14 причини да обичаме да пътуваме с влак в България

В този раздел се публикуват и коментират всички материали от официалните медии за българските железници като целта е всички жп любители и професионалисти да са в течение на информацията, която циркулира в медийното пространство за сектора. В този раздел може да публикувате и коментирате всякакви материали от официалните български медии за българските железници. Разделът няма за цел да популяризира определени медийни публикации, а да ги потвърди, отрече, коментира и пр. от гл.т. на професионалната фактология и обективност. При по-задълбочени дискусии, които се отклоняват от конкретните коментари по даден медиен материал, модераторския екип си запазва правото да премества дискусиите в съответните специализирани категории и раздели на форума.

Re: 14 причини да обичаме да пътуваме с влак в България

Мнениеот uphero » Вто Май 26, 2015 12:07 am

Гошо, това всичкото е дело на някой писач/ка за което му е платено. И И като гледам добре се справя с разпъването на локуми. Разбирай, че не се знае дали изобщо е виждала влак.
uphero

Мнениеот ivajlo_nikolov » Вто Май 26, 2015 12:45 am

uphero написа:Гошо, това всичкото е дело на някой писач/ка за което му е платено. И И като гледам добре се справя с разпъването на локуми. Разбирай, че не се знае дали изобщо е виждала влак.

За съжаление, относно статията, не си прав. Написана е добре. На 90% писаното е вярно. Ако не беше вярно, нямаше да има приятели на железниците по цял свят. Това, че в съвременното динамично ежедневие работещите хора нямат време за дребни удоволствия е продукт на съвременната цивилизация. И е вярно, че „За всеки влак си има пътници“. Лошото е, че в България няма влакове за всякакви пътници, особено бързащи. Дори аз, по работа рядко ползвам влак. Но като имам свободно време, да се повозя за кеф до Кулата, Гюешево, Видин, Добринище, Кардам и др. А дали е платена статията - разбира се ,че е. Или журналистите не трябва да взимат заплати ?
П.П. Забравил съм за снимките от Гюешево. :oops: Утре.
Аватар
ivajlo_nikolov
Глобален модератор

Мнениеот assen » Сря Май 27, 2015 12:01 am

Статията е чудесна (или поне мен като наследник на жп-фамилия ме радва). Единственото тъжно нещо в нея е липсата на две думи: "чисто" и "бързо". Видяхте ли видеото как за 7 минути сам човек почиства цял вагон на "Шинкансен" (прави се на всеки вагон между всеки 2 пътувания)?
assen

Мнениеот 07 » Сря Май 27, 2015 7:04 am

Пробвай да почистиш за 7 минути вагон на БДЖ-кансен :)
07

Мнениеот railjet » Сря Май 27, 2015 8:56 am

niroulf написа:За бързото - достатъчно бързо е предвид работата, която извършваме като икономика.
Шинкансен-а струва милиарди, но и милиарди изкарва. В БДЖ ако налеем милиарди... видинския влак пак ще си остане "мазния влak".

Лоша постановка. Правилното е следното:
1.Достатъчно бавно возим, за да спечелим каквото и да е.
2. Абсурдно е да се наливат пари, там където няма мозък,изисквания цели и контрол.
railjet

Назад към Българските железници през погледа на медиите