Политика

Тук може да пишете за всичко, което ви вълнува и което не е пряко свързано с железниците.

Re: Политика

Мнениеот bdz43r » Вто Ное 26, 2013 3:08 pm

Ти твоя си вариант не можеш да обясниш точка по точка, на чуждите ще отговаряш.
Кое наричаш "Партията"?
bdz43r

Мнениеот railjet » Вто Ное 26, 2013 3:14 pm

Аз мога да го обясня и така, че ти да не му вденеш завоалираната идеята, но хайде първо да се разберем по въпроса за ядката на раздора. Наблягам на нея не случайно. Дълго време съм подставял под съмнение собствената си убеденост по този въпрос, дали не бъркам и прочие...

Зададох ясен въпрос. Слушам с широко отворени уши. :arrow:
railjet

Re: ЖП произшествия

Мнениеот bdz » Вто Ное 26, 2013 3:22 pm

railjet написа:Младежи, от вас зависи дали ще се обречете цял живот на миризливата попара на посткомунистическия кенеф. Не се оставяйте и следващия път съдбата ви да бъде преебана от пенсионера-червенократунковец. Утре него няма да го има, но на вас ще ви остане цял живот да газите из лайната срани 70 години подред.

Мислете!

С най-доброжелателни чувства!

Кажи ми за кой или коя партия да гласуваме,която ще подобри качеството на живот у нас ?Нима при предишните беше по-добре от сега?
bdz

Мнениеот railjet » Вто Ное 26, 2013 3:24 pm

Определено ще кажа "Не гласувайте за ГЕРБ"!

Нека да сме наясно веднъж за винаги по този въпрос.
railjet

Мнениеот Administrator » Вто Ное 26, 2013 3:25 pm

А за кого да гласуваме, ако утре има избори ?
Administrator
Администратор

Мнениеот railjet » Вто Ное 26, 2013 3:28 pm

С оглед на ситуацията бих предложил чичковците Адолф Шикел Грубер или Пиночет.
И двамата са доказали исторически ефективността на радикалната корекция.
Последна промяна railjet на Вто Ное 26, 2013 3:30 pm, променена общо 1 път
railjet

Мнениеот bdz43r » Вто Ное 26, 2013 3:30 pm

Собствената ти убеденост я знаем добре, но не помага с нищо. Както и предложенията ти да затворим бабите в мазето, че да не вземат да отбележат не това квадратче, което ни(ти) се иска. Следващото "демократично" предложение ще е изобщо да им отнемем правото на глас в името на народната власт (или модерно звучаща фраза със същия смисъл). Разсъждаваш точно като тези, срещу които скачаш - всички, които не мислят като мен трябва да се вразумят или да се ограничат.
Някой в лице-книгата написа:В рамките на половин час попадам на следните новини - загрижен гражданин ведро си прибира чувал пясък от тротоара за ремонт, щото е на аванта. Друг пък точи киселина от фалирало предприятие щото може. Във Велико Търново някой бил отмъкнал такси със все клиента вътре, в друго такси е забравено кошче с бебе. А и класиката - някой разтреперва 90 годишната ми баба по телефона, изнудвайки я за пари. Моля ви обяснете ми пак как правителството, бежанците, циганите или междугалактическия съюз са ни виновни.
Гарантирам ти, че поне половината от изброените не са гласували за партията, от която толкова те е страх. А може и изобщо да не са гласували...
bdz написа:Кажи ми за кой или коя партия да гласуваме,която ще подобри качеството на живот у нас ?Нима при предишните беше по-добре от сега?
Никоя партия няма да подобри качеството на живот без ние сами да изискваме това от нея, от нас самите и от тези около нас. Никоя партия няма да дойде да ти изхвърли боклука, да ти изчисти дворчето и да следи персонално теб и съседите ти дали спазвате правилата и не саботирате цялата система.
Последна промяна bdz43r на Вто Ное 26, 2013 3:59 pm, променена общо 3 пъти
bdz43r

Мнениеот 07 » Вто Ное 26, 2013 3:32 pm

railjet написа: Как предлагаш този народ да се поотърве малко от обичайната си простотия, без да се изкорени окончателно Партията и нейните метастази?!

