от чуждия петрол. И реши да махне Саддам, за да може да ползува на привилигеровани цени петрола на Ирак. Сега това не е така и затова не налитат да подпалват войни в петролни държави (а Сирия е такава). В момента в Америка добивът и сондажите за собствен петрол са на върха за цялото им съществуване.
Аватар
BDZ 07

Мнениеот 07 » Чет Ное 19, 2015 9:55 am

railjet написа:Не Сащ, а Саркози уби Муамар.

Муамар даде 50 млн $ на Никола за президенстката му кампания. Никола я спечели,стана президент и реши да не връща парите на Муамар.

То и Саддам "опъна" 12 млрд $ от Кувейт (И още 2 от нас), за да води войната с Иран, и когато го натиснаха да връща парите - нападна и окупира Кувейт и така осигури още 20 години живот на Кадафи (тогава той беше на прицел) :)
07

Мнениеот bdz_55-089 » Чет Ное 19, 2015 6:18 pm

railjet написа:Не Сащ, а Саркози уби Муамар.

Муамар даде 50 млн $ на Никола за президенстката му кампания. Никола я спечели,стана президент и реши да не връща парите на Муамар.

Да де, ама Бог май е един, независимо как го наричаме и забавя, ала не забравя и ето, че го върна, както на Саркузи, така и на цяла Франция...Една от държавите, които много харесвам, но чиито управници я тласнаха в погрешна посока. Обикновените французи едва ли имат вина и едва ли заслужават целият им национален отбор по футбол да е от натурализирани чернилки и получернилки, нито пък им е приятна гледката от стотици и хиляди араби и тем подобни из улиците на Париж.
bdz_55-089

Мнениеот bdz_55-089 » Чет Ное 19, 2015 6:28 pm

07 написа:
bdz_55-089 написа:самолети доказателства имаш ли, че той ги е поръчвал?
Самопризнания на двама човека, арестувани след като немската полиция засича телефонен разговор в който се поздравяват за "успеха" , а Кадафи като стана дебела работата прие да плаща обезщетения...

Е то ако се вярва на телефонни разговори, тогава Бойко отдавна не трябваше да е премиер, а трябваше да търка наровете в затвора в Хага. А и след като Кадафи е тръгнал да плаща обезщетения, значи все пак е направил нещо. Американците да са изплатили обезщетение на Сърбия за незаконните си бомбандировки? А замърсената, по вина на американците, околна среда в Сърбия, Виетнам, Ирак и още куп места по света кой ще я възстановява? А японците изплатиха ли някому някакво обезщетение за ядрената катастрофа Фукушима и за необратимо радиационно замърсения Световен океан? А кой изобщо разреши на САЩ да се месят във вътрешните работи на Сърбия, че и да пращат дори цели войски и бомбандировачи там? А кой ли пък разреши на японците да строят по 6 блока на една атомна площадка на ръба на най-активния, в сеизмично отношение, разлом на земята?
А кога американците, които са най-богатата държава в света и които са поели контрол над управлението в Ирак, смятат да ни върнат 2-та млрд. долара? Нали са много демократични и честни?
bdz_55-089

Мнениеот plastikat » Чет Ное 19, 2015 8:05 pm

И все пак искам да изкоментираш по-пълноценно ,защо Станишев и Местан се целуваха ???
Аватар
plastikat

Мнениеот bdz_55-089 » Чет Ное 19, 2015 10:17 pm

Мисля, че не е съвсем точно това, което казваш. "Целуваха се" ще рече, че е взаимно, а то по-скоро беше инициирано само от едната страна, а другата, както вече окончателно се убедихме, е всеядна и всецелуваща, когато иде реч за власт, т.е. тя не отказва. В тази насока се сещам за образното сравнение, което Волен даде на повечето партии след последните парламентарни избори. Тогава той ги сравни с онези твърде консенсусни жрици на любовта от уличките с червените фенери в Амстердам, които на никого нищо не отказват, дори сами се предлагат, без някой да ги е пожелал. А що се отнася до целувката на Доган или Местан или който и да е представител на противоконституционната партия ДПС, тя винаги е била фатална за приелия тази целувка...Примерите в тази насока се много: справка- съдбата на СДС след коалицията на Костов с ДПС, справка- съдбата на царя и НДСВ след прегръдката с Доган, справка- драстичния крах в БСП след поредната им целувка с ДПС. Или, както сполучливо казваше някой "Късно е либе за китка...". Разбира се, китка се дава не само на любима, но също се слага и върху ковчег на мъртвец...
bdz_55-089

Мнениеот CH_M » Чет Ное 19, 2015 11:16 pm

bdz_55-089 написа: сравнение, което Волен даде на повечето

Тоя нали щеше да гладува бе луиш??????
Кво стана, сигурно яко е преял след като излезе, кат бременна хлебарка :mrgreen:
Е как да се вярва на тоя .....
CH_M

