Наименования на локомотиви

Информация и дискусии за дизеловите локомотиви и ДМВ на БДЖ и частните превозвачи. Разпределение на подвижен състав по депата, технически характеристики, завършени модернизации. Предимства и недостатъци, експлоатация. Информация и предложения за нов и поръчан подвижен състав.

Re: Наименования на локомотиви

Мнениеот bdz46203 » Пет Авг 12, 2016 10:38 am

bdz43r написа:БДЖ не е фирма, а социална служба в предсмъртна агония.

Хм, и ти хапеш ръката, която те храни. Къде ще ходиш? В метрото ли? Или някое друго частниче, а?
bdz46203

Мнениеот ivajlo_nikolov » Пет Авг 12, 2016 11:49 am

bdz46203 написа:Ха ха ха Какви 22 години, бе пенчооо?! БДЖ е фирма на 150 години!!! Къде си тръгнал с ти с вашата измислена фирмичка?? Ако не беше БДЖ, нямаше и да съществувате. Хубаво, че имало яко крадане, за да станете фирма. Те парите не са дошли от въздуха. Естествено, че държавни парички сте цоцнали в началото. Всички работещи там са работели в БДЖ преди, включително и ти!
То и в Септември завода е частен. Сигурно и той е създаден 22 години преди БДЖ.. :lol: :lol:

Частните железници в България са възникнали 22 години преди основаването на БДЖ и национализацията 3 години след това на първата съществуваща в България ж.п. линия. След Съединението през 1909г. се национализира и Източнорумелийската железница Одрин/Ямбол- Раковски (Димитровград)-Белово на барон Хирш. Депото в Саранбей, прераснало в Ж.П. завод Септември е 15 години по-старо от БДЖ и е било собственост на тази железница. Колкото до манталитета на персонала в държавните предприятия, той изкристализира в последния ти пост - там поголовно се краде и голяма част от персонала не вярва, че без крадене може да се живее, камо ли забогатее. А това с цоцането най ми хареса - ами БДЖ-ПП цоца 220 млн. лв. пари на данъкоплатците НЕ за да предоставя услуга, а за да съществува. И някои си мислят, че при всички е така.
Аватар
ivajlo_nikolov
Глобален модератор

Мнениеот bdz46203 » Пет Авг 12, 2016 12:32 pm

Поголовно се краде друг път!!! Едно болт-че не съм взел, бе папуняк! Ела поработи един месец с мен, малко да ти се изяснят нещата за работата ни. Че очевидно живееш в голяма заблуда.
bdz46203

Мнениеот Florian » Пет Авг 12, 2016 12:44 pm

bdz46203 написа:Ха ха ха Какви 22 години, бе пенчооо?! БДЖ е фирма на 150 години!!! Къде си тръгнал с ти с вашата измислена фирмичка?? Ако не беше БДЖ, нямаше и да съществувате. Хубаво, че имало яко крадане, за да станете фирма. Те парите не са дошли от въздуха. Естествено, че държавни парички сте цоцнали в началото. Всички работещи там са работели в БДЖ преди, включително и ти!
То и в Септември завода е частен. Сигурно и той е създаден 22 години преди БДЖ.. :lol: :lol:

Приятелю, БДЖ са създадени през 1888 година, а локомотивният завод в Русе през 1866 година.
22 години, преди да се създаде държавната ви компания, в Русе е имало железница и са се ремонтирали локомотиви.
Държавни парички не сме "цоцнали" - има публични регистри за това, ако желаеш.
При нас бивши служители на БДЖ са само 2 машинисти и няколко човека от депо Русе. Нито аз, нито 90% от персонала ни изобщо някога са работили в БДЖ.
А аз, когато съм имал право да започна работа, БДЖ беше станало клоаката, която е и днес - никога не съм си и помислял да работя там - мерси :)
Florian

Мнениеот bdz46203 » Пет Авг 12, 2016 1:24 pm

Мдаааа....щом казваш...
Ето ти един цитат:
Русенската фирма е закупила ключовото оборудване от фалиралия "Локомотивно-ремонтен завод" в Русе. ЛВЗ беше част от БДЖ до 2001 г., а след приватизацията си смени няколко собственика и от 2007 г. беше в "Железопътна инфраструктура-холдингово дружество", контролирано от Васил Божков. Преди около три години компанията спря да работи и заради неплатени задължения активите му бяха продадени на търг от съдебен изпълнител. "Експрес сервиз" купи част от тях.

