Приоритетни направления - дискусия

Тук може да публикувате материали от медииите и вашите мнения по тях свързани с реализирането на настоящи и бъдещи проекти от българските железници по Оперативна програма "Транспорт" 2007-2013, програма ИСПА, проекти по Connecting Europe Facility (Механизъм за свързана Европа), програма "Марко Поло" на ЕС, TEN-T проекти и др. без софийския метрополитен

Re: Приоритетни направления - дискусия

Мнениеот ivajlo_nikolov » Съб Фев 13, 2016 12:57 am

А какво/от къде би се возило от/през София през Никопол- Турну Мъгуреле до/през Букурещ. СССР и СИВ вече ги няма....
Аватар
ivajlo_nikolov
Глобален модератор

Мнениеот georgievgi76 » Съб Фев 13, 2016 1:00 am

bdz_55-089 написа:
07 написа:
georgievgi76 написа:Луиш ,моляте отговорими на въпросът:
-колко струва един шинобус и колко един автобус
-колко разход на гориво има 55 за 100 кил ,возещ 2 вагона и колко има един или два автобуса

Въпроси от тоя род му бях задал още преди 6-7 години. И все още чакам отговора... Той е писател, не е читател и още по малко е мислител

Въпросът не е аз какъв съм , а какъв си ти и какво правиш в този форум, след като разсъждаваш по подобен начин.

Луиш ,за бан си.Питаме те конкретно нещо ,а ти заобикаляш нещата.
georgievgi76

Мнениеот bdz46203 » Съб Фев 13, 2016 11:22 am

bdz_55-089 написа: 91-ва нямаш понятие, но не ти и трябва, защото там също няма абсолютно нищо. Гарата на Силистра пустее с дни и седмици, да не кажа месеци. Когато съм минавал оттам, никога не съм виждал нещо различно от бурени, обхванали коловозите, изпочупени плочки и едно дезиро, едвам различимо на този запустял фон, както и внушителното приемно здание, което е също много изоставено.

Преди да пишеш отново глупости се интересувай малко. Самуил-Исперих има редовно товарно движение.
bdz46203

Мнениеот bdz_55-089 » Съб Фев 13, 2016 12:00 pm

ivajlo_nikolov написа:А какво/от къде би се возило от/през София през Никопол- Турну Мъгуреле до/през Букурещ. СССР и СИВ вече ги няма....

Щом за теб връзките на жалката ни 1-милионна и западаща столичка със космполитния 4 милионен Букурещ и всичко около и във него не си заслужава подобна връзка...А тогава защо очаквате и настоявате от румънците да припознаят района около Крайова и Турну Северин- забравено от бога място, за приоритетно при изграждане и модернизиране на инфраструктурата?! От днес почвам официална кампания срещу моста при Видин- Калафат и модернизиране на инфрата и подстъпите към него от румънска и българска страна. Ако трябва ще вложа цялото си дар слово по румънските форуми, докато не стигне до ушите на техните управници и да спрат да се занимават с Крайова. След като България очевидно се явява мащеха за линиите и района около Русе и така и не желае да ги приведе за 200 км/ч, а иска да прави това само около Пловдив, тогава и Русе с нищо не е длъжен на тази държава и не би трябвало да работи в полза на България. Много съжалявам! Всеки си знае интереса!
bdz_55-089

Мнениеот bdz46203 » Съб Фев 13, 2016 12:30 pm

Ти си болен мозък наистина. Отивай да се лекуваш някъде, Мястото ти не е по форумите а в някоя психиатрия.
bdz46203

Мнениеот georgievgi76 » Съб Фев 13, 2016 1:20 pm

bdz46203 написа:Ти си болен мозък наистина. Отивай да се лекуваш някъде, Мястото ти не е по форумите а в някоя психиатрия.

Споко ,това е втори ник на някой известен от форума.
georgievgi76

Мнениеот Otskov » Съб Фев 13, 2016 1:28 pm

При това много чувствителен на тема Русе, направо се е влюбил в града, Русе та Русе :mrgreen: ама и към Букурещ чувствата не са по-слаби :D
Луиш, можеш ли да издействаш от румънците тогава една мотриса да циркулира Варна-Добрич-Констанца ?
Аватар
Otskov

Мнениеот georgievgi76 » Съб Фев 13, 2016 1:30 pm

Otskov написа:При това много чувствителен на тема Русе, направо се е влюбил в града, Русе та Русе :mrgreen: ама и към Букурещ чувствата не са по-слаби :D
Лошо няма.Наистина трябва да се подобрят жп връзките с Румъния.
Луишя си дай фейсбука.
georgievgi76

Мнениеот BDZ 07 » Съб Фев 13, 2016 3:51 pm

една мотриса да циркулира Варна-Добрич-Констанца ?