Мнениеот bdz_55-089 » Пет Ное 20, 2015 9:49 pm

Съсредоточи се върху същността на мнението ми, ако обичаш и ако можеш. Горният ми пост беше по-скоро отклонение от предния диалог за американците, французите, Кадафи и т.н., а ти сега тръгваш да търсиш отклонение в отклонението, т.е. на корена му ряпа да вадиш- типично по български. Всъщност част от онова, срещу което се бори Волен, е точно същото. Преди да тръгнат да се разправят с един легитимно избран български депутат, който освен всичко останало, е и лидер на парламентарна политическа партия с трайно присъствие в политическия ни живот през последните 10 години, би следвало да се бяха заели с организираната нарко-мафия в България. Между другото, един доказан хулиган и пияница, който на времето беше общински съветник в София, сега е министър на...културата- и той за втори мандат, както некадърника Московски. Но въпросният хулиган някой осъди ли го, арестува ли го? И как може такъв човек точно да бъде на подобен пост, що за абсурд е? Същият е заснет и да псува под герба на Р България на официална среща с представители на други държави.
bdz_55-089

Мнениеот BDZ 07 » Съб Ное 21, 2015 9:17 am

Този депутат беше пиян като сабя. Ортакът му от Русе - също. Хулигански прояви в пияно състояние си е арест, както и да го гледаш. И аз имам тайно влечение да изпраскам някоя фуражка, ама после знам - пандиз ме чака, та се удържам. А на беловласия хулиган да удря фуражки му стана навик.

ТВ Алфа дойде и в нашия форум! Шопов, ти ли си бе? :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Аватар
BDZ 07

Мнениеот bdz_55-089 » Съб Ное 21, 2015 6:01 pm

Един момент- наясно ли сме, че у нас се шири безнаказано наркомафия и тя е пуснала корени доста дълбоко? Наясно ли сме, че полицията у нас не си върши работата, дори за дребни битови престъпления, а какво се оказва за сериозни наркотпрестъпления? Да, не е това начинът- да се взема закона в свои ръце и най-вече да не се мисли за евентуалните последици от едно подобно поведение върху имиджа на партийния лидер и рейтинга на дадената политическа сила. Но едва ли и реакцията на полицията и прокуратурата беше най-адекватната в случая, а парламентът беше просто една пионка. Дано не е така и в други случаи, защото сме свидетели как в съседна Румъния за далеч по-дребни поводи, където едва ли може да се търси пряка вина от управляващите, те не се колебаят да си подадат веднага оставката. Така че, който казва А, нека каже и Б, В и т.н. Иначе махленските приказки и общите съждения, пуснати по течението- всеки ги знае и може.
bdz_55-089

Мнениеот CH_M » Съб Ное 21, 2015 10:00 pm

bdz_55-089 написа: Дано не е така и в други случаи, защото сме свидетели как в съседна Румъния за далеч по-дребни поводи, където едва ли може да се търси пряка вина от управляващите, те не се колебаят да си подадат веднага оставката.

Да ама не сме Румъния, ако бяхме, Воленчо да си бе хвърлили не само имунитета и оставката като депутат, ами направо да си нахлузи въжето и да се самообеси на първия светофар !
Долен циник, тия похвати с показване на някаква карта та било и депутатска и нахлувания където си науми и заяждания с когото му скимне, много напомня за едно време ..... и тогава някои другари показваха разни карти, книжки и т.н. ....
"Една птичка пролет не прави" ... казали старите хора, та тоя ли ще се пребори с наркоманията :mrgreen:
Спирам до тук .......
CH_M

Мнениеот bdz_55-089 » Съб Ное 21, 2015 11:44 pm

Съжалявам, че някои хора са дотам повърхностни, заблудени и предубедени в разсъжденията си. Разликите с Румъния и румънците са много и те не са само между политиците, но и между обикновените хора. Защото, ако става въпрос за мятане въже на врата, доста политици и хора би трябвало да си го наденат много преди да дойде реда на Волен, като естествено, че трябва да се започне не с опозицията, а с управляващите, уважаеми господине!
bdz_55-089

Мнениеот bdz_55-089 » Нед Дек 20, 2015 6:50 pm

Макар да не е по темите за жп транспорта, искам да поздравя настоящата градска управа на град Русе- кмета Пламен Стоилов и неговия прекрасен екип от компетентни и ентусиазирани хора, които успяха за броени месеци да преобразят града. Смело и удовлетворено мога да заявя, че това е най-добрият кмет на Русе от времената на усиленото жилищно, стопанско и комунално строителство през 70-те - 80-те години. Градът придоби един красив, модерен и приветлив облик, с една от най-дългите и удобни мрежи от велоалеи, с нова голяма спортна зала, с нови и обновени булеварди, с нови кръгови кръстовища за организация на трафика, с нов подлез под жп линията и редица други обекти. Отлично свършена работа! :D
bdz_55-089