После не ми казвай, че не сте били част от БДЖ....
Последно вие сте фалиралия завод на БДЖ или създадената през 2000 и някоя година "експрес..." ? :D
Приятелю, не съм ти някъв" фен" да го лъжеш. Аз не пася трева.
Хайде малко по-сериозно ако обичаш!
bdz46203

Мнениеот Driver » Пет Авг 12, 2016 2:43 pm

46203 От постовите ти до тука клониш към не добро психическо здаве.Може би никой не те иска на работа освен социалното дружество БДЖ.Което лапа парите на данакоплатица за да дава жалки подаяния на такива като ТЕБ.Огледай се около теб кои останаха в БДЖ.Всичко що е малко от малко кадърно го няма в бдж. Сполайти приятелю.
Driver

Мнениеот KRAKOMOBILA » Пет Авг 12, 2016 3:58 pm

bdz46203 написа:Мдаааа....щом казваш...
Ето ти един цитат:
Русенската фирма е закупила ключовото оборудване от фалиралия "Локомотивно-ремонтен завод" в Русе. ЛВЗ беше част от БДЖ до 2001 г., а след приватизацията си смени няколко собственика и от 2007 г. беше в "Железопътна инфраструктура-холдингово дружество", контролирано от Васил Божков. Преди около три години компанията спря да работи и заради неплатени задължения активите му бяха продадени на търг от съдебен изпълнител. "Експрес сервиз" купи част от тях.

После не ми казвай, че не сте били част от БДЖ....
Последно вие сте фалиралия завод на БДЖ или създадената през 2000 и някоя година "експрес..." ? :D
Приятелю, не съм ти някъв" фен" да го лъжеш. Аз не пася трева.

Ти нещо май си мислиш, че ЛВЗ Русе и Експрес Сервиз имат нещо общо ? Само леко под секрет ще ти кажа, че двата завода са дори на различни гари по ж.п. мрежата...
KRAKOMOBILA

Мнениеот Florian » Пет Авг 12, 2016 4:03 pm

bdz46203 написа:Последно вие сте фалиралия завод на БДЖ или създадената през 2000 и някоя година "експрес..." ? :D

Започни да правиш разлика между фирма, предприятие и юридическо лице. В общия случай са взаимозаменяеми, но има и съществени разлики.
По времето на комунизма, когато нямаше как да има частна собственост, заводът, заедно с всички вагонни заводи примерно, са били в рамките на БДЖ, като обособени предприятия с обща шапка.
След приватизацията на тези всички обособени заводи, част от тях попаднаха в ръцете на тогавашните си директори и част от работниците - примери ВРЗ, Трансвагон, Тракция - и започнаха ударно да се развиват, модернизират и излизат на външни пазари. Моите уважения към нашите приятели оттам.
Друга част от заводите - например ЖПЗ в София, НИИТ и ЛВЗ в Русе попаднаха в ръцете на бандитски групировки, които не направиха и лев инвестиции, изтеглиха кредити и умишлено фалираха заводите (завличайки НОИ, НАП и работниците).
Ние не сме нито от първите, нито от вторите. Взехме най-добрите специалисти от ЛВЗ, а по-късно избрахме и си купихме най-добрите машини от вече фалиралия завод. Тази съвкупност се нарича предприятие. Преместихме всичко в специално построени модерни сгради. На практика предприятието, което преди се наричаше ЛВЗ, не е преустановявало дейността си от 150 години. Локомотиви винаги са се ремонтирали и ще се ремонтират в Русе - не ни мисли :)
По-интересно е кога именно вагонните заводи и ние започнахме да правим машини за износ, кога се модернизирахме и изчистихме и кога станахме признати на европейския пазар? Точно така - в момента, в който сме станали частни фирми и повече нямахме нищо общо с БДЖ.
Florian

Мнениеот mitko08888 » Пет Авг 12, 2016 5:52 pm

Чудя ви се на ъкъла - защо му се връзвате (на любимата ми серия 46.200). Нито ще го убедите, нито ще му втълпите нещо ново в главата. Човекът не е на 20 години за да му разтълкувате истините в живота (които преди обяснявахме на 7 годишните). Той си има своята представа, да си живее с нея. Може в една отделна тема да разкажете за историята на фирмата, за продукцията - може би технически, като за специализиран форум. Техническо описание на мдд почти не се среща, тегл. характеристика намерих само за МДД-4, интересни факти от експлоатацията почти няма, а пък вместо това се обяснявате то къде изгрява слънзето и кое е бяло - кое е черно.
mitko08888

