Форумът се премести на нов платен сървър

Тук могат да се обсъждат всякакви организационни въпроси по отношение на форума като например броят и видовете раздели, свързване или разделяне на мнения, поведението (само, ако е крайно наложително) на потребители, съвети и препоръки за оптимизация и други организационни въпроси.

Re: Форумът се премести на нов платен сървър

Мнениеот vlado » Вто Юли 23, 2013 9:26 am

И аз да изразя задоволството си от новата поява на форума. Дано обаче се възстанови целият форум, че иначе лошо.
Еми, дано този път и оттук насетне вече няма проблеми и да се кефим максимално на общите ни интереси. Успех!

п.п. Имам силни съмнения, че форумът вече е пълен с ботове. Затягайте режима на регистрация, че ще стане лошо...
vlado

Мнениеот 4и4о ман4о » Вто Юли 23, 2013 9:37 am

още отсега му е нужно почистване-напълнил се е с гризачи :mrgreen:
Аватар
4и4о ман4о

Мнениеот Administrator » Вто Юли 23, 2013 11:09 am

bdz43r написа:С този стават три...
И аз като пусна един (бях започнал да го подготвям) и ето ги четири... с по 5 потребителя всеки.
Мисля, че трябва да има само един форум, защото бездруго не сме много, но за момента нито един не предлага подходящата среда, че да привлече потребителите от другите форуми.
Навремето това хронично разделение започна със създаването на Локфорума, което си го отчитам като моя грешка.

Съгласен по въпроса, че аудиторията е твърде малка за много форуми. Имайки предвид, че това беше най-посещавания форум - макса беше средно около 1000 уникални посетителя дневно. Това не предполага наличието на много форуми. Кой и защо тръгва да прави нови - е отделна тема - аз ще се помъча каквото мога да направя този да съществува.

В тази връзка искам да кажа, че форумът се плаща предварително за дълъг период от време и имайки предвид, че ще върна рекламното поле най-отгоре - няма да има проблем с него да се покрият разходите за хостинг, домейнинг и пр. Казвам го, защото това е тествано още при старата версия на форума и заради това прибегнах до този вариант по-смело с платения хостинг.

Относно резервна версия на форума, т.нар. бекъп - регулярно - да речем на 3 месеца ще поема ангажимента да изтеглям такава, която ще съхранявам на сигурно място, а не дай си Боже, ако нещо се случи с мен ще се погрижа тя да бъде предадена на хора от форума - може би на някои от модераторите или ко-админи (които ще се увеличат).

Ако имате идеи за други начини, които да потвърдят сигурността на форума - казвайте. Но вариант при който да има много Администратори, много отговорници мисля, че няма да проработи. Общо взето за тези 2 год. мисля, че сравнително добре се справях с изключение на това, че се предоверих на Булборд и изчаках до последно, а и продължавам да чакам да дадат резервната версия на форума и да го възстановя. Към момента нямам отказ, а дори обещание това да се случи.
Administrator
Администратор

Мнениеот Administrator » Вто Юли 23, 2013 11:10 am

plastikat написа:Аз друго ме интересува - защо писах коментари като изоглавен ,като сега ги няма поничките :D Искам да ми се търкалят шарените търкала отдолу ,че иначе ми е скучно :D

Ранговете ще се върнат, ако има интерес и желание от страна на потребителите, но след проведени допитвания преди месеци - отговорът беше положителен - така, че не пречи да се върнат. Но понички бяха само за няколко дни - след това бяха обикн. скучни сини квадратчета. Което по приляга на стила и цветовете на форума.
Administrator
Администратор

Мнениеот Administrator » Вто Юли 23, 2013 11:12 am

plastikat написа:Сега нещо наистина сериозно ,някой освен мен ,замислял ли се е ,че точно когато Варужан публикува доста неудобни неща и форума се затри барабар с базата данни? Теория на конспирацията ,или самата истина ???

Възможно е. Но от тук нататък няма да е възможно. Вече сме независими и форума е в мои ръце. Ако има натиск да се закрива или нещо такова - просто ще го подаря на някого (от форума, разбира се) да се занимава. Но към момента, с ръка на сърцето, и дума не може да става за натиск. Виждате, че гражданското мнение все повече се чува и ще се чува и все по-трудно ще може да му се влияе.
Administrator
Администратор

Мнениеот Administrator » Вто Юли 23, 2013 11:15 am

plastikat написа:Вече си имаме и руски ботове : viewtopic.php?f=2&t=486 ........ Добре започваме :D

