Прякори и прозвища на локомотиви

Информация, спомени и дискусии за историята, съдбата, техническите характеристики, настоящото местоположение и състояние и т.н. на локомотиви, мотриси и вагони, които вече не са на редовна служба в БДЖ.

Re: Прякори и прозвища на локомотиви

Мнениеот KRAKOMOBILA » Сря Фев 10, 2016 1:50 pm

Що пък аз да имам късмет ? Кой ги кара да слизат в движение ?
KRAKOMOBILA

Мнениеот 07 » Сря Фев 10, 2016 1:53 pm

railjet написа:Кракомобил има късмет, че некой шемет не се е потрошил при слизане от влака в движение.

Той какво е виновен че някой кретен си търси дарвинова награда? Има един надпис до всяка врата "неотваряй преди влака да е спрял"
07

Мнениеот railjet » Сря Фев 10, 2016 2:04 pm

KRAKOMOBILA написа:Що пък аз да имам късмет ? Кой ги кара да слизат в движение ?

Никой, но ако има повреден кретен, ще се заведе дело с/у БДЖ. А БДЖ ще си измие ръцете с теб. Абсурдно и несправедливо, но напълно възможно в Бг.
railjet

Мнениеот KRAKOMOBILA » Сря Фев 10, 2016 2:15 pm

Ще си измие ръцете с мен ако аз се съглася с това - което няма как да стане - за това има едни хора дето им викат адвокати и взимат пари за да те защитават когато си в правото си. Смятам въпроса за приключен.
KRAKOMOBILA

Re: Актуална информация за 2016-та година

Мнениеот дзвера44 » Нед Фев 14, 2016 11:17 pm

bdz46203 написа:
KRAKOMOBILA написа:От персонала никой не им вика нито Банани, нито Патета. 002 вчера беше ТП - вече трябва да върви.

Всички машинисти от Бургас, Карнобат, Сливен и региона им викат Патета. Вие в Софето не знам как им викате. Пък тези дето снимат из линиите им викат банани.

Кой машинист им казва патета бе? Единицата и Двойката се казват.
дзвера44

Мнениеот дзвера44 » Нед Фев 14, 2016 11:32 pm

bdz46203 написа:
KRAKOMOBILA написа:Става такова, че докато синята събере веригата за тяга - червената ще е вдигнала 50.

Хе хе. Ти така ли ги сравняваш?!? При развъртяна вентилация на 46 и 46-200, никоя Шкода няма шанс. Ще ти кажа едно само. Малък, пробвано е. ;)

Абе пиклйо да те развартът манафите.Сините сам ги карал повече от тебе,та ако ще и трета степен да развърти 46 200 нарочно се товари по-бавно, и то с цел ако кара товарен влак да не го скъса някой майстор като тебе. 61 до 30км/ч ускорява първа,след това са 44 000 и 001/2 и после дугите
дзвера44

Мнениеот дзвера44 » Нед Фев 14, 2016 11:39 pm

KRAKOMOBILA написа:Последно 44 130 на 17 януари с 3623 държеше плътно 1500А - тъй, че ти е изключила от нещо друго. Иначе не знам как ги правите тия "проби"... много знаеш тоя в червената как е карал и дали вообще я е напъвал.

БДЖ-то го интересува не коя ще ускори по-бързо,а коя ще изкара влака без ядове и това е 44 серия
дзвера44

Мнениеот дзвера44 » Нед Фев 14, 2016 11:49 pm

bdz46203 написа:Естествено, че не е до 1000А.
Хм,от снимката се сетих друго. Така като гледам , V-метъра за напражението на ТД е неизправен. Знаеш ли какво се случва, след тези 32-позиции и 4 шунта предполагам, след като се увеличи скоростта и падне ампеража на ТД? А като свалиш шунтовете какво се случва? Знаеш ли че освен претоварване по ток има и претоварване по напрежение и знаеш ли кое е по-важно да следиш и защо? И какво се случва след това, ако я претовариш по напрежение?