Мнениеот Florian » Пет Авг 12, 2016 9:18 pm

Половината мнения във форума са негови и оставаме с впечатлението, че това е нивото на самия форум. Аз тук каквато и тема да подхвана и се появява този да развали дискусията - както и в тази.
Florian

Мнениеот mitko08888 » Пет Авг 12, 2016 9:44 pm

Това е неизбежно във всеки форум, който се модерира като този. Нито форумът ще загуби нещо, нито някой от нас, ако просто се игнорират неговите мнения. А пък дали освен неговите мнения ще има и полезни и интересни дискусии - не виждам да зависи от него.
mitko08888

Мнениеот bdz46203 » Съб Авг 13, 2016 8:49 am

Как очаквате да реагирам, като се нахвърляте да ме обиждате само, защото работя в БДЖ. Постоянно плюене по мен и БДЖ, сякаш аз съм виновен, че ни управляват кухи кратуни.
Ако господинът се държеше по-човешки, а не все едно е бог и тяхната фирма не е най-великата на света, нямаше да реагирам така. Колкото и добре да се развива фирмата, с подобно надменно отнешение от "мениджъра", се разваля всичко.
Ставаше въпрос за твърденията, че фирмата е създадена, години преди БДЖ и няма нищо общо, което след всички обяснения се видя, че не е точно така.
bdz46203

Мнениеот bdz46203 » Съб Авг 13, 2016 8:55 am

Driver написа:46203 От постовите ти до тука клониш към не добро психическо здаве.Може би никой не те иска на работа освен социалното дружество БДЖ.Което лапа парите на данакоплатица за да дава жалки подаяния на такива като ТЕБ.Огледай се около теб кои останаха в БДЖ.Всичко що е малко от малко кадърно го няма в бдж. Сполайти приятелю.

Приятелю, преди да отидеш в БЖК, къде си бил? Не забравяй, че в БДЖ си се изградил като машинист и т.н. Кажи ми БЖК, колко млади кадри обучи за машинисти? Или само взимаше подготвени кадри и вече пенсионирани. Ти предполагам си от вторите.
От къде са машинистите във всички частни компании? То е ясно от къде, не ми отговаряй. Колко от частните компании наемат млади момчета и да ги обучат, като специалисти?
bdz46203

Мнениеот Driver » Съб Авг 13, 2016 9:36 am

несъм конкретизирал къде работя че имам доста познания имам за кадрите до някъде си прав но не остана материал за обучение за взраста ми не позна нямам 25лева под възглавницата като се събудя сутрин трябва да ги заработя.Ти ако имаш дупе рзшири си мрогледа за жп транспорта.Почукай на различни врати за работа извън любимото бдж иначе няма здавословно спасение. БДЖ ти влияе лошо неможеш да си разчупиш мисълта.
Driver

Мнениеот dobriii123 » Съб Авг 13, 2016 11:03 am

А че ти винаги се нахвърляш на частните превозвачи и наричаш колегите си от чужди компании, оценяващи обективно нещата "лизогъзци" (е, не е било директно и винаги) как ти се струва? БДЖ е най-най и всички критики към нея са недопустими, така ли? Не за всичко за виновни частниците, НКЖИ и други, нали? Да вадим от 9 кладенеца вода как на БДЖ е жертва и винаги някой друг е виновен...не е яко някак си. Чакам да видя с каква ругатня ще ми отговориш.
dobriii123

Мнениеот bdz46203 » Съб Авг 13, 2016 11:15 am

dobriii123 написа:А че ти винаги се нахвърляш на частните превозвачи и наричаш колегите си от чужди компании, оценяващи обективно нещата "лизогъзци" (е, не е било директно и винаги) как ти се струва? БДЖ е най-най и всички критики към нея са недопустими, така ли? Не за всичко за виновни частниците, НКЖИ и други, нали? Да вадим от 9 кладенеца вода как на БДЖ е жертва и винаги някой друг е виновен...не е яко някак си. Чакам да видя с каква ругатня ще ми отговориш.

