Разказ от първо лице: Питам защо го няма влака - псуват ме и

В този раздел се публикуват и коментират всички материали от официалните медии за българските железници като целта е всички жп любители и професионалисти да са в течение на информацията, която циркулира в медийното пространство за сектора. В този раздел може да публикувате и коментирате всякакви материали от официалните български медии за българските железници. Разделът няма за цел да популяризира определени медийни публикации, а да ги потвърди, отрече, коментира и пр. от гл.т. на професионалната фактология и обективност. При по-задълбочени дискусии, които се отклоняват от конкретните коментари по даден медиен материал, модераторския екип си запазва правото да премества дискусиите в съответните специализирани категории и раздели на форума.

Разказ от първо лице: Питам защо го няма влака - псуват ме и

Мнениеот uphero » Сря Апр 22, 2015 3:55 pm

Изчезвай от гарата, ще те намеря, крещял железничар на гара Тулово на клиент
Изображение

Ямболчанинът Ивайло Костов е описал своите премеждия с качеството на железопътния транспорт в България в разказ, публикуван в една от железничарските фейсбук групи. Случката е съвсем прясна - отпреди два дни.

"Вече подадох сигнал до Портала за сигнали за нередности в транспорта", каза клиентът на БДЖ пред Клуб Z.

Предлагаме ви историята му с минимална редакция:

"Днес (20.04.2015) пътувах от гара Тулово до гара Казанлък с влак ПВ30134 тръгващ по разписание в 15:35 часа.
Закупих си билет както му е реда в 15:28 (прикачам снимка) и зачаках влака да дойде. Стана 15:50 и нито влака беше дошъл, нито имаше обявено закъснение по уредбата, което е редовна практика в гара Тулово. Наложи се човекът, който държи заведение на перона да звъни на началника на гарата да пита "Къде е пътника?" (б. ред. - става дума за пътническия влак). Отговарят му, че закъснявал с 20 минути. След като изтекоха 20-те минути и влака не беше пристигнал, отидох при началника на гарата да попитам какво става с влака. Там заварих следната ситуация: в стаята 3 (трима) души в полулегнало положение и дремещи. А на въпроса ми кога ще пристигне влакът и защо не съобщават закъснението по уредбата човекът с червената шапка (този с палката който посреща влаковете) ми отговори:

- "Няма кой да съобщи закъснението."

Както и да е, оставих ги хората да си довършат дрямката. След 2-3 минути пристигна работна машина на БДЖ, единият излезе да я посрещне и го питам:

- "След като няма кой да съобщава по уредбата закъсненията и др. съобщения това не създава ли предпоставки за произшествия?"

Отговорът беше:

- Уредбата е развалена!

Аз:

- "Е откога е развалена?!? Нали уж нямаше човек да съобщава по нея?"

Човекът с червената шапка:

- "От много време".

След което се прибра в стаята си и след 2 минути съобщи за първи път, че влак ПВ30134 закъснява с 36 минути по "неработещата" уредба.

Защо ме излъга? Аз не съм платил билета си фалшиви пари.

Часът вече беше 16:00.

След като пристигна влакът, отидох да попитам за имената на човека, за да пусна оплакване. Предварително бях започнал да снимам клип с телефона си, защото от други хора знам как обичат да налитат на бой в Тулово.

След отказа да си каже имената, вдигнах телефона за да го снимам и другия, който не знам как точно се води (не човека с плаката или кантонера) започна да ме блъска и обижда.

Съжалявам, че съм заключил телефона и е спрял да снима, за да чуете как добре се справят с псувните и заплахите - то не бяха споменаване на майка ми или как щели да ми избият зъбите и други в тази насока.

Всичко това се случи пред очите на полицай от Транспортна полиция - Стоян Стоянов. Който гледаше без да вземе никакво участие и грам не се трогна.

Човекът, който налетя на бой се покри някъде, но този с палката продължи да ме псува и заплашва и да съм "изчезвал от гарата му" и как щял да ме намери.

Прикачам клипове и снимка на билета към жалбата. И искам да добавя също, че в гара Тулово е редовна практика да не се съобщават закъснения по уредбата. Покрай тази цялата разправия и закъснението на влака не успях и да си свърша работата за която бях тръгнал.