И какво се случва?Аз съм карал много пъти 45 до 130км/ч и досега не е дала нито веднъж ХАШ 22 и тем подобни глупости нито прегряване на реактора нито на компресора,нито разтоварва нито нищо.Кара си влака и това е.До вчера питате какво е това и онова па после почнете дани обучавате.Ай сиктир бе драги зрители.И на теб скоро ти гледах едно обяснение какви си ги натъмънил
дзвера44

Мнениеот дзвера44 » Пон Фев 15, 2016 12:00 am

bdz46203 написа:
KRAKOMOBILA написа:
bdz46203 написа:Ами точно за това има много попрецакани двигатели и за това и кратковременни пренапрежения са опасни и задейства кръгов огън.
Хайде и това го уточнихме.

Ми не сме го уточнили... защото явно ти си от малкото, които карат само до 750V... като включиме, че караш и до 1000А - значи си за Товарни, а не за Пътнически превози. ;)

Значи, аз ти обяснявам нормално а ти ме се заяждаш. ами какво да говорим повече...
Това че пазя грохналия дарак, не значи, че не карам влака навреме или да избивам закъснения. Запомни, че си има правила. Ти не си богоизбран, за да не ги спазваш. Ама от безмозъчни ентусиасти. Казах ти много е важно да мислиш и знаеш какво правиш. Явно не си от тези хора. Жалко че не си машинист, да ти четем името по нередностите.

Тука ми харесва какво си написал-много правилно :!:
дзвера44

Мнениеот bdz46203 » Пон Фев 15, 2016 12:43 am

[quote="дзвера44"
И какво се случва?Аз съм карал много пъти 45 до 130км/ч и досега не е дала нито веднъж ХАШ 22 и тем подобни глупости нито прегряване на реактора нито на компресора,нито разтоварва нито нищо.Кара си влака и това е.До вчера питате какво е това и онова па после почнете дани обучавате.Ай сиктир бе драги зрители.И на теб скоро ти гледах едно обяснение какви си ги натъмънил[/quote]
А бе ти се бил голям дзвер бе. Защо не се поуспокоиш малко... Виждам емоционално си написал няколко коментара тук, ама без обиди, ако обичаш. Как пикльо ли ме нарече???
Виж сега, разбирам, че обичаш Шкодите, ама изобщо не ми ги сравнявай с 200, защото 46-200 са в пъти по-добри. Те са класи над фераритата. Поумрелите вече ферарита.
И да на 01 и 02 всички по бургаско има викат "патета" Вие както искате им викайте.
Това че 200 ви правят проблеми е защото не можете да ги експлоатирате. Вие сте свикнали хамалската, както пишете, както при Шкодите, ама то не става така. Защо като бяха в Бургас, нямаха такива проблеми. От както отидоха по Софийско и някакви радомирски специалисти взеха да ги карат, се получиха тези проблеми. :D
bdz46203

Мнениеот bdz46203 » Пон Фев 15, 2016 12:47 am

дзвера44 написа:.До вчера питате какво е това и онова па после почнете дани обучавате.Ай сиктир бе драги зрители.И на теб скоро ти гледах едно обяснение какви си ги натъмънил

На мен си гледал обяснение???? Я пак си помисли.
bdz46203

Мнениеот дзвера44 » Пон Фев 15, 2016 1:14 pm

bdz46203 написа:
дзвера44 написа:.До вчера питате какво е това и онова па после почнете дани обучавате.Ай сиктир бе драги зрители.И на теб скоро ти гледах едно обяснение какви си ги натъмънил

Е извинявам ти се за обидата.Не съм искал да прозвучи така.Просто жепейски език.Кефиш ме :D
дзвера44

Мнениеот дзвера44 » Пон Фев 15, 2016 1:25 pm

bdz46203 написа:

Не е твойто,базикам се ;)
дзвера44

Мнениеот bdz46203 » Пон Фев 15, 2016 1:35 pm

Аха ясно. Не разбрах бъзика просто. Просто има хора, които мислят, че мястото не мие във форума и гледат да ме изгонят. Че викам, да не би и ти да си от тях :)
bdz46203

Мнениеот railjet » Пон Фев 15, 2016 2:27 pm

Дзвер, а 44 със 150км/час карал ли си?
railjet

Предишна

Назад към Исторически тягов подвижен състав и вагони