Избор на модератори за Категория ГДВ

Тук могат да се обсъждат всякакви организационни въпроси по отношение на форума като например броят и видовете раздели, свързване или разделяне на мнения, поведението (само, ако е крайно наложително) на потребители, съвети и препоръки за оптимизация и други организационни въпроси.

Избор на модератори за Категория ГДВ

Мнениеот Administrator » Пон Сеп 23, 2013 3:11 pm

В тази тема ще се проведе кратка процедура за избор на модератори за двата раздела в Категория ГДВ. Модераторите ще имат право да увеличат/намаляват броя на разделите в Категорията; да реорганизират темите в раздела; да се разпореждат изцяло с мненията на потребителите в Категорията. Администраторът обмисля дали изцяло да се оттегли от модерирането на тази Категория, което ще разшири управлението на форума сред неговите потребителите. Моля, за Вашите номинации и самономинации. Броят на модераторите, които ще бъдат назначени, засега не е ясен, но ще бъдат повече от един.
Номинациите ще траят няколко дни по преценка на Администратора. Процедурата ще бъде максимално съкратена. Моля, побързайте !

(Глобалните модератори Весо и Ивайло Николов скоро ще бъдат с възстановени и вероятно разширени права).
Administrator
Администратор

Re: Модератори за Категория ГДВ

Мнениеот Administrator » Пон Сеп 23, 2013 3:13 pm

Моите номинации са:

1. bdz
2. rexkos1991
3. Saruman
Administrator
Администратор

Re: Избор на модератори за Категория ГДВ

Мнениеот Saruman » Пон Сеп 23, 2013 3:35 pm

Моля мен не ме замесвайте, имам си достатъчно занимания и задачи извън работно време. Благодаря!
Аватар
Saruman

Мнениеот Administrator » Пон Сеп 23, 2013 3:38 pm

Благодаря за бързата реакция. Този път искам процедурата да протече по-бързо. Много се надявам на повече номинации, повече самономинации и повече желаещи. Особено на хора с идеи за развитие адекватна поддръжка на съответния раздел. За съжаление и аз нямам неограничено свободно време, така, че това ще ми бъде добра помощ, а и се надявам да се приложи този вариант и за други раздели. Не е лошо и хората да имат определени познания в съответните раздели, но не е задължителен фактор. Така, че надявам се останалите двама от моите номинации да отговорят положително на поканата ми. Има и други хора, които са много подходящи за това, но просто на момента се сетих за първите трима и ги написах, така, че предлагайте и Вие.
Administrator
Администратор

Мнениеот railjet » Пон Сеп 23, 2013 3:42 pm

Ванчо.
railjet

Мнениеот nickytod » Пон Сеп 23, 2013 4:02 pm

- Rexcos
- Vancho
nickytod

Мнениеот 46-211 Dzver » Пон Сеп 23, 2013 6:36 pm

Глобалните модератори Весо и Ивайло Николов скоро ще бъдат с възстановени и вероятно разширени права).

Весо почти не влиза тук, а ще е модератор??? :shock: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
46-211 Dzver

Мнениеот railjet » Пон Сеп 23, 2013 6:52 pm

Доколкото разбирам, виновникът съм аз със спама за Партията и Глъма. Е добре, няма повече да ви досаждам. В крайна сметка всеки индивид, група от индивиди, цял народ, има правото сам да си го навре отзад. И даже да набутва още по-навътре. На никого не можем да отнемем това право. А пък и е безсмислено.

Дори в семейното обкръжение съм стигнал отчаяние от червени тикви и съм вдигнал ръце. Мъка ми е да ги гледам как бавно загасват в мизерия и тъпота, но насила хубост не става.... :(
railjet

Мнениеот Administrator » Пон Сеп 23, 2013 8:28 pm

46-211 Dzver написа:
Глобалните модератори Весо и Ивайло Николов скоро ще бъдат с възстановени и вероятно разширени права).

Весо почти не влиза тук, а ще е модератор??? :shock: :mrgreen: :mrgreen:

Ще говоря с него. По принцип те си бяха модератори и преди промените във форума. Ще ги попитам за съгласие дали отново биха искали да бъдат такива.
Administrator
Администратор

Мнениеот VESO » Пон Сеп 23, 2013 8:47 pm

46-211 Dzver написа:Весо почти не влиза тук, а ще е модератор??? :shock: :mrgreen: :mrgreen:

И как пък го прецени това , като всеки ден влизам поне по 4-5 пъти във форума? Това че не пиша е отделна тема на разговор.
Аватар
VESO
Глобален модератор

