Избор на модератори за Категория ГДВ

Тук могат да се обсъждат всякакви организационни въпроси по отношение на форума като например броят и видовете раздели, свързване или разделяне на мнения, поведението (само, ако е крайно наложително) на потребители, съвети и препоръки за оптимизация и други организационни въпроси.

Re: Избор на модератори за Категория ГДВ

Мнениеот 07 » Вто Сеп 24, 2013 7:24 am

Форумът е железопътен, а не железничарски. Това не значи че железничарите са нежелани - напротив - особено професионалисти-ветерани като вас - винаги са добре дошли!
07

Мнениеот bdz » Вто Сеп 24, 2013 10:27 am

Моите предложения са:
1.rexkos1991
2.VESO
3.Vancho
bdz

Мнениеот Vancho_4647 » Вто Сеп 24, 2013 8:01 pm

Аз имам възможност да се пробвам с тази задача ако ми позволите. Иначе според мен най-добре би било да е някой измежду rexkos, bdz, turboto или bdz43r, който освен всичките познания има и много опит в другия форум на Марио като модератор ;)
Vancho_4647

Мнениеот turboto » Сря Сеп 25, 2013 12:21 am

мерси но мен не ме пиши че бъкел не отбирам от ГДВ - аз по-скоро ще се опитам да прокарам една малко нестардатна идея за да придобие практически смисъл темата за ГДВ-то, но нека имаме търпение!
turboto

Мнениеот Administrator » Сря Сеп 25, 2013 8:24 am

За идеите и предложенията - сигурен съм, че новите модератори ще се отворени към такива от всички потребители и най-правилно ще преценят (ако е нужно и преценят и чрез допитване до аудиторията).

По отношение на Галфона - ако наистина го искате за модератор - няма проблем, може да пробваме експериментално, но мисля, че той ще е по-силен в Категорията Инфраструктура, а може да се мисли и за вариант и за ГДВ. Надявам се, че ще влезне в диалог с другите модератори и също ще успее да се бори със спама (доста често трябва със сам себе си).
Administrator
Администратор

Мнениеот rain » Сря Сеп 25, 2013 9:37 am

Нямам проблем кой ще модерира и кой не, ама никакъв. Това са решения на Пешо, на когото доверие имам. Апелирам само това да не са хора с лабилна психика.
Аватар
rain

Мнениеот Administrator » Чет Сеп 26, 2013 10:59 am

Имайки предвид направените предложения за модератори, взех решението да бъде предложено да станат модератори за Категория ГДВ на следните потребители:

1. rexkos1991
2. bdz
3. Vancho_4647
4. railjet
5. VESO *

* Тъй като Весо, така или иначе е глобален модератор и все още не е изяснен въпроса относно Припокриването на правата на Глобалните и Професионалните модератори отново оставям отворен временно въпроса с неговото модераторство.

:idea: Относно 4-тото предложение - потребителят (както и всички останали) е длъжен да спазва правилата на форума, да се съобразява с мнението на мнозинството от гласовете на модераторите и поне в този раздел да не бъде нужно да бъде обект на модераторски действия; както и да не се поддава на лично отношение и емоции при модерирането на мнения на потребители и да спазва правилата на форума.
:idea: Модераторския екип на Категория ГДВ умишлено е в по-широк състав, тъй като има сигнали, че много от предлжоенията, които ще се дават в него ще бъдат взимани напредвид.

:arrow: Администраторът запазва правото си по всяко време да променя (увеличава/намалява) модераторския екип при нужда. Темата остава отворена за предложения и обсъждания на модераторския екип на ГДВ.
:arrow: При разногласия и липса на мнозинство за взимането на модераторски решения, Администратора запазва правото си на ключов глас.

:!: Избраните за модератори ще бъдат поканени чрез ЛС, за да потвърдят дали желаят да бъдат модератори.
:!: В рамките на днешния ден ще бъде направено всичко възможно модераторите да встъпят в длъжност.
:!: При първа възможно ще бъде създаден и модераторски раздел за координиране действията на модераторите.

:!: :!: Веднага след това, при първа възможност ще бъдат възстановени модераторските права на Глобалните модератори Весо и Ивайло Николов.
:!: :!: Обхвата на действията на Глобалните модератори и т.нар. Професионални модератори ще бъде обсъден и изяснен в нарочна тема в този раздел.
Administrator
Администратор

Мнениеот Administrator » Пон Сеп 30, 2013 11:11 am

:arrow: Процедурата за избор на модератори на Категория ГДВ завърши. Темата ще бъде заключена.

:arrow: От днес са назначени следните модератори на Категория ГДВ:

1. rexkos1991
2. bdz
3. Vancho_4647
4. railjet
5. VESO

:arrow: Модераторите имат следните права:

Може да одобрява мнения
Може да променя автор на тема
Може да изтрива мнения
Може да променя мнения
Може да затваря и изтрива сигнали
Може да преглежда детайли на мнение
Може да слага предупреждения
Може да заключва теми
Може да съединява теми
Може да премества теми
Може да разделя теми
Имат достъп до модераторския раздел

:!: Администраторът упълномощава модераторите да извършват по-глобални промени в организирате на темите и разделите в Категорията така както преценят за най-удачно, но само след обсъждане помежду си в модераторския раздел и съгласуване с Администратора.

:arrow: Апелирам за по-голяма публичност при взимането на модераторски решения в модераторския раздел, а когато е нужно и допитване до потребителите в този раздел. Създадена е тема за сигнали към модераторите на Категория ГДВ с надеждата, че модераторите бързо ще реагират на сигнали на потребителите. Също така, имайки предвид броя на модераторите - нека взимането на решенията да бъда винаги с мнозинство, а Администратора си запазва правото да отменя/променя решения, от което си право ще се възпозлва изключително рядко.
Administrator
Администратор

Предишна

Назад към Организационни въпроси по форума / Forum Administration