Линията от/до нашата граница е пълна разруха. Не знам дали вече там се движи нещо. До преди конфликта в Украйна минаваше по един влак седмично в двете посоки до Добрич Север. Руснаците вече качват цистерните за газ на ферибот, стоварват ги край Варна, оттам - до Добрич Север и по обратния ред до ферибота.

Двата основни асфалтови пътя от Констанца до България - през Йовково (Кардам) и Дуранкулак, са без нито една неравност или дупка. Такава мотриса ще вози бригадата и някои и друг пътник от Вълчи дол.
Аватар
BDZ 07

Мнениеот georgievgi76 » Съб Фев 13, 2016 3:57 pm

BDZ 07 написа:
една мотриса да циркулира Варна-Добрич-Констанца ?

Линията от/до нашата граница е пълна разруха. Не знам дали вече там се движи нещо. До преди конфликта в Украйна минаваше по един влак седмично в двете посоки до Добрич Север. Руснаците вече качват цистерните за газ на ферибот, стоварват ги край Варна, оттам - до Добрич Север и по обратния ред до ферибота.

Двата основни асфалтови пътя от Констанца до България - през Йовково (Кардам) и Дуранкулак, са без нито една неравност или дупка. Такава мотриса ще вози бригадата и някои и друг пътник от Вълчи дол.

И защо е разруха,заради продажни политици.Не може да не се подбие тази линия и да се стегне.Дори на ръка става безработни ,пандизчии ,бежанци много.
georgievgi76

Мнениеот bdz_55-089 » Съб Фев 13, 2016 6:37 pm

Те, продажните политици, са също от този народ, който си ги заслужава и избира. Народ достатъчно закостенял в мислене, за да не приема нови свежи идеи за измъкване от блатото, а същевременно - прекалено опитващ да прилича на запада по един криворазбран начин. Достатъчно е само да се проследи системното подигравателно-нихилистично отношение към моите предложения от страна на ужким "компетентни" в сферата. Въпросът е не аз дали и доколко съм "луд", а те доколко са "компетентни" и способни след като преди 30 години имахме една процъфтяваща железница, а днес- пълна разруха, която няма смисъл да отричаме. Като носим от девет кладенеца вода, за да докажем, че все още тук-там имало някакво си кирливо товарно движенийце, няма да успеем да скрием трагедията. Колкото повече замазваме и замитаме проблемите в сектора, толкова повече те ще се задълбочават.
bdz_55-089

Мнениеот georgievgi76 » Съб Фев 13, 2016 7:59 pm

bdz_55-089 написа:Те, продажните политици, са също от този народ, който си ги заслужава и избира. Народ достатъчно закостенял в мислене, за да не приема нови свежи идеи за измъкване от блатото, а същевременно - прекалено опитващ да прилича на запада по един криворазбран начин. Достатъчно е само да се проследи системното подигравателно-нихилистично отношение към моите предложения от страна на ужким "компетентни" в сферата. Въпросът е не аз дали и доколко съм "луд", а те доколко са "компетентни" и способни след като преди 30 години имахме една процъфтяваща железница, а днес- пълна разруха, която няма смисъл да отричаме. Като носим от девет кладенеца вода, за да докажем, че все още тук-там имало някакво си кирливо товарно движенийце, няма да успеем да скрием трагедията. Колкото повече замазваме и замитаме проблемите в сектора, толкова повече те ще се задълбочават.

Луиш Чуканов ,моляте недей така.
georgievgi76

Мнениеот Otskov » Съб Фев 13, 2016 8:18 pm

Не се мъчи, за него приоритетни са клоновете, пък главните линии на саморазпад :)
Аватар
Otskov

Мнениеот georgievgi76 » Съб Фев 13, 2016 9:55 pm

Otskov написа:Не се мъчи, за него приоритетни са клоновете, пък главните линии на саморазпад :)

Не е зле да се оправят и клоновете.Ех ако Димитровград Кърджали стане под час.
georgievgi76

Re: Актуална информация за 2016-та година

Мнениеот railjet » Съб Фев 13, 2016 10:31 pm

ГОР. ОРЯХОВИЦА 14:47
ПАВЛИКЕНИ 15:10 15:11 -2
ЛЕВСКИ 15:24 15:25 -1
ПЛЕВЕН 15:53 15:54 -5 :!:
ЧЕРВ. БРЯГ 16:31 16:32 -5 :!:
РОМАН 16:52 16:52 -2
МЕЗДРА 17:05 17:06 -1
СВОГЕ 17:55 17:56 -1
РЕБРОВО 18:05 18:08 -1 (40/40)
(КУРИЛО = 25/40)
(КУМАРИЦА = 15)
СОФИЯ СЕВЕР 18:29 18:30 0
СОФИЯ -1

-19....