Мнениеот NikolaiRG » Нед Дек 20, 2015 7:16 pm

Това не е бонус на кмета, а всекидневната му работа. Освен това градският транспорт и тротоарите са под всякаква критика. Някои градски линии са с по-разредени разписания от междуградски, а отдалечени квартали като "Средна кула" и "Долапите" след 19 часа на практика нямат обществен транспорт. Огромна част от центъра на града няма обществен транспорт, а и там живеят хора, които плащат данъци. Впрочем, доскоро наистина си мислех, че кметът счита за своя основна задача организирането на бирени, ледени и пясъчни фестивали, но явно се е усетил, че не за това е избран. Вместо да се хвали какво е постигнал с чужди пари, може да се опита да сключи и договор за редовна автобусна линия до Гюргево, да кажем на половин или един час. Предпочитам това да е мотриса на релси, разбира се, но тук попадам в сферата на фантастиката.

Друг въпрос: велоалеите. Чудя се защо се вдига такава врява за тези велоалеи из цялата страна. Велосипедите могат да вървят и по платното, стига да спазват правилата. Да дам пример с Париж, Рим и в по-малка степен Лондон. Там по центъра велоалеите са рядкост, да не кажа, че почти липсват и велосипедистите си карат наред с останалите. Те са си превозни средства, както всички останали. Не съм срещал затруднения при карането на колело никъде в Русе, стига човек да кара колелото си безопасно и да спазват правилника. Все пак зад воланите също седят хора с разум в главите си. Само веднъж един разградски цървул ми отне предимството на едно кръстовище, но това е изключение. Сега проблемът ще са паркиращите по велоалеите и ходещите по тях пешеходци. Подавал съм сигнал за такъв паркиращ и го глобиха пред мен, при това кретенът беше полицай. За съжаление, програмата "Гражданите" не работи на новия ми телефон, иначе щеше да има повече такива случаи.
Аватар
NikolaiRG

Мнениеот BDZ 07 » Нед Дек 20, 2015 7:36 pm

Друг въпрос: велоалеите. Чудя се защо се вдига такава врява за тези велоалеи из цялата страна.

Заради едни лесни пари от програма “Транспорт“, които трябва(ше) да се усвоят. По-точно - да се присвоят.
Аватар
BDZ 07

Мнениеот NikolaiRG » Нед Дек 20, 2015 7:40 pm

BDZ 07 написа:Заради едни лесни пари от програма “Транспорт“, които трябва(ше) да се усвоят. По-точно - да се присвоят.

Това е друго. Аз имах предвид, че доскоро постоянно навсякъде се вдигаше аларма, че нямало велоалеи и това бил един от основните проблеми на нашите градове. В Париж такава алея видях само в квартала, където живях само за 10 дни преди 8 години, но кръстосвах здраво по центъра.

Горе забравих да спомена, че са ремонтирали стълбите на подлеза пред Централна гара Русе. Доскоро бяха опасни за преминаване. Тези неща трябва да се правят непрекъснато, а не кампанийно.
Аватар
NikolaiRG

Мнениеот bdz_55-089 » Нед Дек 20, 2015 8:51 pm

NikolaiRG написа: Вместо да се хвали какво е постигнал с чужди пари, може да се опита да сключи и договор за редовна автобусна линия до Гюргево, да кажем на половин или един час. Предпочитам това да е мотриса на релси, разбира се, но тук попадам в сферата на фантастиката.