Това с ботовете е временно явление, тъй като заради повторната регистрация на потребителите съм улеснил максимално регистрацията на потребители. Към момента Ви моля за разбиране - да не им отговаряте, да не ми докладвате мненията им - влизам в по-голямата част от деня във форума и ще ги трия своевременно. Прави се с цел да се улесни пререгистрацията на потребителите. След кратък период от време (освен, ако не ескалират нещата) ще се въведе отново активацията по имейл и нещата ще си дойдат на мястото. Дори в Булборд успях да удържа ситуацията, а трябва да ви кажа, че на ден по 50-100 бота се регистрираха и триех ли триех...Но форума почти не разбираше за тези неща и сега смятам също да е така. Вече имам и свободата и да приложа други по-крути мерки с ботовете, след като сме на платен хостинг. Но засега временно вратата е широко отворена, за да улесня максимално всички с пререгистрацията.
Administrator
Администратор

Мнениеот Administrator » Вто Юли 23, 2013 11:17 am

Sixkiller написа:Преди време Булборд имаха опция за взимане на базата данни срещу eсемес, ама явно и те са пропаднали. А до преди няколко години бяха доста стабилни.

Това са фактите, за съжаление. Бих казал, че изведнъж спряха отговорите и поддръжката и останах с вързани ръце. Можех единствено да направя това, което сега, но преди 2-3 месеца да речем. Но все пак има надежда все още.
Administrator
Администратор

Мнениеот stankos » Вто Юли 23, 2013 11:21 am

Пожелавам успех във възстановяването на форума ! Признавам си , че през това време ми липсваше . Мога ли да помогна по някакъв начин съм насреща !
Лично аз смятам Локфорума за малко по специализиран и не смятам , че има някаква конкуренция между тях ,а по скоро допълване !
Аватар
stankos

Мнениеот MouveMeNT » Вто Юли 23, 2013 11:27 am

Не мисля, че валидацията с е-мейл ще затормозява желаещите да се регистрират у форума. Тези, който наистина имат желания няма да се откажат. Според мен е редно веднага да се въведе накакъв тип активация/валидация, защото не искам като влезна във форума и да ми светят всички теми от горе до долу, и другото което е, работя изключително с абонамент към темите, които следя - и на всяка минута да пристига мейл уж, че нещо се обсъжда а да гледам ботове е повече от изнервящо.
MouveMeNT

Мнениеот turboto » Вто Юли 23, 2013 5:57 pm

Не си се обадил - не съм Ти свършил работа. Знаеш че съм в бизнеса от вече близо 20-тина години и почти няма някой който да не го познавам, да не ме познава или да нямаме куп познати. Освен това имам куп начини да ги задължа да свършат работа, иначе държавата ще ги довърши. Скоро ще мястя локфорума и ще пусна и сайта. Хоста е платен по принцип. Но сървъра си е мой. Местя го при приятел с който работим не помня вече от кога. Има куп дебели сайтове при него. Поне веднъж да ме беше питал да ти бях казал. и да го бяхме преместили отдавна. (НЕТЕРА ако ти говори нещо :)) :( направо съм ти ядосан Пепи :(!

Айде чертата - и само напред и нагоре! :)
turboto

Мнениеот strugatsky » Сря Юли 24, 2013 5:13 pm

Аз предлагам да се направи един форум защото размиването на дискусията на няколко такива не е хубаво. Кофти е това, че са загубени старите мнения. Преди около 6 месеца предложих (sofianec) доста подобрения и оптимизации на форума като цяло включително и минаване на по-нова платформа като хостинга го имате от мен FREE во веки веков. Жалко, че нито едно от моите предложения не беше прието.

Виждам десетките плейсхолдър теми. Едва ли някога ще се възстановят. В стария си вид форума копира другите без да предлага по-добър експириънс. Пак дестетки категории, под-категории, секции и под-секции. Нужно ли е чак такова организиране на организацията при около 100-на активни.

Всеки път, за да използвам форума трябва да прибягвам до услугите на Виж непрочетените мнения • Виж новите мнения • Виж активните теми, които са достъпни само за регистрирани потребители. Демек т.нар. организация пречи.

Английските форуми и лейбъли са излишни.
Аватар
strugatsky

Мнениеот NikolaiRG » Пет Юли 26, 2013 3:38 pm

Определено новият форум е по-добър. По-бърз е и дава наистина само новите мнения, а не от сутринта досега, както правеше старият.
Аватар
NikolaiRG

Мнениеот strugatsky » Пет Юли 26, 2013 6:48 pm

Работи доста по-бързо. Съгласен съм. Пожелавам успех.

