Сигнали към Модераторите и Администратора

Тук могат да се обсъждат всякакви организационни въпроси по отношение на форума като например броят и видовете раздели, свързване или разделяне на мнения, поведението (само, ако е крайно наложително) на потребители, съвети и препоръки за оптимизация и други организационни въпроси.

Re: Сигнали към Администратора и Глобалните модератори

Мнениеот nickytod » Пет Авг 01, 2014 12:37 pm

"Свобода" и "слободия" са две различни неща, но явно не и за lui6_figo_cfr. По едно време почти беше спрял да пише и малкото, което постваше беше поносимо за четене. После, обаче, като излязоха няколко потребители в негова защита, отново набра кураж и започна да сипе "мъдрости" и да се кара на всички. За мен той не заслужава толерантност, след като и той не проявява такава към останалите потребители и техните мнения.
nickytod

Мнениеот railjet » Пет Авг 01, 2014 2:21 pm

Всяко постване на Чуканчо да бъде предварително одобрено от модеро-администраторската колегия+ ограничен брой мнения: 2 на ден са достатъчни.
railjet

Мнениеот Petko Ivanov » Пет Авг 01, 2014 2:28 pm

Ако няма различни мнения, няма форум. За справка - форума на Марио, който тъне в забрава. В седмицата я има по едно-две нови мнения, я не.Пълна скука
Petko Ivanov

Мнениеот 07 » Пет Авг 01, 2014 2:44 pm

Едно е мнение, друго е малоумно/истерично повтаряне на едни и същи глупости...
07

Мнениеот diesel07 » Пет Авг 01, 2014 3:41 pm

Petko Ivanov написа:Ако няма различни мнения, няма форум. За справка - форума на Марио, който тъне в забрава. В седмицата я има по едно-две нови мнения, я не.Пълна скука

Да не станат едно-две мнения на месец което е по-лош вариант.
diesel07

Мнениеот lui6_figo_cfr » Пет Авг 01, 2014 7:24 pm

bdz68E написа: Абсолютно!!! В железницата има правилници,наредби и др,които са написани,за да се спасват безусловно и по този начин да се осигури пълна безопасност при обслужването на пътници и товари.Своеволия са напълно недопустими.

Значи вие ми цитирате постоянно какво пише по книжки и правилници, а в същото време основният упрек към мен е, че аз се позовавам прекалено много на написано и прочетено, вместо на изпитано в практиката. Поредното противоречие...Значи своеволия са недопсутими, но подобни смехотворни, морално и физически остарели стрелки, са допустими и то не къде да е, а на току-що рехабилитран железен път. Наистина странна логика. Ако това са "съвременнните европейски параметри" на нашата железница, за които самохвално се изцепи екс-министър Папазов в деня на трагедията...
П.П. Не е лошо напълно безизвестният автор на това мнение, който пише за пръв път в този форум (поне аз не съм го засичал), да изкара един курс по български правопис.
lui6_figo_cfr

Мнениеот 07 » Пет Авг 01, 2014 7:27 pm

lui6_figo_cfr написа:.... че аз се позовавам прекалено много на написано и прочетено,...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
07

Мнениеот lui6_figo_cfr » Пет Авг 01, 2014 7:28 pm

plastikat написа:Махайте Луиш!!!!! Да се заяжда с мен - хубаво ,ама да се прави на велик пред bdz43r -не важи !!!

Аз пък си мислех, че ти се заяждаш с мен и то нон-стоп, във всяка секция. Пак си помисли кой с кого се заяжда...Макар че мисленето не се отдава толкова много на ГЕРБ-аджиите, колкото отявлената им липса на елементарно възпитание.
lui6_figo_cfr

Мнениеот lui6_figo_cfr » Пет Авг 01, 2014 7:31 pm

07 написа:
lui6_figo_cfr написа:.... че аз се позовавам прекалено много на написано и прочетено,...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

dobo написа: написа:
Ванчо, той не заплашва, той прави нещо по-страшно-плюе на опита на хората, в стил "кой си ти да ми кажеш кое как е.Аз знам кое как е, чел съм го в книжките".Е, да де, ама теория и практика са неща с много малко допирни точки.Това, което всеки ден се прави на всякъде ежеминутно, демек оперативно, го няма в книжките.В книжките пише само как да стане нещо си в общи линии.Там я няма динамиката на ситуацията.А в един слънчев ден като ти дойде до главата не мислиш как и какво е било писано в книжките, а действащ според ситуацията.
Ей това не може го проумее наши съфорумник.
lui6_figo_cfr

Мнениеот lui6_figo_cfr » Пет Авг 01, 2014 7:36 pm

GuesttFan написа:"Свобода" и "слободия" са две различни неща, но явно не и за lui6_figo_cfr. По едно време почти беше спрял да пише и малкото, което постваше беше поносимо за четене. После, обаче, като излязоха няколко потребители в негова защита, отново набра кураж и започна да сипе "мъдрости" и да се кара на всички. За мен той не заслужава толерантност, след като и той не проявява такава към останалите потребители и техните мнения.

Активизирането ми напоследък се дължеше на трагичния инцидент при гара Калояновец, а след това- тъкмо бях поспрял да пиша и изневиделица се появи assen, който не бях виждал да пише поне от няколко месеца и тръгна да настоява за нещо си в секцията за сигнали- без преди това да е влизал в каквито и да е пререкания с мен по нито един въпрос. Толерантността също си има граници, както и свободата- не мислиш ли? Не мога да замълча при директни лични обиди, отправяни системно към мен и то не от кого да е, а от страна на модератор...Не мога да замълча и когато се отрича здравата логика в името на остарели разпоредби и съществуващи порочни практики. Крайно време е да разберем, че случването на дадено нещо не е достатъчно доказателство в подкрепа на неговата правилност. Това по повод на стелките...
lui6_figo_cfr

Мнениеот lui6_figo_cfr » Пет Авг 01, 2014 7:43 pm

railjet написа:Всяко постване на Чуканчо да бъде предварително одобрено от модеро-администраторската колегия+ ограничен брой мнения: 2 на ден са достатъчни.