Мнениеот Administrator » Пон Сеп 23, 2013 8:56 pm

Потвърждавам, че Весо редовно е във форума. Когато и да го проверя винаги е бил броени минути или часове преди това във форума.
Administrator
Администратор

Мнениеот Fedya » Пон Сеп 23, 2013 9:17 pm

Ех, Петре Петре!, откраднали са ти палатката!, според заглавието на твоя форум за глобален модератор ти трябва железничар, а не фен на железницата!. { Весо моите извинения!, не си и правя илузията /нямам кирилица в момента/ да те обиждам}. Но и не пренебрегвам адвокатските ти познания. Във форума Ви, има всякакви раздели някои от които специфични!. Но Ваша работа живи и здрави!. И не се сърдете когато дойде деня, "на компа влак има а на релсите няма".
Fedya

Мнениеот 07 » Пон Сеп 23, 2013 9:23 pm

Г-н Йоргов, моите уважения към вас, като професионалист, но не е необходимо да си железничар, за да подържаш реда и обноските във един ЖП форум. Просто трябва да си безпристрастен човек, за който няма "наши" и "ваши" и да можеш да мериш с един аршин за всеки. Е и да имаш много свободно време...
07

Мнениеот Administrator » Пон Сеп 23, 2013 9:26 pm

07 е прав. За глобалните модератори абсолютно важи това, което е казал. А иначе са нужни, разбира се, по раздели и професионални модератори. Затова и започвам с Категорията ГДВ.
Administrator
Администратор

Мнениеот NikolaiRG » Пон Сеп 23, 2013 9:40 pm

Форумът не е железничарски, за да е необходим железничар за модератор. Иначе ще стане както в ранните години на интернет - компютърджиите пишеха новините и те съответно бяха пълни с бисери. Това е просто форум на любители на железопътния транспорт. Не го приемайте чак толкова като официална инстанция или призванието в живота си. За модератор е необходим преди всичко УРАВНОВЕСЕН човек. Мисля, че колегата railjet (Galfon, Julian), въпреки острия си език понякога, става за тази работа, макар че доста хора ще ми възразят. Освен това не мисля, че най-плодовитите откъм мнения и идеи, е редно да са модератори. Нека те да си пишат, а други да се грижат за реда. Иначе ще я докараме дотам, че модераторите да налагат мнения и да трият неудобните. Така е и в живота - добрите професионалисти рядко са добри мениджъри и обратно.
Последна промяна NikolaiRG на Пон Сеп 23, 2013 10:33 pm, променена общо 1 път
Аватар
NikolaiRG

Мнениеот 46-211 Dzver » Пон Сеп 23, 2013 9:58 pm

VESO написа:
46-211 Dzver написа:Весо почти не влиза тук, а ще е модератор??? :shock: :mrgreen: :mrgreen:

И как пък го прецени това , като всеки ден влизам поне по 4-5 пъти във форума? Това че не пиша е отделна тема на разговор.

Ами това реално ти е първото мнение във форума. Така прецених.
Аватар
46-211 Dzver

Мнениеот turboto » Пон Сеп 23, 2013 11:28 pm

Подкрепям казаното от NikolaiRG

Към
2. rexkos1991
3. Saruman
4. Димо Карев (не знам с кой ник е тук)
5. railjet също

VESO е по-скоро за спотинга да ги усмирява :)
turboto

Мнениеот 07 » Пон Сеп 23, 2013 11:33 pm

NikolaiRG написа: Освен това не мисля, че най-плодовитите откъм мнения и идеи, е редно да са модератори. Нека те да си пишат, а други да се грижат за реда. Иначе ще я докараме дотам, че модераторите да налагат мнения и да трият неудобните. Така е и в живота - добрите професионалисти рядко са добри мениджъри и обратно.

Подкрепям с две ръце.
07

Мнениеот rexkos1991 » Вто Сеп 24, 2013 3:49 am

Предлагам за модератори Ванчо4647, Жулиен (рейлджетът), Весо и себе си. ;)
rexkos1991

Мнениеот Fedya » Вто Сеп 24, 2013 6:23 am

07 написа:Г-н Йоргов, моите уважения към вас, като професионалист, но не е необходимо да си железничар, за да подържаш реда и обноските във един ЖП форум. Просто трябва да си безпристрастен човек, за който няма "наши" и "ваши" и да можеш да мериш с един аршин за всеки. Е и да имаш много свободно време...

Не смятам да изпадам в полемики с когото и да било или да споря!, Ваша воля просто исках да споделя кое е правилното,но след като се пишат и мнения че форума не е железничарски явно повредата е в моя телевизор.
Fedya

Следваща

Назад към Организационни въпроси по форума / Forum Administration