Не може да изкараш партията и метастазите и от стадото бай ганьовци! Ганьо и партията са като прасето и кочината - и в хилтън да го закараш - прасето или ще направи от хилтън кочина или ще се върне в своята си! За да затриеш партията - трябва да затриеш физчески ганьовците - имат нямат към 5 милиона... Изкореняването на партията и метастазите означава Ганьо да започне да мисли в дълбочина/перспектива - нещо което той мрази в червата си, също така значи и Ганьо да признае грешките си (което е невъзможно - защото той не греши), и най-важното - изчезването на "дежурното оправдание" защо ганьо е до кръста в гомната, но с главата надолу - "друг е виновен".... Общо взето по лесно ще накараш шимпанзе да еволюира до човек в обзоримо бъдеще, от колкото Бай Ганьо и 5 000 000 негови клонинга!
07

Мнениеот railjet » Вто Ное 26, 2013 3:38 pm

Не е вярно, че недопускам друго мнение. Имам съученици на държавни постове,с които нямаше да сядам на маса, ако бях толкова радикален. Ако се повдигне въпроса за Партията първо подсказвам деликатно "не трябва ли да ни е срам от това, което оставяме след себе си? Какво бъдеще подгатвяме за децата ни?". Този въпрос понякога разтърсва и най-дебелата тиква.

Все още има надежда. Гласувайте първо за СЕБЕ СИ преди да изберете бюлетината.
railjet

Мнениеот railjet » Пет Дек 20, 2013 12:17 pm

„Етническата структура е неудобна тема за българските политици, на които е неудобно да признаят, че България се циганизира и турцизира", критикува проф. Петър Иванов...

b„Населението на България се топи с осем души на ден - това е най-бързото темпо на изчезване на население в света. За това предупреди в ефира на предаването „Тази сутрин" по bTV проф. Петър Иванов от Центъра за демографска политика във Варна.
„От 9 милиона души станахме 6,98 милиона. Ще станем около 4 милиона души през 2050 г. според прогнозите на Световната банка, на които може да се вярва", подчерта професорът.
България е единствената държава в света, която поддържа отрицателен естествен прираст през последните 23 години, допълни и доц. Георги Бърдаров от Геолого-географския факултет на Софийския университет.

През 2011 г. народни представители от "Атака" внесоха сигнал срещу Сидеров, че ги е принуждавал като кандидати да подписват декларации за лоялност, а по-късно разбрали, че с тях се оказали поръчители по заем от 150 хил. евро.
railjet

Мнениеот lui6_figo_cfr » Съб Дек 21, 2013 12:06 pm

Петър Делчев написа:А за кого да гласуваме, ако утре има избори ?

Пешо, въпросът ти е риторичен. Ще гласуваме за БСП, защото тя е единствената стабилна партия, която може да направи нещо и то с една идея по-социално, отколкото всички останали еднодневки. Не се ли уморихте - то не беше СДС, ОДС, НДСВ, ГЕРБ...Айде стига експерименти и игрички! Разберете, че независимо дали се харесва на някои хора тук, БСП винаги ще я има и то с около 20-25 % подкрепа. Незаобиколим фактор! Е, ако зависеше от мен, аз бих искал да имаме и крайна левица в парламента с поне 4-5 %. Но на този етап Атака се справя идеално с ролята си на крайна левица и националистическа формация едновременно. По принцип съм за коалиция БСП-Атака, още от времето преди изборите го казвам. Сходството в програмите им е над 80 %, което добра изходна база, а в социалната сфера има наистина много общо. Ако се случи нещо с Атака, макар че според мен, те си имат своята малка, но стабилна подкрепа, то Бареков ще ги замести. Едно обаче е сигурно- НИКОГА повече няма да има ГЕРБ и това е най-радостната новина за всички!
lui6_figo_cfr

Мнениеот NikolaiRG » Съб Дек 21, 2013 12:20 pm

Дефектниците пак се появиха във форума. Голям майтап ще става. :D
Само така, Чуки, вдъхваш живот на форума. Затова бях против да те гонят и се радвам на завръщането ти.

Язък, че по празниците ще отсъствам на разходки по света и ще пълня джобовете на гадните капиталисти и едва ли ще имам време да влизам да чета за класовата борба, как селските меринджеи имали приоритет над пътуващите на големи разстояния и тем подобни глупости.
Аватар
NikolaiRG

Мнениеот 07 » Съб Дек 21, 2013 12:41 pm

NikolaiRG написа:Дефектниците пак се появиха във форума. Голям майтап ще става. :D
.