Все пак предлагам да се направи съкращаване на секциите и подсекциите. Да се фокусира първо на съдържание, после на йерархия.
Аватар
strugatsky

Мнениеот strugatsky » Пет Юли 26, 2013 7:24 pm

В момента йерархичната структура на форума е така. Забележете, колко секции се припокриват като тематика. Смятам, че е напълно ненужно

АКТУАЛНА ИНФОРМАЦИЯ
[*] Актуална информация - Тази под-секция и следващата са едно и също нещо
[*] Българските железници в медиите - Тази под-секция и предишната са едно и също нещо
[*] Европейски програми и проекти - Тази под-секция е основно за инфраструктура и евентуално нов подвижен състав на БДЖ. Защо не се обсъждат темите в съответната секция "Инфраструктура", а трябва да има отделна
[*] Галерии

ТЯГОВ ПОДВИЖЕН СЪСТАВ И ВАГОНИ
[*] Електрически локомотиви и ЕМВ
[*] Дизелови локомотиви и ДМВ
[*] Вагони
[*] Исторически тягов подвижен състав и вагон

ИНФРАСТРУКТУРА - Под-секциите са излишни - нека има само Секция "Инфраструктура"
[*] Параметри и ремонти на железния път - Излишна, да се слее със Секция "Инфраструктура"
[*] Инфраструктура - Излишна, да се слее със Секция "Инфраструктура"

ГРАФИК ЗА ДВИЖЕНИЕ НА ВЛАКОВЕТЕ
[*] ГДВ
[*] ГДВ и подвижен състав по направления

ЧУЖДИ ЖЕЛЕЗОПЪТНИ АДМИНИСТРАЦИИ
[*] Чужди железопътни администрации
[*] Информация и дискусии за железниците извън границите на България

ОБЩИ И ДРУГИ ТЕМИ
[*] Общи теми
[*] Градски транспорт
[*] Други теми
[*] Организационни въпроси по форума

Предложение за нова структура:

Актуална информация (Новини, медиите за Бг железници ...)
- първа най-активна/последно-активна тема
- втора най-активна/последно-активна тема
- трета най-активна/последно-активна тема
- четвърта най-активна/последно-активна тема
- пета най-активна/последно-активна тема

Подвижен състав

Исторически подвижен състав

Инфраструктура и инфраструктурни проекти

ГДВ и движение на влаковете

Други
[*]Трейнспотинг
[*]Извън България
[*]Други видове транспорт
[*]Обща тема
[*]Организационен форум
Аватар
strugatsky

Мнениеот bdz43r » Пет Юли 26, 2013 7:42 pm

Първите две в никакъв случай не са едно и също.
В "Актуална информация" си пишем свои сведения, наблюдения и т. н., докато в "Българските железници в медиите" се пише само за официални медийни публикации, които често вълнуват само определена аудитория или касаят съвсем други теми.
Като цяло, с някои изключения, сегашното разпределение е добро за този обем на информацията.
bdz43r

Мнениеот SaiLeR » Пет Юли 26, 2013 8:32 pm

Имам въпрос, търсите ли си нещо като лице по техническите въпроси? Понеже вече може да се пипа по всичко от форума, няма да е лошо да има някои благинки като при другите форуми, които от своя страна ще довлекат и повече хора от другите форуми.
SaiLeR

Мнениеот strugatsky » Пет Юли 26, 2013 11:57 pm

bdz43r написа:Първите две в никакъв случай не са едно и също.
В "Актуална информация" си пишем свои сведения, наблюдения и т. н., докато в "Българските железници в медиите" се пише само за официални медийни публикации, които често вълнуват само определена аудитория или касаят съвсем други теми.
Като цяло, с някои изключения, сегашното разпределение е добро за този обем на информацията.

Като цяло обема информация е плачевен и секционирането е твърде разточително. В 21-ви век наблюденията на очевидци, постингите във Туитър, Фейсбук и блоговете имат същата тежест като "официалните" медии, като последните вече масово ползват "очевидци" и постинги в социалните медии като източници. Не виждам нужда от разделение на "официални" и "неофициални" - в крайна сметка кой решава кое е официално и кое не. Единствената "официална" медия в Република България е Държавен вестник.

А аудиторията тук не е от над 5000 човека та да ги разделяме като че ли сме SkyscraperCity. Опростете тоя форум, къде по-големи и популярни форуми са в пъти по-опростени, а тука като магарета на мост все едно Ви карам да изтриете всичко. Говорим за структура, не са съдържание.

---
Аватар
strugatsky

Мнениеот Bad_Bobby » Нед Юли 28, 2013 2:13 am

Успех на новият стар форум, Делчев. ;)
Тъкмо мислех да продължа да си попълвам галерията. Надявам се да успееш да я спасиш. Заедно с останалото инфо, разбира се. ;)
Bad_Bobby

Мнениеот Bad_Bobby » Нед Яну 19, 2014 3:44 pm

Делчев, дали в крайна сметка ще успееш да спасиш галерията ми от стария форум? ;)
Bad_Bobby

Мнениеот Administrator » Пон Яну 20, 2014 10:37 am

За съжаление, шансът вече клони към нула.
Administrator
Администратор

ПредишнаСледваща

Назад към Организационни въпроси по форума / Forum Administration