Неприличен жест на машинист ?

Обсъждане на по-общи теми, които не попадат в обхвата на горните форуми (например обсъждане на ръководните структури на БДЖ и НКЖИ). Макар и "общи", темите трябва да са свързани с железниците или поне с някакъв друг вид транспорт или транспортна инфраструктура. Координация на срещи за наблюдение на влакове, обиколка на линии, обмяна на идеи и т.н.

Неприличен жест на машинист ?

Мнениеот plastikat » Чет Мар 13, 2014 9:48 am

В Дойче Бан ,машинистите дали показват среден пръст на клиентите си ? Изображение
Аватар
plastikat

Re: Нередности и произшествия в ЖП транспорта през 2014 г.

Мнениеот 07 » Чет Мар 13, 2014 10:09 am

Няма как, те са дисциплинирани и при работещ климатик не отварят прозореца... А този явно е дришльо-комплексар.
07

Мнениеот plastikat » Чет Мар 13, 2014 10:16 am

А дришльото не е ли редно да бъде санкциониран ,макар и само със забележка ?
Аватар
plastikat

Мнениеот 07 » Чет Мар 13, 2014 11:30 am

plastikat написа:А дришльото не е ли редно да бъде санкциониран ,макар и само със забележка ?

Само ако някой се оплаче официално, и докаже кой е дришльото..
07

Мнениеот Недев » Чет Мар 13, 2014 1:16 pm

Лесно може да се докаже кой е показал средния пръст имайки предвид , че снимката съм я направил на 11.03 около 10.20 часа. Забелязах го едва вечерта когато разглеждах снимките вкъщи. Предпочитам да се радвам на хората, които ме поздравяват и им доставя удоволствие, че ги снимаме отколкото да се занимавам с глупаци взели се много насериозно.
Недев

Мнениеот railjet » Чет Мар 13, 2014 1:26 pm

Снимката кърти!!!!

1) 40 годишен дарак
2) Руините на жп завода за фон
3) Средният пръст на машинистера.

100% СОЦИАЛИЗЪМ !!

Публикувай я в европейския сървър за жп снимки :idea: . Такива развалини трудно се намираха и бивша Югославия след войната.
railjet

Мнениеот 1435 » Чет Мар 13, 2014 3:26 pm

Къде го видяхте тоя среден пръст? При мен снимката излиза разтеглена и челната кабина не се вижда?
1435

Мнениеот plastikat » Чет Мар 13, 2014 3:28 pm

http://media.snimka.bg/s1/3269/03278237 ... pg?r=0.url Подава се една ръчичка ...........
Аватар
plastikat

Мнениеот Варужан Апелян » Чет Мар 13, 2014 4:26 pm

Да обобщим:
Ясно се вижда неприличния жест на машиниста. Снимката е направена на 11.03.2014 в 10.20 часа. Мястото на снимката е пред жп завода в София. Локомотивът е 45 199. Липсва само мястото на фотографа?

Изображение
Варужан Апелян

Мнениеот 1435 » Чет Мар 13, 2014 4:59 pm

Според мен си е вдигнал палеца не средния пръст :D
1435

Мнениеот 07 » Чет Мар 13, 2014 5:06 pm

1435 написа:Според мен си е вдигнал палеца не средния пръст :D

Това значи че му липсват два пръста...
07

Мнениеот Недев » Чет Мар 13, 2014 5:30 pm

Фокуса на снимката не е върху ръчичката на машиниста, щото целта ми е била друга. А колкото до мястото на снимане е в началото на перона на 7 коловоз , източна страна.
Недев

Мнениеот Варужан Апелян » Чет Мар 13, 2014 6:21 pm

Имаше ли други пътници на перона на 7 коловоз?
Варужан Апелян

Мнениеот Недев » Чет Мар 13, 2014 6:57 pm

Пътници със сигурност имаше. От този коловоз в 10.35 часа тръгваше БВ 8601.
Недев

Мнениеот plastikat » Чет Мар 13, 2014 7:15 pm

Предлагам на г-н инжинера Колев,когато пише в бюлетинчето , "как БДЖ подобрява транспортното обслужване" - да поставя и тази снимка с "любезният поздрав на машиниста" ,за илюстрация.
Аватар
plastikat

Мнениеот Driver » Чет Мар 13, 2014 7:34 pm

Откаде сте сигурни че поздрава е за фотографа какво толкова е станало все пак живеем в демокрация всеки може да протистира дори и със жестове.Или трябва да се иска разрешение за протеста.А фотографа искали съгласието на машениста да бъде сниман ?Фотографа не нарушавали нечии права?
Driver