Е Партията е на власт,и макар със закъснение Луишизо го пуснаха от карлуково или просто има нет за пациентите :mrgreen:
07

Мнениеот lui6_figo_cfr » Съб Дек 21, 2013 12:48 pm

Стига повтаря едно и също като развален грамофон във всеки раздел. Бъди оригинален и измисли нещо ново де!
lui6_figo_cfr

Мнениеот plastikat » Нед Дек 22, 2013 5:08 am

lui6_figo_cfr написа:Стига повтаря едно и също като развален грамофон във всеки раздел. Бъди оригинален и измисли нещо ново де!

Тъп,мазен ,селянин ,голтак ,скапаняк такъв ( както казваха в едно предаване ) Добре дошъл ,надявам се да съм те нацепил максимален брой пъти за отрицателно кратко време :D И сега по темата , БСП в качеството си на какви се извиниха на антиконституционната партия ДПС ,по повод възродитекният орицес ???БСП , един пирон забиха ли ,освен в ковчега на българският народ ??? Луиш, скрий се някъде по ФБ групите и там си провеждай платената революция . Тук не вървиш!!!
Аватар
plastikat

Мнениеот NikolaiRG » Нед Дек 22, 2013 6:16 am

Луи, разбирам че си добре в главата, но да стигнеш чак дотам да пращаш писма до министерството заради изгонването ти от този форум... Ти как би го нарекъл? Сериозно ли си мислиш, че някой от министерството трябва да контролира частен форум? И откъде накъде смяташ, че е длъжен да го прави, че и мерки да взема? Защо си мислиш, че и там са малоумни като теб? Дори и след идването на власт на селските и корумпирани комунисти? Такива неща правеха твоите хора през времето на комунизма. Сега времето е малко по-различно. Що за мислене от млад човек? Дали не си някакъв чичка на 60 - 70 годинки, умиращ си за салатка, ракийка, сланинка, чалга и старото време?

Създай си форум, плащай си хостинг и домейн и дерзай, щом имаш претенции! Ако, разбира се, знаеш как да го направиш, в което дълбоко се съмнявам.
Аватар
NikolaiRG

Мнениеот railjet » Нед Дек 22, 2013 5:56 pm

Мислех да се въздържа от нападки към Идиота, но като стигнах до неговия пост номер 8..посърнах... :(
За съжаление, дебилите са много повече от процентът, който той ни оповестява (20-25%). :cry:

Партията+ стабилност+ "имала идея" какво да се направи...

Кога ли сУциалният и озверял от глад хелекторат ще нападне нашия траги-комик и го изръфа до кокъл...
Скоро ще е. Да му разправям ли за случаите на канибализъм в Съветската Кочина? Някога Партията да ги е споменавала ?
railjet

Мнениеот railjet » Нед Дек 22, 2013 6:43 pm

Партията остави след себе си Кенеф с площ 110 000 км2. Смешно ли ти е? А чувство за срам познато ли ти е?
railjet

Мнениеот lui6_figo_cfr » Нед Дек 22, 2013 6:45 pm

railjet написа:Мислех да се въздържа от нападки към Идиота, но като стигнах до неговия пост номер 8..посърнах... :(
За съжаление, дебилите са много повече от процентът, който той ни оповестява (20-25%).

Да, сред негласуващите има много потенциално ляв и крайно ляв вот, който по редицца причини, не отива в избирателните урни. Така че, винаги ми е било странно и смешно, когато вечно неуспелите десни партии почнат да се оправдват с ниска избирателна активност, защото изобщо няма гаранция, че от негласувалите повечето биха подкрепили точно тях или че са с дясно мислене, а тъкмо обратното- с ляво мислене са. Аз съм убеден, че ако имахме една изконна комунистическа партия или друга форма на радикална левица, без значение дали начело ще застане Александър Симов или Илия Марков или Петър Волгин, то за нея биха гласували не по-малко от 20 %. И тогава за Галфон и галфоноподобните ще стане наистина страшно, ама много страшно... :!:
lui6_figo_cfr

Мнениеот railjet » Нед Дек 22, 2013 6:49 pm

Колко време ти беше спрян интернета? От кого изпроси стотинки,за да ти го пуснат отново?
Последна промяна railjet на Нед Дек 22, 2013 6:51 pm, променена общо 1 път
railjet

ПредишнаСледваща

Назад към Други теми / Miscellaneous