Конструктивно предложение, но има дни, в които аз не пиша изобщо,а друг път ми се налага да поствам повече от 2 мнения за деня. Освен това, зависи и къде се постват мненията- дали става въпрос за 2 мнения само в една секция или за 2 мнения - по едно в различни секции, които нямат пряка тематична връзка по между си.
lui6_figo_cfr

Мнениеот lui6_figo_cfr » Пет Авг 01, 2014 7:47 pm

diesel07 написа:
Petko Ivanov написа:Ако няма различни мнения, няма форум. За справка - форума на Марио, който тъне в забрава. В седмицата я има по едно-две нови мнения, я не.Пълна скука

Да не станат едно-две мнения на месец което е по-лош вариант.

Ами аз не знам за други хора дали помнят, но аз ясно помня последните дни на Циров-ия форум, където я имаше едно ново мнение в месеца, я -не. Надявам се никога да не се случи отново. Все пак всякакъв вид мнения и дори изкуствено създадени скандали като сегашния, са винаги по-добре от апатията и забравата. То това е като при жп линиите- по-добре е 2-3 пъти влак в седмицата, но да има нещо, отколкото да няма нищо. Сравнете Кю- Гюешево с ГО-Елена.
lui6_figo_cfr

Мнениеот railjet » Пет Авг 01, 2014 10:42 pm

На чича си Милча дължиш извинение. :!: Утре ти пуска Смядово-Комунари с 80. А не заслужаваш :x

Ето това е конструктивно, не твоите плескотеници :!:
railjet

Мнениеот lui6_figo_cfr » Съб Авг 02, 2014 8:27 pm

За положителните работи не пестя благодарности, но докато не мина оттам с тази скорост и не се убедя в това и не видя намалено времепътуване, нищо не мога да кажа.
lui6_figo_cfr

Мнениеот plastikat » Нед Авг 03, 2014 2:17 am

Да ,слагат ли стрелки за 80 в отклонение ,или може и с такива за 40 ?
Аватар
plastikat

Мнениеот lui6_figo_cfr » Нед Авг 03, 2014 5:53 pm

Ако не си правил ремонт на жилището си, откакто е построено преди няколко десетилетия, и ако ти се отвори добрата възможност да го ремонтираш в един момент и имаш възможност да избираш между 4-камерна и 6-камерна ал дограма, между 6 мм ламинат и 10 мм ламинат и т.н., какво би предпочел като отчиташ факта, че следващия ти ремонт може да бъде след неясно много време, когато материалите с по-занижени качества, ще се окажат морално остарели и непригодни, а финансите ти няма да гарантират тепърва извършване на мащабни ремонти?
lui6_figo_cfr

Мнениеот Otskov » Нед Авг 03, 2014 6:40 pm

Хубав пример, само че ако имам толкова свободни пари, ремонта на жилището ми ще е последното, за което бих ги дал :)
Аватар
Otskov

Мнениеот dobo » Нед Авг 03, 2014 8:34 pm

Приятелю, луиш
Аз съм прост инженер и ще ти го обясня просто, както аз му знам, ако не е така поправи ме, ти или някой съфорумник.
Какво и как правиш вкъщи си е твоя работа-там не правиш поръчка по ЗОП или по НВМОП.Там не гониш най-ниска цена, както те задължава закона.Там имаш задание, там имаш проект, там имаш още стотици нещата, които при един домашен ремонт ги нямаш.И накрая като дойде комисията за заветното "Да", отварят проекта и гледат дали е изпълнено според него.А изменения в проекта не се правят току-така.Щото бутнеш ли нещо, количествената сметката почва да не излиза, почва да не достигат парите и т.н..Абе въобще лудницата е пълна.Занимавал съм се с такова нещо и вярвай нещата не са така прости.Още на етап задание се почват компромисите, че да се впишеш в бюджета.Щот си обещал, че за едни пари и ще свършиш дадена работа.И то си дал най-ниската възможна цена.Излезеш ли от рамките става сложно, ама много.
А у дома правиш всичко да е с максимално качество и правиш компромис с парите.
dobo

Мнениеот lui6_figo_cfr » Нед Авг 03, 2014 9:08 pm

Добре, прав си, затова беше просто аналогия, но не е същото. И все пак- да се направи компромис точно със стрелките, при положение, че се знае отлично- скоро капитален ремонт тъдява няма да има. По-вероятно е да се намери ПС за 160 км/ч, колкото е проектната скорост на рехабилитраното трасе, отколкото да се осигурят стрелки за по-голяма от 40 км/ч скорост. Затова недоумявам кой е разпоредил подобни параметри и кой е казал да на тях после. Ако това е по "европейски", не искам да мисля какво е в областта на човешкото здраве и околната среда...Накрая да не се окаже, че ЕС е един въздух под налягане?
lui6_figo_cfr

Мнениеот assen5 » Съб Авг 09, 2014 5:35 pm

Какво става взе ли се решение? Даже тази тема не сте си почистили от спам...евала!
Аватар
assen5

ПредишнаСледваща

Назад към Организационни въпроси по форума / Forum Administration