Без Реброво, Курило и Кумарица падаме на -26
Без Роман, Своге и Севера падаме на - 30
ГО-СОФИЯ реално 3:20, с по една минута на ЧБ и ПЛ...
railjet

Мнениеот bdz_55-089 » Нед Фев 14, 2016 12:11 pm

Otskov написа:Не се мъчи, за него приоритетни са клоновете, пък главните линии на саморазпад :)

Чудя се, въз основа на какво стигна до подобни, напълно погерешни, изводи? А нима си пропуснал десетките ми мнения, в които настоявам да се стегнат 4-та и 9-та ГЛАВНИ линии? Именно, защото те са обречени на саморазпад и защото там не се прави нищо сериозно.
bdz_55-089

Мнениеот bdz_55-089 » Нед Фев 14, 2016 12:12 pm

georgievgi76 написа:
bdz_55-089 написа:Те, продажните политици, са също от този народ, който си ги заслужава и избира. Народ достатъчно закостенял в мислене, за да не приема нови свежи идеи за измъкване от блатото, а същевременно - прекалено опитващ да прилича на запада по един криворазбран начин. Достатъчно е само да се проследи системното подигравателно-нихилистично отношение към моите предложения от страна на ужким "компетентни" в сферата. Въпросът е не аз дали и доколко съм "луд", а те доколко са "компетентни" и способни след като преди 30 години имахме една процъфтяваща железница, а днес- пълна разруха, която няма смисъл да отричаме. Като носим от девет кладенеца вода, за да докажем, че все още тук-там имало някакво си кирливо товарно движенийце, няма да успеем да скрием трагедията. Колкото повече замазваме и замитаме проблемите в сектора, толкова повече те ще се задълбочават.

Луиш Чуканов ,моляте недей така.

Защо бе, Георгиев Гей? :roll: :lol:
bdz_55-089

Re: Актуална информация за 2016-та година

Мнениеот bdz_55-089 » Нед Фев 14, 2016 12:27 pm

Абе стига сте се хвалили с това София- Горна Оряховица. Ясно е, че там нещата са добре. Дали е 3 :20 или 3:30 или 3:40, все е добре. Големият въпрос е какво става с Го- Р и защо там не може и не може да се падне под заветните 2 часа вече 30 години наред (ако приемем, че чудесата по линииите у нас се случват след 1989 г.)?
bdz_55-089

Мнениеот georgievgi76 » Нед Фев 14, 2016 12:58 pm

Защото си кух да разбереш ,че ВОЛЕН се продаде на Пеевски.
А дали съм гей ,знаеш какво писмо прати Славуца на Недялко Недялков.
п.п Сериозно прочети малко повече литература.Питам те ако държавата намери 5 000 000 евро и вземе две нови дезира ,пусне ги по 91 ,за колко време ще им избие парите.
georgievgi76

Мнениеот bdz_55-089 » Нед Фев 14, 2016 1:43 pm

Точно ти ли ще ми дрънкаш за "сериозност"? При положение, че изпадаш нон-стоп в оф-топик и непредизвикани лични нападки и обиди? Аз, разбира се, няма да ти остана длъжен- в това не бива да се съмняваш! Не знам и не ме интересуват писмата между хора, защото темата е за "приоритетни направления- дикусия" и това определено не включва лична кореспонденция, политика, споменаване имената на депутати, лични нападки и съвети.
Що се отнася до предложението за дезирото по 91-ва, това също не е по темата, но все пак ще ти отговоря така- дезирата по никоя друга линия не са на особена печалба, да не кажа, че са на сигурна загуба. Това не значи, че няма да има дезира или че ще има само по определени линии. Критерият за това къде какъв вид ПС ще се движи не е свързан с евентуална рентабилност, защото в такъв случай Гюешево нямаше да види Дезиро никога. Все пак, смятам, че Силистра като областен град и 91-ва линия, която е с по-голяма дължина от Кю- Гв и с по-висока скорост, заслужава много повече Дезиро.
bdz_55-089

ПредишнаСледваща

Назад към Европейски програми и проекти