Изключително неприятно и унизително поведение, което мисля, че подлежи и на дисциплинарна санкция."

http://www.clubz.bg/17728-razkaz_ot_pyr ... me_blyskat
uphero

Re: Разказ от първо лице: Питам защо го няма влака - псуват

Мнениеот bdz » Сря Апр 22, 2015 4:02 pm

Още колко теми ще направиш във форума?Смятам, че една е напълно достатъчна, а не по 1000 на едно и също място!?
bdz

Мнениеот uphero » Сря Апр 22, 2015 4:08 pm

bdz написа:Още колко теми ще направиш във форума?Смятам, че една е напълно достатъчна, а не по 1000 на едно и също място!?

Споделям новина от друг сайт в точния раздел?
uphero

Мнениеот Варужан Апелян » Сря Апр 22, 2015 4:18 pm

Кой лъже и си измисля сега?
Варужан Апелян

Мнениеот BDZ 07 » Сря Апр 22, 2015 5:38 pm

Голям герой. Ще се показва у село, а туземците ще цъкат с език и ще го жалят - как са го бутали нашето момче, а какви ли псувни е отнесъл...?

А къде е другата страна в спора? Нали това аджак е журналистиката? А тука - само едната страна. Журналистчето не си е направило труда да потърси засегнатата страна и за неговото мнение по въпроса. Санким е по-лесно да се омаскарява.
Аватар
BDZ 07

Мнениеот Варужан Апелян » Сря Апр 22, 2015 5:50 pm

Дали ще се появят скоро и други недоволни от липса на информация?
Варужан Апелян

Мнениеот bdz » Сря Апр 22, 2015 7:10 pm

uphero написа:
bdz написа:Още колко теми ще направиш във форума?Смятам, че една е напълно достатъчна, а не по 1000 на едно и също място!?

Споделям новина от друг сайт в точния раздел?

Можеше и в предишната тема
bdz

Мнениеот Варужан Апелян » Сря Апр 22, 2015 8:57 pm

Това е медийна публикация, в медийния раздел.
Варужан Апелян

Мнениеот railjet » Сря Апр 22, 2015 9:07 pm

Вчера чух едно изказване,което ме развесели. "Той,Варуджан, мрази влаковете, и затова работи против железницата" :mrgreen:
railjet

Мнениеот BDZ 07 » Сря Апр 22, 2015 9:31 pm

Варужан Апелян написа:Дали ще се появят скоро и други недоволни от липса на информация?

Зависи колко диверсионни елемента си командировал в Тулово или пък в каква цифра ще ти избие шизофренията тази вечер.
Аватар
BDZ 07

Мнениеот railjet » Сря Апр 22, 2015 9:50 pm

Дедо попе, ти не беше ли по едно време член на АЖПТ ?
railjet

Мнениеот BDZ 07 » Сря Апр 22, 2015 10:24 pm

Не. Бъркаш се ;) .
Аватар
BDZ 07

Мнениеот railjet » Сря Апр 22, 2015 10:28 pm

Помниш ли форумното отче с дългата гъста брада- фен на 07 серия и водката.? От Пловдив е.
railjet

Мнениеот bdz43r » Чет Апр 23, 2015 3:04 pm

Ами по едно време имаше твърдения, че са двама.
Администратора на настоящия форум по едно време също беше член, а може и още да е такъв и може и до трима да ги докараме... без да броим многото асоциирани членове, които дори не знаят, че са такива.
bdz43r

Мнениеот railjet » Нед Апр 26, 2015 11:20 am

Повече от трима са. На снимката са 11.

http://www.railfriends.org/BG/news/news ... sre6ta.htm
railjet

Мнениеот bdz43r » Нед Апр 26, 2015 2:40 pm

Прочети първото изречение. Тез от снимката нямат претенции да са членове на АПЖТ.
bdz43r

Мнениеот railjet » Нед Апр 26, 2015 3:13 pm

Може и да не са, направиха много неща.
railjet

Мнениеот bdz46203 » Нед Апр 26, 2015 5:16 pm

bdz43r написа:Прочети първото изречение. Тез от снимката нямат претенции да са членове на АПЖТ.

И теб те има май там.
bdz46203

Мнениеот bdz43r » Нед Апр 26, 2015 5:19 pm

Има ме.
bdz43r

Мнениеот bdz46203 » Нед Апр 26, 2015 5:33 pm

Надявам се, не си член на асоциацията на мазният арменец.
bdz46203

Следваща

Назад към Българските железници през погледа на медиите