Мнениеот tranzit » Чет Мар 13, 2014 7:39 pm

Момчета а редно ли е да снимате , където няма повече от 10 човека . Това е подсъдимо. И лесно може да се докаже този човек , който е правил пък тази снимка. Ако се обърнат нещата.... не че не снимайте, но когато има един- двама души -видими на снимка, по- добре си замълчете и не се вкарвайте в беля.
Конституционната забрана:

В чл. 32 от Конституцията на Република България, като част принципа за неприкосновеност на личния живот, е прогласена забраната “Никой не може да бъде следен, фотографиран, филмиран, записван или подлаган на други подобни действия без негово знание или въпреки неговото изрично несъгласие освен в предвидените от закона случаи”. (В “предвидените от закона случаи” означава, че този текст няма да ме защити, когато за целите на наказателно преследване, аз бъда фотографиран от държавен орган. Също така, по време на спортни мероприятия законът предупреждава, че заснетото от охранителните камери по стадионите, ще бъде доказателство в съда срещу нарушителите на реда. Единственото условие е на видно място да бъде поставен знак, който уведомява за съществуването на видеотехника, като дори не е нужно да се съобщава нейното разположение).

Защитен съм тогава, когато фотографирането е станало без моето знание ИЛИ изрично съм му се противопоставил. След като зная, че съм обект на подобни действия, но не се противопоставя изрично (виждам, че ме снимат, но не реагирам), се предполага, че мълчаливо се примирявам с чуждото своеволие, а това би имало значение за съда при един бъдещ съдебен спор.
Как да се защитя, в случай че моя снимка е неправомерно публикувана в медиите или интернет?

Разпространението на снимка в печатно издание или интернет е обработване на лични данни по смисъла на Закон за защита на личните данни, ако от нея по безспорен начин може да бъдат разпознати едно или повече лица. Ако не съм дал съгласието си за публикуването на такава снимка и не са налице разгледаните по-горе условия, при които могат да ме снимат без позволението ми, е засегната неприкосновеността на личните ми данни и аз имам следните възможности:
■да подам жалба до:

1. Комисията за защита на лични данни в едногодишен срок от узнаване на нарушението, но не по-късно от пет години от извършването му.

2. административен съд, като наред с това имам право да претендирам обезщетение, в случай че съм претърпял вреди.
■Да подам иск срещу нарушителя, когато в резултат на неговите действия съм претърпял вреди. Имуществени вреди ще претърпя тогава, когато например в следствие на публикацията ме уволнят от работа или не сключа важна сделка. Ако последствията от публикуването засегнат личността и достойнството ми, физическото и емоционалното ми състояние, аз ще имам възможността да претендирам обезщетение за неимуществени вреди, което съдът определя по справедливост. И в двата случая вредите трябва да се докажат!
Мисля че ги знаете, но все пак внимавайте.
tranzit

Мнениеот Недев » Чет Мар 13, 2014 7:50 pm

Като става въпрос за конституционни права:
Кога могат да ме снимат без моето позволение?

Законът не изисква съгласието ми, когато:

■изображението е било направено в хода на обществената дейност, която извършвам, заснет съм на публично или обществено място (например: на кафе пред парламента, народното събрание или президентството, изразявайки гражданска позиция);
■изображението на лицето ми е само детайл в произведение, показващо събрание, шествие или пейзаж;
■съм получил предварително възнаграждение за снимката/видеото.
Позволено е заснематето с редакционна цел – това е ползването на кадри за представяне пред обществото на събития, представляващи обществен, политически и социален интерес. На спортно или културно събитие също мога да бъда заснеман, ако съответният фоторепортер притежава необходимото разрешение да снима. Това разрешение се дава предварително от организатора на събитието или собственика на помещението и се нарича “акредитация”.

Май четем законите като дявола евангилието!
Недев

Мнениеот bdz43r » Чет Мар 13, 2014 7:56 pm

Driver написа:Откаде сте сигурни че поздрава е за фотографа...
Не сме, но е достатъчно ясно.
Driver написа:все пак живеем в демокрация всеки може да протистира дори и със жестове.Или трябва да се иска разрешение за протеста.
Демокрацаята не е баш това, колкото и да им се иска на повечето българи.
bdz43r

Мнениеот Driver » Чет Мар 13, 2014 8:04 pm

Абе ти ме снимай без моето съгласие пък да видим какво разкарване ще падне
Driver

Следваща

Назад към Общи теми / Other railway topics