Пламен не е от хората, които се хвалят и бият по гърдите, нито си пада по рязане на лентички! Човекът е доста скромен, всъщност екипът му е силния му коз- има много активни хора там и затова се случват нещата. За мотрисата, естествено подкрепям, обаче тук думата има не само кмета, а и БДЖ, които са изключително пасивни, що се отнася до трансгранични превози и комуникация с чуждите жп администрации- напълно погрешна и назадничава политика. Нали говорим за Европа без граници- тогава защо не се сложи акцент върху т. нар. МБВ- между впрочем, също доста остаряло наименование на тази категория влак. Влак, който е между Букурещ и Русе е задължителен, при това не през Виделе, а през Градище, и е смешно да го наричаме "международен". И не- не е фантастика да се иска мотриса Русе- Гюргево, ако зависеше от кмета, щеше да се случи- убеден съм. До преди година не съм си й представял, че Русе ще има такава широко разгърната мрежа от велоалеи и ми се струваше фантастично. Относно градския транспорт- вината на кмета е единствено в това, че се бави с отнемане лиценза на Шанс 99, които са една шайка некадърници, оглавявани от една самозабравила се дама. Те са виновни, че няма автобуси в късните часове в Русе. Като частна фирма, кметът няма как да им разпорежда и налага кога да си пускат автобусите. Освен това, малките им автобусчета Исузу, виждал съм ги претъпкани в час-пик и слава богу, че не разчитам на градски транспорт.
NikolaiRG написа: Друг въпрос: велоалеите. Чудя се защо се вдига такава врява за тези велоалеи из цялата страна. Велосипедите могат да вървят и по платното, стига да спазват правилата. Да дам пример с Париж, Рим и в по-малка степен Лондон. Там по центъра велоалеите са рядкост, да не кажа, че почти липсват и велосипедистите си карат наред с останалите. Те са си превозни средства, както всички останали. Не съм срещал затруднения при карането на колело никъде в Русе, стига човек да кара колелото си безопасно и да спазват правилника. Все пак зад воланите също седят хора с разум в главите си. Само веднъж един разградски цървул ми отне предимството на едно кръстовище, но това е изключение. Сега проблемът ще са паркиращите по велоалеите и ходещите по тях пешеходци. Подавал съм сигнал за такъв паркиращ и го глобиха пред мен, при това кретенът беше полицай. За съжаление, програмата "Гражданите" не работи на новия ми телефон, иначе щеше да има повече такива случаи.
[/quote]
А не! Тук не си прав! Не забравяй, че в нашата държава хората, които останаха (защото общо-взето по-кадърните масово се изселиха) не са достатъчно съвестни и дисциплинирани за много по-елементарни неща, отколкото спазването на правилата за движение по пътищата и опазване на велосипедистите. Не само, че велоалеи са необходими, дори задължителни, но те се нуждаят и от допълнителна хоризонтална и вертикална маркировка и допълнително обезопасяване, напр. с монтиране на пластмасови светлоотразителни ограничители, ограждения и др. препятствия. Като активен велосипедист не искам да имам нищо общо с автомобилистите, защото съм си патил от тях. На всичко отгоре засичам масово паркирали коли върху трасетата на новите велоалеи, както и преминаващи коли по тях, което би трябвало не само да е забранено, но и да подлежи на глоби- ако искаме да приличаме на западно-европейци, което не е задължително.
bdz_55-089

Мнениеот bdz_55-089 » Нед Дек 20, 2015 9:01 pm

BDZ 07 написа:
Друг въпрос: велоалеите. Чудя се защо се вдига такава врява за тези велоалеи из цялата страна.

Заради едни лесни пари от програма “Транспорт“, които трябва(ше) да се усвоят. По-точно - да се присвоят.

Стига бе , хора, с това конспиративно и песимистично мислене! Нима не е по-добре за облика на големите ни градове, че има такова модерно и голямо инфраструктурно строителство, което залага акцент върху един по-екологичен начин за придвижване в градска среда, какъвто е велосипедът. Защото аз говоря за Русе, обаче и във Варна, и в Пловдив, има много нови км прекрасни велоалеи. Това е политика с мисъл за бъдещето, защото пренаселените големи градове, с интензивен автомобилен трафик, са най-сериозният бич за здравето на населението и за околната среда, напр. климата. Всеки, който създава стимули за нов, по-екологичен, начин на придвижване в града, заслужава адмирации. Независимо кой откъде е взел пари, как ги е усвоил и кой му е наредил, важен е крайният резултат. Защото всички в Русе знаем колко години спортната зала стоеше като един цирей на пъпа на града и как за броени месеци сегашният кметски екип я завърши, откри и облагороди прилежащия терен. А не е само това!
bdz_55-089

Мнениеот plastikat » Нед Дек 20, 2015 9:31 pm

bdz_55-089 написа:
BDZ 07 написа:

Стига бе , хора, с това конспиративно и песимистично мислене! Нима не е по-добре за облика на големите ни градове, че има такова модерно и голямо инфраструктурно строителство, което залага акцент върху един по-екологичен начин за придвижване в градска среда, какъвто е велосипедът. Защото аз говоря за Русе, обаче и във Варна, и в Пловдив, има много нови км прекрасни велоалеи. Това е политика с мисъл за бъдещето, защото пренаселените големи градове, с интензивен автомобилен трафик, са най-сериозният бич за здравето на населението и за околната среда, напр. климата. Всеки, който създава стимули за нов, по-екологичен, начин на придвижване в града, заслужава адмирации. Независимо кой откъде е взел пари, как ги е усвоил и кой му е наредил, важен е крайният резултат. Защото всички в Русе знаем колко години спортната зала стоеше като един цирей на пъпа на града и как за броени месеци сегашният кметски екип я завърши, откри и облагороди прилежащия терен. А не е само това!

Мръсен Гербаджия :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
plastikat

ПредишнаСледваща

Назад към Други теми / Miscellaneous