Ама давай бе, плюй по БДЖ-то. То е много "мъжка постъпка" .... Ама после като спрат влаковете, ще се возиш само на цистерни със сярна киселина или ще се лашкаш по автобусите за 5 лева на 30 км.
Следващият път като ме снимаш на Роман, ще спра влака и ще те кача в кабината да ти обясня някои неща.
bdz46203

Мнениеот dobriii123 » Съб Авг 13, 2016 2:49 pm

bdz46203 написа:
dobriii123 написа:А че ти винаги се нахвърляш на частните превозвачи и наричаш колегите си от чужди компании, оценяващи обективно нещата "лизогъзци" (е, не е било директно и винаги) как ти се струва? БДЖ е най-най и всички критики към нея са недопустими, така ли? Не за всичко за виновни частниците, НКЖИ и други, нали? Да вадим от 9 кладенеца вода как на БДЖ е жертва и винаги някой друг е виновен...не е яко някак си. Чакам да видя с каква ругатня ще ми отговориш.

Ама давай бе, плюй по БДЖ-то. То е много "мъжка постъпка" .... Ама после като спрат влаковете, ще се возиш само на цистерни със сярна киселина или ще се лашкаш по автобусите за 5 лева на 30 км.
Следващият път като ме снимаш на Роман, ще спра влака и ще те кача в кабината да ти обясня някои неща.

Аз съм фен на железницата, а това не ме задължава да съм фен на БДЖ. Ти пък нали си голям мъж, че даже и заплашваш...с теб просто не виждам смисъл да споря. Само моля те, пиши тук когато БДЖ стигне частниците по параграфите, заради които "лизогъзците" ходят да работят при частника и заради които БДЖ губи товари. Много бих се радвал нещо в БДЖ да се промени към по-добро, но колкото и да се лъжем в момента "процъфтялото" БДЖ е в такова състояние, че не знам може ли по-зле. И не е коректно да си траем все едно го няма. Убеждавам се в твърденията на другите потребители - когато БДЖ се осере ти не признаваш и вадиш какви ли не аргументи за чужда вина. Когато обаче стане и най-малката издънка при някой друг, веднага вдигаш врява.
dobriii123

Мнениеот bdz46203 » Съб Авг 13, 2016 3:26 pm

dobriii123 написа: Много бих се радвал нещо в БДЖ да се промени към по-добро, но колкото и да се лъжем в момента "процъфтялото" БДЖ е в такова състояние, че не знам може ли по-зле. И не е коректно да си траем все едно го няма. Убеждавам се в твърденията на другите потребители - когато БДЖ се осере ти не признаваш и вадиш какви ли не аргументи за чужда вина. Когато обаче стане и най-малката издънка при някой друг, веднага вдигаш врява.

Като би се радвал, недей да плюеш сега.
Не си чел достатъчно мненията ми. Казвал съм много пъти за проблемите в БДЖ и никога не съм ги отричал. Ама тука няколко "типа", дето постоянно пишат как НКЖИ процъфтявало, как се ремонтирали линии и т.н. А същевременно да ставам свидетел в работата си на бруталната гробница, в която се превръщат жп линиите. Е това не мога да го приема!! Такива откровени лъжи просто.
Да се плюе по машинисти, кондуктори, началник-влакове, ревизори, че те съсипват БДЖ, няма как да го приема. Ами, че има два пъти повече администрация, знаеш ли? А? Те какво правят ми кажи? Защо не плюете по тях? Защото не ги виждате. Защото си седят в комфортните канцеларийки и ...... да не изреждам. А ние нека се бъхтиме.
bdz46203

Мнениеот plastikat » Съб Авг 13, 2016 5:25 pm

bdz46203 написа:Защото си седят в комфортните канцеларийки......

А защо администрацията на частниците седят в удобни офиси , а не канцеларии? Май комунизЪма никога няма да си отиде от БДЖ ?
Аватар
plastikat

Мнениеот ПЖИ43в » Съб Авг 13, 2016 5:52 pm

plastikat написа:.........
А защо администрацията на частниците седят в удобни офиси ,......

...и...командват влаковете си от вилите ,или градините си на село! :o
ПЖИ43в

ПредишнаСледваща

Назад към Дизелови локомотиви и ДМВ